Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek a bölcsőde időszak...

Szerintetek a bölcsőde időszak könnyebb a gyereknek, mint egy óvodai?

Figyelt kérdés
mert sok bölcsis gyerek is még mindig sírdogál az oviban reggel. Miért? (én nem tudom, ezért kérdezem)

2014. szept. 23. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Bölcsiben kevesebben vannak több figyelem jut egy-egy gyerkőcre. Az meg, hogy bölcsis is volt a pici csak egy fokkal jobb, vadiúj környezetet, óvónéniket kell megszoknia.
2014. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És a bölcsiben jobban érzik magukat a gyerekek, mint az óvodában? Nekem tegnap az anyuka azt mondta. Én nem tudom. Mert ott csak játék van?
2014. szept. 23. 11:21
 3/8 A kérdező kommentje:
úgy értem, nincs kötelező program, csak játék?
2014. szept. 23. 11:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Kötelező program még kiscsoportban sincs nagyon az oviban, azok inkább a középső csoportban kezdődnek. Nagylányom két évig volt bölcsis, most középső csoportos ovis. Nem érzékeltem különbséget a kettő között.
2014. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lányom is volt bölcsis, mini csoportos, most kiscsoportos. Alapvető különbséget nem érzek a lányomon.

Talán annyi, hogy bölcsiben kevesen voltak, és több idő jutott egy-egy gyerekre.

De ő szerencsére mindenhol jól érzi magát.


Amit te írsz, az szerintem "csak annyi", hogy akár volt bölcsis, akár nem, amikor oviba bekerül, akkor az egy új környezet, újra meg kell szokni, újra el kell szakadni a nyári szünet után a szülőktől, és ezt sok gyerek nehezen éli meg.

Én pl. még nagycsoportban is sírtam...valahogy nem szerettem az ovit.

2014. szept. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fiamnak a bölcsi sokkal keservesebb volt, mint az ovi. Az ovit imádja, és a beszokással sem volt semmi gond - ellenben a bölcsivel...

Az oviban folyamatosan lekötik őket, a bölcsiben meg tengnek - lengnek.

2014. szept. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bölcsiben sokkal többet fejlődött a lányom. Talán az is az oka, hogy könnyebb úgy a gyerekekkel, ha foglalkoztatva vannak. Oviban több a szabad foglalkozás, szabad rajzolás, játék, nem annyira kötött. Lányom az oviban visszafejlődött beszédben, rajzban. De sokkal jobban szereti az ovit.

Nagyban függ a gondozónőktől óvonéniktől. Fiamnál inkább az ovival kezdenék.

2014. szept. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lányom a bölcsiben sosem sírt,sosem mondta,hogy nem akar menni.

Most lett ovis és még az első héten nem volt semmi probléma(nem volt beszokós),most meg sokszor sír,meg nem akar menni,de délután meg nem akar hazajönni :D


Beszéltem az óvónénivel és annyit mondott,hogy ez azért van ,mert az óvodában vannak szabályok,gondolom a bölcsiben amellett,hogy mindössze 5-6-an voltak egy csoportban,szabadabban is voltak.Most meg 23-an vannak egy csoportban és bizony rászólnak,ha nem fogad szót vagy rosszalkodik és szerintem ez furcsa neki (nyilván itthon is rászólunk),mert a bölcsiben annyira nem voltak szigorúak.

2014. szept. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!