Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen virágeszenciát ajánloto...

Milyen virágeszenciát ajánlotok kislányomnak? Nem szeret oviba járni.

Figyelt kérdés

Olvastam egyszer egy weboldalon, hogy van ilyen eszencia óvodai gondokra, de nem találom már azt az oldalt. Ott több ilyen eszencia is volt gyermekkori problémákra, pl. kistesó szindróma meg ilyenek.

Már 1éve küzdünk az ovival. 4 éves most a lányom, a kistesó 7 hónapos. Akkor kezdődött a nem akarok járni mikor terhesen táppénzre mentem és itthon voltam. Az első 6 hónapban nem volt gond az ovival, ott is aludt, aztán olyan hisztizésbe kezdett egyik napról a másikra, meg apa is távol dolgozott abban az időszakban és 1,5 hónap mindennapi sírás után kivettem az oviból. Volt hogy egész nap sírt többször is és óvó néni azt mondta ők már nem tudnak mit csinálni vele. Szerintem meg tudtak volna. ha egy gyermek nem szeret járni, akkor szerintem olyat kellene kitalálni, hogy ösztönözzék, rá, hogy másnap is akarjon menni, feladatok stb. Ez az óvó néni dolga nem az enyém, én már megpróbáltam mindent. Már az sem volt jó, ha csak délig volt ott. Szeptemberig nem járt, kivettem az oviból. Újra kezdtük szeptemberben és most megint kezdi. kb. december óta megint hiszti van, de nem annyira durván.

Azt mondja az óvónénik gonoszak, uralkodnak rajta, meg a szabályokat be kell tartani és ezt nem szereti meg stb. Mondtam neki, hogy ez így van be kell tartani a szabályokat és szót kell fogadni. Óvónénit kérdeztem van-e probléma a gyerekemmel és azt mondja nincs. Részt vesz a foglalkozásokon, okos ügyes. Sokszor megy a bepróbálkozás, hogy nem akar menni, de mikor már ott vagyunk, akkor meg szalad befelé, vagy éppen akkor jön ki belőle a nem akarás, mikor már öltözünk át az oviban és be kellene menni.

Az egy dolgog, hogy próbálja a határokat feszegetni meddig mehet el, de ilyen sokáig? Egy idő után úgy gondolom fel kellene, hogy adja a próbálkozást nem?

Már gondoltam, hogy viszem gyerek pszichológushoz, hogy kiszedje belőle miért nem szeret járni.

Az óvó néni sem százegyes, de hát akkor mi lesz a suliban? ott is lesznek olyan tanárnénik akiket majd nem szeretünk, tudom magamról. Én sem szerettem az óvodát egyáltalán nem, sőt utáltam, mégsem csináltam ezt mint a lányom, nem hisztiztem anyámnak állandóan. Én is csak délig voltam ott amúgy, mert nem aludtam és állítólag zavartam a többi gyereket. Mindettől függetlenül áldott jó gyerek voltam állítólag. Most is egy nyugodt természetű vagyok, bár a gyerekem ki tudja hozni belőlem az állatot néha. Viszont a lányom egy elég izgága típus, talpra esett, sokat beszélő típus, feltalálja magát idegen környezetben is, idegen környezetben is barátkozós, nem félős. Már a bölcsiben is talpra esett volt ahogy az dadusok elmondták vezéregyéniség volt ott.

mellesleg a bölcsit is sírva jártuk végig. Néha oda vezetem vissza, hogy 2hónapos kora óta dolgoztam, mert másképp felkopott volna az állunk, persze eleinte csak pár órát dolgoztam és nem mindennap, aztán egyre többet. Végül annyi munkám lett, hogy muszáj volt bölcsibe adni, mert a család már nem tudott annyit besegíteni.

Nagyon jó ovi, korosztály szerinti csoportok vannak, 26 gyerek van a csoportjukban, 4-5 éves korosztály, szerintem az óvó néni tűrhető, bár néha vannak dolgok amik nem tetszenek a nevelési módszereiben és a gyerekekre ez nem jó hatással van szerintem, de ebbe hogy szóljak bele? sehogy.

Az egész oviban csak magyar gyerekek járnak, szóval most nem a külföldiségre gondolok. Jó környezetből való csoporttársai vannak egytől-egyig. Jó az udvar, csupa füves terület, aránylag modern játékok vannak szóval egy ideális ovi, csak a gyerekem nem igazán szereti vagy csak rájátszik én előttem.

Most megint dolgozom 2 hónapja a pici mellett ő most 7 hónapos. Lányomnak mondtam, hogy ha nem dolgozom, akkor a számlákat nem tudjuk fizetni és neki muszáj járnia oviba, hogy tudjak dolgozni. De annyi esze már neki is van, hogy öcsi itthon van és vigyáz rá a mama, akkor őreá miért nem tud vigyázni a mama és ő öcsivel, mamával itthon akar maradni. Szóval én már mindenféle szöveggel próbálkoztam pl. ha nem jársz oviba anyát-meg apát megbüntetik pénz bírsággal, vagy pl. akkor nem mehetsz iskolába sem , ha nem járod ki az ovit és buta maradsz stb.

Mit csináljak vele, hogy szeressen járni?


2013. jan. 30. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

esetleg erre gondolsz?


[link]

2013. jan. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

még ezt is találtam


[link]

2013. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugye te sem gondolod komolyan hogy bármilyen esszencia segítene a lanyod problemajan? Ez csak kuruzslas, semmi más. Szerintem inkább a családban kellene a problémát keresni, úgy értem hogy a lányod valamiért nem érzi jól magát, apuka ritkán van otthon, teso féltékenység, lehet hogy ingerultebb vagy vele, stb., barmelyik lehet. Valamin változtatni kell, amit csak ti tudtok megoldani, és nem az óvónők dolga.
2013. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Hasonló az eset, mint ami velem volt még anno (19 vagyok most). Én is utáltam óvodába járni, ha nagy nehezen el is vittek, folyton sírtam. Először jó ötletnek tűnt a csoport váltás, illetve működött is egy darabig, aztán kezdődött elölről az egész. Én javaolnám a pszichológust, ugyanis emlékszem, hogy én se mertem elmondani anyukámnak, hogy miért nem szeretem az ovit. Másodszor pedig a gyerek első néhány éve nagyon meghatározza a későbbi életét. Nálam sem lett ez az egédz rendesen lerendezve, és valószínű emiatt lettem szorongós. Nagyon nehezen barátkozom, nehezen oldódok fel társaságban, stb. Szörnyű érzés és egyszerűen nem tudok szabadulni tőle.
2015. okt. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!