Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiamat jövő héten viszem...

A kisfiamat jövő héten viszem oltásra. Bele vagyok betegedve. Ti hogy viselitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
Vettek már Tőle vért, a fejecskéjén találtak megfelelő vénát. Szörnyű volt. Aztán ezek az oltások. Olyan érzésem van, hogy átverem, csőbe húzom a gyerekem. Annyira szereti a doktornénijét, mindig boldogan megy. Aztán ott pedig le kell fognom, hogy a szurit megkapja. Nem vagyok oltásellenes, sőt! Mégis már előre fáj a gondolat, hogy Neki ájni fog, és csalódott lesz.
2014. okt. 3. 00:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Én teljesen higgadtan kezelem az ilyeneket, de én normális vagyok.
2014. okt. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem sem rázott meg az ilyesmi, tudom, hogy a gyerek érdekében teszem és nem ellene.


Egyébként a gyerek az anyja tükörképe. Ha te így rágörcsölsz, ő sem fogja "könnyedén" venni. Nálunk egy pici sírás volt, ami nem egészen egy percig tartott...

2014. okt. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

normalis, h ilyet erzel, amikor sir a szuras utan, az nagyon rossz erzes, de rogton utana felveheted es altalaban mar akkor mdgnyigszanak a babak. utana oltozteted, mentek es meglatod, hamarosan mindketten el is felejtitek az egeszet.


termeszetes, h van benned ilyen erzes, de nem szabad,h elhatalmasodjon. nalunk apa vette nehezen est az akadalyt. pl orrszivasnal o fogta a karjaban es en nyomtam a cuccot a gyetek orraba, stb. kimondva kimondatlanil azert, mert nem akarta, h o legyen a mumus, h ot jegyezze meg. de egy gyereknel nincs ilten. az osszes oltast, korhazi vizsgalatot en csinaltam vegig a fiunkkal megis csunv rajtam. dgy par honap kellett az sphanak, mire belatta o is. ez olyan, mintha nem latnadcel a verzo sebet, mert annyoa rossz latni, h folyik a vere. az o erdeke az, h te kepes legyel erre :-)

2014. okt. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Normalis erzes, de a gyerek erdekeben nagy levegot veszel, felemeled a fejed es erot, biztonsagot mutatsz. En mindig megmondtam elore, hogy most maximum csak a torkocskajukat nezik meg, vagy kellemetlen oltast fognak kapni, ami sulyos es fajdalmas betegsegtol kimeli meg oket. Persze volt elotte kis sirdogalas, de legalabb nem ereztek magukat atverve.
2014. okt. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez màr túlzàs jó, hogy nem kezdesz el bőgni vele. Ezek nem nagy dolgok, nem vered àt a gyereked ha nem hazudsz az oltàsról meg nem azt mondod, hogy nem fog fàjni.Ezeken túl kell esnie ne görcsölj rà ennyire mi lesu ha majd el kezd esni stb

??

2014. okt. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy normális vagy, kedves 1., bár nekem a többiek tűnnek igazán normálisnak.

Köszi egyébként a nyugtatást. Nem vagyok már kezdő, másfél éves a kisfiam, megéltünk pár oltást és betegséget, csak most valahogyan különösen rossz érzésekkel készülök erre az oltásra.

Még egyszer köszi Mindenkinek!

2014. okt. 3. 06:57
 7/13 anonim ***** válasza:

Az élet nem csak örömből és boldog pillanatokból áll. Akkor vered át a gyereket, ha ezt szeretnéd vele elhitetni. Az élethez hozzá tartoznak fájdalmas dolgok is, amit nem lehet kivédeni. Az ő kis korában szerencsés esetben erre példa egy szuri, vagy vérvétel.

Ha te fejben megérted, hogy ez fontos és elhiszed, hogy ez semmiféle lelki törést nem okoz neki, akkor ez így is lesz, mert ennek a magabiztosságát érzi rajtad akkor , ha picit sír.

Fel kell készíteni a fájdalomra, hogy ez most picit rossz lesz, de muszáj. Így nem vered át, hanem igazat mondasz neki. A bizalma meg fog maradni.

2014. okt. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi mindog úgy kapjuk az oltást, hogy bohóckodok neki, amire tudom, hog ymaximálisan figyel és reagál, olyat játszok vele és addig megkapja az első oltását, aztán a másodiknak a végénél kapcsol csak és legörbül a szája, de szerencsére akkor már vége is és gyorsan el lehet terelni megint róla a figyelmét. Én is sajnálom, de komolyan mondom, hogy ha én nem görcsölök rá, nem sajnálkozva nézem, hanem elterelem észre sem veszi, hogy beoltották, csak a legeslegvégén. Tuti van benne valami, amit fentebb is írtak.
2014. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Másfél évesemet most kell majd vinnem vérvételre, na ettől félek, de az oltások miatt én nem aggódom egy percig sem.

Pillanatok alatt megvan, kisfiamat (16 kiló, jó erőben is van) épp hogy csak le kell fogni, utána max 15 msp-ig sír és túl is van rajta.

Most voltunk hétfőn oltáson, szóval friss élményről mesélek.

Ne dramatizáld túl, ha megérzi a gyerkőcöd hogy parázol akkor ő is félni fog és jobban megmarad benne. Kezeld lazán, minden rendben lesz.

2014. okt. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

az első komment az év kommentje, esküszöm. bocs, első, hogy már október van, de a 2015-ös év kommentje is lehet a tiéd:D


"fejecskéjén" "dokinénije" "szurit". :D


Kérdező, nyugodj meg, legyél tényleg normális ember és kész. Fáj neki, neked is fájt a szülés, mégse sajnál senki. Nem fog rá emlékezni, erre gondolj. Mosolyogj rá végig, nem fog téged okolni, még kicsi.

2014. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!