Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elkezdődik a "takonykor",...

Ha elkezdődik a "takonykor", mit adtok kisgyermeketeknek immunerősítőnek?

Figyelt kérdés
Alig 3 éves kislányom múlt héten kezdte a bölcsibe való beszoktatást és már vasárnap délutánra elő is jött nála valami vírus okozta fertőzés. Hirtelen, egyik percről a másikra 39 fokos láz lett, amit se a Nurofen, se az ülőfürdő nem tudott lehúzni. 2-3 óra múlva tudtuk csak fél fokkal lehűteni. Azóta is lázcsillapítótól lázcsillapítóig élünk. Elkezdtem neki adni a Cebiont, de arra az van írva, hogy napi 10 cseppnél többet nem kaphat a túladagolás miatt. Régebben úgy tudtam, hogy a C vitamint nem lehet túladagolni, de itt feketén-fehéren rá van írva a dobozára. A doki meg azt mondta, hogy az előírt C vitamin többszörösét adjam neki...akkor most mi van? Ti mit adtok neki ilyenkor a változatos étrend mellett immunerősítőnek?
2014. szept. 30. 18:03
 1/9 anonim válasza:
Én béres cseppet adok a kisfiamnak és hozzá béres c-vitamin rágótablettát. 5,5 éves most, de ha jól tudom, 3 éves kortól adható,szerintem nézz utána. Nekünk bevált!
2014. szept. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én aszkorbinsavat vettem gyógyszertárban.

Sokkal olcsóbb, mintha a Cebiont venném, abból egy doboz pár nap alatt elfogyna, ráadásul tényleg nevetséges az a mini mennyiség amit javasolnak, ennek a többszöröse kell.

Napi 2-3 adagban elosztva add, ill. idd te is, mivel a vizelttel kiürül a felesleg.

Egy 10 kg-os gyereknek adhatsz napi 300 mg-ot, felnőttnek is testsúly szorozva 30-al.

2014. szept. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy az mg-os rágótablettát elfelezem, és ezt kapja reggel és sete 3-4 napig, majd párnapig csak este kap felet. Adni szoktam antihisztamint és calciumot.
2014. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Homoktövis tavaly bevállt a fiamnál. Szörpöt ivott. Idén kezdi a közösséget, kap majd brocho waxont és manó mannát tervezek még.
2014. szept. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Immunotrofina + Cebion + Béres csepp.

Az Immunotrofina nem akadályozza meg a bölcsis betegségeket, de enyhíti a lefolyásukat.Sajnos nem nagyon akarja meginni, ezért a reggeli tejébe keverem neki, amit éhgyomorra iszik.

2014. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
FLP-s aloe gélt,Kids tablettát és probiotikumot eszik...azóta nem beteg!!
2014. okt. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A bőség zavara, mindegyiknek utánaolvastam, amit írtatok, most melyiket válasszam? :-)
2014. okt. 1. 13:17
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is felírta a doktornő, hogy próbáljuk ki az immunotrofinát. Aztán javasolta az immunoglikánt.

Aztán elkezdtem én is saját szakállamra nagyobb adag C vitamint adni, illetve olvastam, hogy mostanában a D vitaminról vallot rovosi felfogásunk is drasztikusan változott.


Én azt tapasztaltam 4 éves kora után, hogy 100 mg-os kis C vitamin tablettából reggel este ha adok 1-1 szemet, és 1000 NE D vitamint is adok a gyereknek, akkor akár 6-8 hetet is jár oviba egyhuzamban.

Régebben a 3 hét már nagy szónak számított. De feleségem tanár, nagyon nem jó szemmel nézték tanév közben a sok táppénzt a gyerek miatt...


Kérdésedre is válaszolva 3x10, de 3x20 cseppet is adhatsz Cebionból. Illetve ha a kicsi tablettákat be tudja már venni, akkor sok gyártónak van 100 mg-os tablettája. Ebből reggel és este nyugodtan lehet adni 1 szemet.

Úgy tudom, a C vitaminnal kapcsolatban a napi szükséges adag még a múlt század ötvenes éveiben lett magállapítva, és ráadásul úgy, hogy ha ezt beveszed, akkor nem kapsz skorbutot és nem hullik ki a fogad... (na széééép)

Nyilván a gyógyszerlobbinak nem érdeke, hogy az olcsó C vitaminnal megelőzd a betegségeket, mert akkor nem veszed a tízezer forintos antibiotikumokat és egyebeket...

2014. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nagyon jól írja az utolsó,egy kis hivatalos alátámasztás:

[link]

2014. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!