Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt tej, tojás allergiá...

Vannak itt tej, tojás allergiás gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés
Nektek is nehezek a mindennepik az étkezéssel kapcsolatban? 2,5éves a Kisfiam .Nagyon jo étvágyú. És nem győzök sütni,főzni. Szinte készen semmit nem lehet nékik venni. Segítségem nincs mert sajnos mama nem főz ugy,hogy a gyerek is ehessen belöle. Ti miket használtok egyébként a tej,tojás pótlására? Én a tojást kukorica liszttel vagy lenmaggal helyettesitem. A tej az rizs vagy mandula tej.

2014. szept. 26. 14:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is nehéz. Az én kisfiam ráadásul nagyon válogatós és rossz étvágyú is. Tej helyett rizstejet, zabtejet használok. Tojás helyett tojáspótló port. Reggel és este pedig még tápszert iszik a fiam. Ő most 26 hónapos. A kukoricalisztet és a lenmagot hogyan használod tojás helyettesítésére?
2014. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kukorica lisztet szoktam tenni palacsinta tésztába. De sak picit mé meg keményiti. Pl.ulegy kanál liszthez teszek annyi vizet hogy mintha tojás mennyiségű lenne. Pogácsákba vagy linzertésztákba igy helyettesitem. A lenmagot darálva. Azt is vizzel higitom . 1orára hütőbe rakom és lehet ugy felverni mint a tojásfehérjét. De annyira nem jön fel. Kavart sütikbe nagyon jo. A kukorica lisztet még rántott husnál tojás helyett. Nem is lehet észre venni.
2014. szept. 27. 07:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk főzés szempontból nem vészes, tejet szója- mandulatejjel helyettesítem (gabonapehely miatt vesszük leginkább), tojásnál csak a fehérjét kell elhagyni, sárgáját ehet. Annyiban rossz, hogy nem ehet túrórudit, tejes édességeket ha meglátja a boltban és nemet kell rá mondani. Vagy ha mi tejes dolgot eszünk és neki külön főzök, néha ő is enni akar a mienkből is.
2014. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!