Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagymamáról véleményetek?...

Nagymamáról véleményetek? (lent a többi)

Figyelt kérdés

Nem tudom mitévő legyek elmondjam e amit érzek vagy inkább hagyjam!

Anyósomék jómódú család megvan mindenük.alapjában véve kedves,egyszerű emberek.

Az unokát szeretik meg akarnak neki venni mindent és meg is veszik!többször kértem ,hogy ne vegyenek neki ennyi felesleges dolgot hanem szeressék vagy menjük el együtt családi programra,fürdöbe stb.ne a játékokról,ruhákról szóljon minden.

1 hónapban egyszer megkérjük őket hogy vigyázzanak az unokára hogy tudjunk a párommal találkozni a barátainkkal (nappal este nem)

már többször feltünt nekünk hogy anyós mondja:na jó..jó

de ekkora legyetek itthon

ez is igy történt ma is hogy holnapra megkértük vigyázzon a fiúnkra de már egyböl mondta hogy csak 3 ig vigyáz mert vasalnia kell. nagyon rosszul esik nekünk hogy az érződik ki a szavaiból hogy nem szivesen vigyáz a fiúnkra.pedig aztán nem sűrűn kérjük meg.

De sokszor látom nagyon szereti a fiam és eljátszik vele egy fél/egy órát de elég neki ennyi belőle.úgy veszük észre.elmondta nekik a párom amit gondol de azt mondták hálátlan amiért igy gondolja.ki hogyan reagálná le ezt a helyzetet???


2014. jún. 20. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

én összetenném a két kezem ha vigyáznának ennyit a gyerekemre vagy kapna bármit!

anyósom sajnos meghalt, apósom nagy ívben tesz ránk, nem jön, nem szeretné látni az unokáját mióta nincs nagyi és soha semmit nem vesz, még karácsonyra/névnapra sem...


anyám 2 havonta látja a fiam...


kértem apóst, hogy segítsen nyáron mert nincs 5 hét szabim, de közölte, hogy nem a gyerekre pazarolja a szabadságát.

szóval szerintem nagyon rendes anyósod van, hogy ha már nem is bír órákat bébicsőszködni, de legalább ruhákkal, játékokkal besegít, én megköszönném a helyedben neki!

2014. jún. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok pénzcentrikus ember . többre értékelem ha időt szánnak a gyerekre.a szeretet pénzel nem lehet megvásárolni.minden szépen megköszönünk.
2014. jún. 20. 14:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy felnőtt embert nem tudsz megváltoztatni, szerintem ne mondj neki semmit. Úgysem fog érteni belőle és csak sértődés lesz a vége.
2014. jún. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, mit szeretnél, de nem mindenkinek megy ez.

Apósomat kedvelem, bármikor rábíznám a gyerekeinket, de ő nem az a fajta, aki vigyázna rá. Így max. annyit kérek tőle, hogy pl. hozza el edzésről a nagyobbat, ha épp a kicsi alszik, és nem tudom megoldani, vagy váltson ki gyógyszert, vagy ilyesmi. Ő is megadna bármit anyagilag is az unokáinak, néha még túlzásokba is esne, ha nem tartanánk kordában. Nem hiszem, hogy változik ez a későbbiekben. Attól még ő nagyon jó nagyapa, sőt.

Hálás vagyok érte, amit tesz, mert a tőle telhetőt megteszi, és nem kényszeríteném olyanra, ami neki nem jó, csak azért, mert én úgy gondolom.


Próbáljátok meg esetleg bébiszittert, vagy olyan ismerőst, aki nálatok, vagy épp náluk vigyázna rá, hátha ezzel oldódna a helyzet.

2014. jún. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen,ez nehéz dolog.nekem is fura az ilyen dolog,az én anyósom "rosszabb".se ajándék se játszási.az anyagi része engem sem érdekel,megoldás magunk és anyunak sok mindent vesznek neki.igaz ők sem gazdagok,de így is sokat segítenek.viszont rendszeresen elvész hétvégén magukhoz.nem azért h nekem segítsenek,hanem mert imádnak vele lenni.a mi kapcsolatunk anyával teljesen más mint a pároknak.én már nem akadok ki ezen.nehéz volt elfogadott azt h vannak emberek akiknek fárasztó gyerekkel foglalkozni.azt még lemondó h anyu 14éve van a férjével.százszor jobban rázós a gyereket mint pl..A saját apámat vagy anyósom.egyszerűén imádja a lányomat pedig nem vérszegény rokona.
2014. jún. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egy kicsit befolyásolt a telefonom és nagyon fura szavakat rakott be.esküszöm én nem ezeket írtam.bocsi :)
2014. jún. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bebolondult...egy kicsit elállította a gyerek délután...
2014. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

vérszegény rokona :DDD

először csak néztem, aztán már hangosan nevettem :DDD

lényeg, hogy nem kell vas ;D

2014. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is értem hogy mit mondasz de el kell fogadnod hogy 1-2 óránál nem szeret vagy nem akar többet lenni a gyereketekkel!

lehet elfárad,lehet fél a felelősségtől,lehet nem élvezi a gyerekkel együtt töltött időt(és valószínű ezt anyós is tudja belülről pont ezért kompenzál azzal,hogy megvesz neki mindent,tipikus az hogy ha már nem foglalkozok vele akkor valami anyagi javakkal megvásárolom a szeretetét)

Nem tudsz mit csinálni,rá nem erőszakolhatod a gyerekedet!

2014. jún. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hat 5-os valaszolo, szakadtam a bejegyzeseden. Egybol tudtam hogy telefonrol irtad, mert en is jartam mar igy, hogy kiegeszitette a program a feig beirt szavaimat, en sem figyeltem ra, aztam mikor jott a valasz, hogy MIVAN? Akkor esett le, na azota ki van kapcsolva ez a segito celu opcio! :)
2014. jún. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!