Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek a mostani...

Mi a véleményetek a mostani elvárásokról gyermeknevelés terén?

Figyelt kérdés

Nem tűzszításnak szánom, érdekelne, hogy a mai kisgyermekes anyukák mennyire tudnak ezzel "együtt élni".

Arra gondolok, hogy régen anyukám pl. egy-egy hazugságért simán lekevert egy pofont. Ma nem tehetjük meg ugyanezt, mert az már bántalmazás. Vagy pl. a gyerek sokadszori kérlelés, magyarázás után sem fogad szót, és épp nem tudjuk a sarokba állítani, mert az utcán, játszótéren, boltban vagyunk, nem kiabálhatunk vele, nem üthetünk a fenekére...Anno kisgyerekként, ha pl. kiszöktem, anyu a hajamnál fogva rángatott haza, ha hisztiztem a boltban, rácsapott a fenekemre. Nem volt rossz anya, sőt, neki köszönhetem, hogy ember lettem. Csak sokszor már úgy érzem, hogy az én hisztis királylányom megérdemelné, hogy rácsapjak a kezére, pl. mikor késsel szaladgál, fogalmam sincs milyen indíttatásból, vagy épp a kályhából piszkálja ki a parazsat. Tudja, hogy nem szabad, mégis...

Ti hogy vagytok ezzel? Mennyire fogadjátok el ezeket?


2014. júl. 9. 18:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem érdekelnek a többiek. Ő az én gyerekem, nekem kell vele együtt élnem, rám van bízva a nevelése. Ha többszöri rászólás után se fogad szót, én bizony a kezére csapok, ha az utcán hisztizik azonnal fogom és hazamegyünk. Én így látom helyesnek. Nem szólok bele más hogy neveli a saját gyerekét és ugyanezt el is várom.
2014. júl. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%

Már miért ne kaphatna pofont, vagy üthetnék a fenekére ha megérdemli?

Nem érdekel más mimózalelkű ember véleménye, ha a lányom extra idióta dolgot művel és megérdemli, akkor nem fogom visszafogni magam.

Nézd csak meg mi az eredménye az olyan "nevelésnek", ahol az anyuka csupán szép hangon kérleli a gyerekét, az meg röhög a képébe tiszteletlenül, hiszen tudja, a szülők fején is táncolhat, akkor sincs semmi következménye tetteinek.

Én is kaptam nem 1, nem 2 pofont, fenékreverést gyerekként, majd kamaszként és mai napig vallom, hogy bizony megérdemelten.

Értelmes felnőtt lett belőlem, aki nem gázol át másokon, tiszteli a többieket.

2014. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
78%
Csak elég a mai 10-18 évesekre nézni.Ezzel í kíméljük őket,meg nehogy ráüss vagy hangosabban szólj rá mert kijön a gyámügy dologgal csak azt értük el,hogy rengeteg életképtelen,ostoba,birka embert termelt ki a társadalom.Nézd meg a kamaszok fülben miket írnak.Lövésük nincs a szexről,de csinálják,csesznek védekezni,aztán sírnak,a múltkor egy kis 13 éves szaros volt kiakadva,hogy az anyja befogta hogy mosogasson,meg vigye le a szemetet,és ugyan hogy képzeli...egy szó mint száz,én mindent megteszek azért,hogy a gyerekem el ne kanászodjon,és ha cirkuszol akkor van hogy rácsapok.
2014. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Persze, persze, nem is úgy értettem, hogy hagyd, hogy beleszóljanak, csak elvileg ez már bűntethető...nekem a védőnő szólt, hogy véletlen se....
2014. júl. 9. 18:39
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Amúgy nagyon elleneztem azt hogy a kezére vagy a fenekére csapjak,ma sem szeretem,é bizony van lelkiismeret furdalásom,de mégis az ismerőseim körében azok a gyerekek a legnormálisabbak,értelmesebbek akiket bizony keményen fogtak a szülők.
2014. júl. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Én azzal teljesen egyet tudok érteni, hogy szorítsuk minimálisra, de inkább abszolút kerüljük a testi fenyítést.

Nem tudom, hogy csak szerencsém van-e (ezen sokat szoktam gondolkodni), de nálunk (még) nem volt szükség ilyesmire, 3 éves lesz a kisfiam novemberben. Nem mondom, hogy nem létezik az a szituáció amikor ráütnék a fenekére, bár úgy érzem, ez csak a legvégső esetben tenném, ha pl. az életét veszélyezteti. Úgy érzem, a testi fenyítés a felnőtt tehetetlensége (dühe).

Bár sokszor viszket a tenyerem, mégis úgy gondolom, hogy egy komoly beszélgetés, amikor a szemébe nézel, és nagyon komolyan elmondasz neki dolgokat, elmagyarázod, hogy miért nem szabad, miért veszélyes, sokkal többet ér, mintha rácsapnék egyet.

Én igyekszem ezeket elkerülni, eddig szerencsére sikerült is. Én a hajnál fogva rángatást pl. nagyon elítélendőnek tartom, jelen pillanatban úgy érzem, sosem tenném ezt.

De igazából úgy gondolom, hogy szerencsém is van a kisfiammal, mert nagyon értelmes, és ugyan vannak néha hisztijei, de (még) nem olyan vészesek, de nem tudom, hogy ez mondjuk hány %-ban köszönhető a nevelésnek, és hányban a "szerencsénknek", és, hogy ez így marad-e, vagy jön még a kőkemény dackorszak, majd az ovi, stb.

Szóval soha nem mondom, hogy soha, de jelen pillanatban mégis úgy gondolom, hogy ameddig megoldható, a végsőkig elmegyek, hogy ne kelljen ilyen nevelési módszerehez folyamodnom.

2014. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg hülyeség,hogy véletlen se,szavakkal sokkal nagyobbat lehet "ütni",én kamaszként sokszor gondoltam azt miközben anyám ordított velem,hogy bár kapnék inkább egy pofont.Amúgy meg mi lesz ha ráütsz,elviszi a gyámügy?
2014. júl. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy ha megérdemli.... azt viszont elítélem, és bárki megkövezhet, ha ok nélkül kap szegény gyerek...pl. szerintem egy 8 éves gyerek ne kapjon azért ki, mert elküldték a boltba, de a bolt zárva volt. Sajnos ilyenek közt élek itt a faluba, és ez kimondottan dühít.
2014. júl. 9. 18:42
 9/23 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy gondolom, hogy ma megvan a lehetőség arra, hogy minden szülő tanuljon. Tanuljon meg kommunikálni azzal a gyerekkel! Mert lehet. Hazugság, hogy nincs más megoldás, mint durvulni. Meg lehet oldani, csak sok energia, idő és türelem. Én úgy gondolom, hogy egyszerűbb odavágni, hajadnál fogva hazarángatni, mint időt szánni arra, hogy fejlődjön. Így is úgy is felnőnek a gyerekek, de nem mindegy, hogy milyen lesz a viszonyunk, és nem mindegy magamnak sem, hogy milyen anya voltam. Én elfogadom, ha valaki a könnyebb utat választja, de nálam be is kerül egy mappába, amiből nem választok barátokat. Ennyi. Én inkább tanulok. N30
2014. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Igen, a gyámügyet említette, mert hogy már bántalmazásnak minősül, és elvileg több ilyen eljárás is folyik már itt.

A hajamnál fogva a diszkóból rángatott haza, 15 éves voltam, hamis személyivel és ittam is, szóval megérdemeltem. Bár én nem tennék ilyet...

2014. júl. 9. 18:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!