Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok az anyukák, akik szinte...

Azok az anyukák, akik szinte állandóan "egyedül" vannak a gyerekkel-gyerekekkel otthon, nincs elegük belőle, hogy a párjuk alig vesz részt a családi életben és keveset van a családdal?

Figyelt kérdés
Nálunk ez a helyzet.Párom nemrég ment el dolgozni,tegnap is egész nap dolgozott,mivel vállalkozó és 1 vállalkozó sokszor még hétvégén sem pihenhet.De nem is ez a bajom,hogy dolgozik,a mai munkával saját maga mondta kb.1-2 óra alatt végez,utána mit csinál?Megy anyóshoz fákat metszeni.Apósóm 1 hónapja halt meg,úgyhogy sok időt tölt ott.A haláleset előtt is több időt töltött anyóséknál,most meg..Van két gyerekünk és nekem ebből elegem van,hogy ő szinte nem vesz részt a családi életben!Úgy érzem,csak a két gyerek meg én vagyunk a család....Most irhatnátok,hogy miért nem megyünk mi is vele,a gyerekek sajna betegek,a nagyobbik már kikeveredik belőle,de a pici fogzik is,nyügi,szinte egész nap alszik,nem látnám értelmét.Meg én nem úgy képzelek el egy együtt töltött napot,hogy anyósnál,hanemmi négyen a kis körünkben...Baj,hogy elégedetlenkedek,vagy érthető?
2011. márc. 20. 07:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Ha a kocsmába járna és emiatt nem lenne veletek megértenélek. Ha a haverjaival lógna valahol, akkor is. De hogy ne segítsen a saját anyjának, aki friss özvegy, mert neked idilli vasárnap kell?! Ezt nem értem meg ne haragudj. Nem csak te vagy a családja. Az özvegy anyja is a családja, meg a testvérei is, meg a közeli rokonsága is.
2011. márc. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7:57-es!Lehet neked nincs férjed és gyermekeid,azért látod igy a dolgot,s nem értesz meg.Nekem nem idilli vasárnap kell,csak 1 nap végre,amikor ő is velünk van és nem állandóan más dolgokat helyez előtérbe,mi meg mindig csak a sokadikak vagyunk a sorban...A gyerekeknek az apjukra is szükségük van.Segitsen az anyjának,nem is arról van szó,csak ne essen át a ló túloldalára.Nem egyedül vállaltam a 2 gyereket,meg a családalapitást.
2011. márc. 20. 08:22
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Az első vagyok. Férjem is van, gyerekem is 2, és úton a harmadik. A férjem 3 műszakban dolgozik vasár- és ünnepnapokon is, képzelheted mennyit látjuk. Mégsem duzzogtam soha azon, ha elment az anyjának segíteni, aki amúgy szintén özvegy, mint nálatok. Szóval tudom miről beszélsz, ennek ellenére a férjed nem a tulajdonod, ha dolgozik akkor értetek dolgozik, ha meg elmegy a tulajdon édesanyjához, az had ne legyen már bűn!
2011. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanígy vagyok mint a válaszoló 2 gyerekem van egy 8 hónapos meg egy 4 éves a 3-ik útban:).És az én párom is vállalkozó és alig van itthon van veszekedés de nem abból hogy miért nincs itthon hétvégén is hanem már engem idegesít hogy nem pihen.Annyira sajnálom kivan merülve mert azért gürcöl hogy nekünk meglegyen mindenünk.Az meg hogy elment az anyukájához fát metszeni miért fáj neked?Meghalt az apja egy hónapja!Mit vártál?Hogy majd magára hagyja az anyját ilyen helyzetben?Szerintem te nem tudsz mit kezdeni magaddal.Vagy mi a gond?Az hogy nincs otthon a párod és nem segít semmibe?Nekem sem segit nem is várom el napi 12 van úgyhogy 14 óra meló után.Örülök ha hazajön és láthatom.Ha mondjuk vannak ünnepnapok akkor tök jól elvagyunk főzőcskéz meg minden.Most nem védem a párod és megértelek hogy rossz egyedül de azért megy gondolom hogy meglegyen mindeneteket.
2011. márc. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Nekem 9 hós ikreim vannak. A párom 2 műszakban dolgozik (12 óra). Utána és szabadnapjain, megy másodállásba dolgozni. Van, hogy a gyerekek napokig nem látják. Én is csak azért szoktam vele morogni, hogy pihenjen már.

