Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki esténként egyedül foglalkozik egy 3éves, és egy 5 hónapos gyerekekkel, mert a párja dolgozik? Hogy oldjátok meg hogy ne legyetek a ˝plafonon˝ olykor, olykor?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Sehogy:)


Nekem 4 és fél és kettő és fél éves a gyerekek. Én mondjuk egyedül nevelem őket, de az esti lefekvésnél olykor olykr erősen szentségelek magamban úgy kiborulok.

Idővel könnyebb lesz. Remélem:)

2010. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Én sokszor egyedül intézem őket (szerintem sokan vagyunk), de nekem a kicsik ikrek. Semmi gond, miért kellene a plafonon lenni? Ha te magad ideges, flusztrált vagy, csak akkor leszel a plafonon. De az meg nem a gyerekek miatt van.

Nálunk a kicsik addig a kiságyban, vagy a földön játszanak, míg a nagy fürdik, aztán közösen meghallgatják a mesét, amit a nagynak mesélek. Utána a nagy már lefeküdt, marad vissza a két kicsi, sorban fürdés és egyebek, szopi és alvás.

Addig sokszor mesekazettákat hallgatunk és éneklünk, ez egy vidám dolog, a fürdés, mesélés, nem plafonon levős... Nálunk.

2010. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Húha második de irigyellek téged!!!!!!!!!

Én nem mondhatom, hogy rosszsak a gyerekeim sőt mindenki által irigyelt angyalkák, de ketten négy féle dolgot akarnak lefekvéskor. ÉS bár alapjában véve maga vagyok a nyugalom, de ilyenkor én is szoktam lenni a plafonon és ugyanaz a helyzet a reggeli óvodába és bölcsibe indulással is. Lehet ha neked is az ikrek is nagyobbak lesznek és két, illetve három különböző személyiség érdekei ütköznek, akkor lehet te se leszel ilyen nyugodt.

De remélem legalább neked jó lesz:)

2010. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Akor majd leüvöltöm a hajukat és rend lesz :-))

Második voltam...

2010. jan. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A 14:05-ös tudja, hogy hogy kell gyerekeket nevelni és úgy bánik velük, ahogy kell. Csak gartuláni tudok Neked.
2010. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
22 hó a különbség nálunk. amikor fáradtabb vagyok, akkor én is a plafonon tudok lenni. hozzáteszem a nagy elég eleven, a kicsi nyugisabb. most tölti a kicsi a 2 évet, de a mai napig éjjel 3 alkalommal minimum felkel. 1 éves koráig minimum 8 ! alkalommal kelt, nappal 1*fél órát aludt. tehát amikor már kimerültem, és a gyerekek sírtak (sűrűn, hol apát akarták, hol azért mert veszekedtek)akkor nálam is borult a bili. nálam ez abban nyilvánul meg, h jól kibőgöm magam idegességemben, aztán megy minden tovább.
2010. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!

14,05-ös jó hogy így megtudod oldani!!!!!!!

2010. jan. 21. 14:20
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a kérdező vagy a másik hozzászóló nem tudja hogy kell gyereket nevelni. (Én vagyok a harmadik)


Elmondanám, hogy, amíg a kicsi 1 és 1és fél éves a nagy meg három és három fél éves volt nem volt gond nekünk is így folyt az esténk. MEgfürödtünk olvastunk meséltünk és akkor is jártam dolgozni, akkor is gondjaim is voltak és mégis minden a szentírás szerint ment és már 9-kor mindenki aludt. Aztán, amikor a kicsi is elkezdett öntudatára ébredni elmúlt az idill és egyre többet voltunk a plafonon.


Sajnos nem minden marad állandó. És a gyerekek is változnak. Nekünk most sem rossz a helyzetünk, de néha rossz napjuk van és elmennek nekik otthonról és rosszabb az esénk, mint ahogy szertném.


De ezért nem gondolom, hogy rosszul nevelem őket, sőt az Óvodában és a bölcsiben is megvagyok dicsérve, hogy milyen jók, csak vannak napjaik és kész.

2010. jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én négy gyerekkel szoktam esténként egyedül lenni,7, 5 és fél és egy 3 és fél éves ikerpár.Mesélek nekik,lekapcsolom a villanyt,felkapcsolom a sólámpát,és kijövök.Akkor kezdődik a sutyorgás,egyik ágyból másikba vándorlás,a nagyfiú mesél még egyet,az egyik kicsi megkeresi a póniját,h vele aludjon,dumálnak,nyüzsögnek.....aztán kb fél óra múlva alszanak mind a négyen.:)Nem szaladgálok be,mert akkor sokkal lassabban nyugodnának le,ilyenkor a másik szobából hallgatom őket,és örülök,h ilyen jól elvannak együtt.:)
2010. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Engem csak az szokott a kihozni a formámból, hogyha a nagyobb nem hagyja a kicsit aludni, és ezmiatt órdít. 1 szobába alszunk! végülis ez a gondom csak.
2010. jan. 21. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!