Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a magyar hivatalos neve a...

Mi a magyar hivatalos neve a Sensory Processing Disorder-nek?

Figyelt kérdés
Probalom megerteni, hogy mi tortenik a kisfiammal. Talan magyarul meg jobban megertenem. Koszonom a segitseget!
2014. okt. 1. 11:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szenzoros feldolgozási zavar.ADHD gyermekek esetében hallottam róla.
2014. okt. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, mondtak azt is, hogy minden tunetet mutatja az ADHD-nek. De meg tul fiatal a diagnozishoz. Egy honapja kap terapiat es most keresek neki lovas terapiat... Igazabol senki semmit nem mondott eddig, hogy miben segithetnek neki, amig a segitoje aki minden nap megy vele oviba (itt iskola) kibokte, hogy mi van. Probalom keresni magyarul, hiszen az en eszemnek jelenleg felfoghatatlan. Nem ertem, de nagyon szeretnem megerteni es segiteni neki! A fokusz erositeseben es a figyelem kiszelesiteseben. Nagyon szepen koszonom!
2014. okt. 1. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit.Lényegében ez annyit tesz,hogy az őt érő információkat,nehezebben tudja feldolgozni,nehezebben érti meg a hallottakat.Többszőr kell neki elmagyarázni mindent.
2014. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, sokszor el kell mondjam neha a dolgokat. De igazabol nagyon is okos. Mindig kernem kell, hogy nezzen ram, amikor valami fontosat probalok neki mondani. Uti vagja magat az iskolaban. Ma el akartak tanacsolni. De nem egyeztem bele. Minden nap megy vele a segito. Masfel orat kell hogy toleraljak - es mar direkt ezt a szot hasznaltam. Amikor a segito nincs vele, miutan a 6 oras iskolaidot 4-re redukaltak a szamara. Nehez ez, mert a terapeuta szerint nagyon okos. Allitolag okosabb mint az atlag - bar en szerintem sem nem buta...de nem is gondolom, hogy magasabban van mint mas kisbaratunk. Mennyi ido, hogy javuljon a helyzet?
2014. okt. 1. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Abból amit leírtál nekkem az jön le,hogy sima iskolába jár.Lehet,el kellene gondolkodni azon,hogy speciális iskolába küld.Mennyi idős?
2014. okt. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
4 eves lesz 31.-en. Minden nap megy vele egy segito, aki korrigalja a viselkedeset, kiemeli, ha mar nagyon nem birja...nem akarom spec ed osztalyba adni, amivel a segitonk is egyet ert. Ma kell neki kernem tobb orat es meg sensory occupation therapy-t mert amikor felmertek, arra nem mertek fel es a state ugy dontott nem kell neki. Ha nem kapjuk az a segitot akit kaptunk, nem is tudom mi lenne velunk.
2014. okt. 1. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!