Szerintem ki kellene mozdulnod, mert kezdesz besavanyodni. És ha ilyen morgós és kötekedő vagy, a párod nem szivesen lesz veled.

2011. márc. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%

Én megértelek.Gondolom nem azért akartál családot meg gyerekeket hogy alig legyetek együtt,és hogy egyedül neveld a gyerekeket.Az meg nagyon nem frankó hogy ha mindig az anyósodnál ül,persze,segitsen,legyen ott,de veletek is!!!Megbeszélni nem tudjátok?Ezek azok a férjek akiknél két lehetőség van:1.észbe kap pár év mulva hogy basszus,nem láttam a gyerekeim szinte felnőlni,nincsenek közös élményeink,mert egyfolytában dolgoztam.

2.nem kap észbe,csak amikor te már rég egy másik férfivel hordod állatkertbe a gyerekeket...

2011. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele, hogy hetente legalább egy napot töltsetek együtt, vagy egy délutánt.

A férjedet is meg tudom érteni, és téged is. A párodon most különösen sok a teher, mert az anyukája nemrég özvegyült meg, és ott kell lennie, meg hát azért a férfimunkát is el kell valakinek végeznie.Te meg egyedül vagy a gyerekekkel.

Vagy komromisszumot kell kötni, menjetek ti is anyósodékhoz hétvégén, az is családi program.

2011. márc. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat.8.31-es és 8:44-es válaszolót nem igazán értem,úgy látom,nekik igy jó,ahogy van,nem is akarnak rajta változtatni,igazi önfeláldozó tipusok.Nekem nem az a bajom,hogy nem segit itthon a férjem,mert nem is kell,a házimunka kizárólag az enyém,csak a gyerekekkel nem igazán tud foglalkozni,mert alig van itthon.

Köszönöm annak,aki megért,s az utolsónak is igaza van,hogy meg kell beszélnünk a dolgot.Én próbálok vele beszélni,ma reggel is mondtam neki,nem igaz,hogy legalább 1 délutánja nincs ránk,a családjára,munka után.Azt mondta,tudja,hogy igazam van,de értsem meg őt is.Nem hagyhatja magára az anyját,egyértelmű,de a húga otthon lakik a férjével,akkor ők is segitsenek!

Remélem észbe kap majd,mert tényleg igy az lesz a vége,hogy egyszercsak azt veszi észre,felnőttek a gyerekei és szinte őnélküle...Anyóshoz nem szivesen megyek,hogy őszinte legyek,mert a kapcsolatunk sosem volt jó...Meg az nem is normális családi program.

2011. márc. 20. 10:49
 9/17 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit szerettem volna,hogy azt nem mondanám,nem tudok magammal mit kezdeni,mert mindig van mit csinálnom.2 gyerek mellett sztem nem kell senkinek mondani,akinek van gyerkőce,hogy unatkozni nem lehet.Az adott helyzet miatt pedig én semmiképp nem vállalnék harmadik gyereket,a kettővel is szinte állandóan magam vagyok,akkor a 3 gyerek esetén ugyanez lenne...
2011. márc. 20. 10:54
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Nekem sem túl jó a kapcsolatom anyósommal, apósom beteg, nem tud segíteni, párom meg egyke. Régebben nálunk is ugyan ez volt. Férjecském hétközben dolgozott, hétvégén meg ment az anyukájához segíteni a hegyükre, metszeni ilyesmiket, amiket anyósom nem tudott megcsinálni. Hát nekem is elegem volt belőle. Megbeszéltük, ő is engedett, én is. Most van igazi családi délutánunk, ahol csak mi meg a lányunk vagyunk, és van "összevont" is, amikor mindenki megy a hegyre. Ahhoz képest, hogy anyósommal még most sem rózsás a viszonyunk ( sokszor megbántott, és már ezt nem lehet helyrehozni ), ezek nagyon jól szoktak sikerülni. :) Olyankor belefér némi grillezés, a munkát is megcsináljuk, mindenkinek van már kialakult feladatköre. Ezért írtam, hogy ezt is meg lehet próbálni. Gyerek jó levegőn van, nagyon élvezi az egészet, anyós megnyugszik, mert el van végezve a munka, párom örül, mert együtt vagyunk, és nekem is jó, mert kimozdulok kicsit.
2011. márc. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!