Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a velemenyetek errol a...

Mi a velemenyetek errol a cikkrol? Mennyire lehet ma ilyen elvek menten gyereket nevelni?

Figyelt kérdés
[link]
2014. okt. 1. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó cikk.

Annyira, amennyire a körülmények engedik.

A családra adaptálható részéből érdemes meríteni. Ilyen idilli közösséget megteremteni viszont generációk kérdése, és az akarat hozzá nem elég. Ilyenbe bele kell születni.

2014. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is nagyon tetszik. Mindenkeppen meriteni fogok belole, ha lesz gyerekem. Az viszont eleg ijesztonek tunik, hogy nem szolni a gyerekre, ha pl egy kessel jatszik. Tenyleg osztonosen tudja egy gyerek, hogyan vigyazzon magara? Mert pl a kutyak egy 2-3 eves gyerek ertelmi szintjen vannak es nagyon osztonosek, megis kiszaladnak az utra, ha a gazdajuk nem szol rajuk. Vagy ez is csak a hozza nem erto, termeszettol eltavolodott gazdajuk hibaja? Illetve nem teljesen ertem azt se, hogy nincs jo es rossz, nincs rendreutasitas, se dicseret. Honnan tudja a gyerek, hogy nem szabad valamit megtennie? Mert azert korlatok kellenek, biztos vannak az indianoknal is.
2014. okt. 1. 20:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Még csak a cikk felénél járok, de eddig nagyon tetszik. Köszi, hogy belinkelted.

Viszont szerintem a két társadalmat nem lehet összehasonlítani, hiába tetszik sok minden, ami ott van. Ahogy én értelmezem, ott letisztult érzelmek és szabályok vannak, amit a gyerek leutánoz és ezzel megtanul.

A mi társadalmunkban mit tud leutánozni? Egy nagy káosz, ahogy élünk, nincs egységes normarendszer, még családon belül is gyakori a más életfelfogás, mást tartunk jónak. Hogy igazodjon el így a gyerek?

Hiába tűnik sokminden jónak, ami ott van, az itteni kultúrába ezt nehéz beágyazni. Sajnos.

2014. okt. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!