Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 2 és fél éves és egy...

Egy 2 és fél éves és egy újszülött. Mik a tapasztalataitok? Hogyan kezelitek a kényes helyzeteket? Kicsit hosszú, köszönöm ha elolvasod

Figyelt kérdés

Pár hét és itt a kistesó. A nagyobbik lányomat már egy ideje próbáljuk felkészíteni a pici érkezésére, bevonjuk az előkészületekbe és igyekszünk a lehető legtermészetesebbé tenni számára a kistesó "létezését".

Néhány napja itt volt a védőnő és teljesen értetlenül nézett rám, hogy miért nem megy a lányom már bölcsibe, amikor neki és nekem is az lenne a legideálisabb megoldás. Én ledöbbentem, mert végig arról az oldalról gondoltam csak át a dolgot, hogy nehogy a kislányom azt érezze, a kistesó miatt lett "elküldve" otthonról. Ám a védőnő szerint jobb lenne lefoglalni a lányomat, akkor sokkal jobban viselné, mert hogy így rémálom lesz az első pár hónap.

Nektek mi erről a véleményetek? Aki hasonló helyzetben volt, mik a tapasztalatok? Tényleg ennyire nehéz? Nyilván gondolom gyerekfüggő a dolog, de emiatt tényleg indokolt lenne a bölcsi?

Köszönöm a válszokat


2014. aug. 29. 08:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

hülyeség

nekem a kisebb 10 hónapos volt mikor a nagy oviba került

előtte nem volt bölcsis

és szerintem sokkal jobb is volt ez

így nem érezte h a kicsi miatt ki lett vágva a családból ....

2014. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan csak 1 lányom van de azért leirom a tapasztalatomat!

Több ismerősömnél is kis korkülönbséggel jött a kistesó. Egyik barátnőmnek pont két és fél éves volt a kislány mikor megérkezett a tesó és nincs bölcsiben a nagyobbik. A másik barátnőmnél 2 a kislàny és jött a kistesó. Sőt egy ismerősöm lánya nem volt 2 éves mikor megérkeztek az ikrek. Egyiknek sincs a nagyobbik bölcsiben, és nagyon jol elvannak otthon a gyerekekkel, nem rémálom az otthonlét nekik.

Egyébként meg nálunk csak azoknak a gyerekeit veszik be a bölcsibe ahol MINDKÈT SZÜLŐ DOLGOZIK!!!

2014. aug. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: nálunk meg pl. abszolút nem, államiban is elegendő, hogyha anya dolgozik/tanul, az én lányom meg pl. magánbölcsibe jár, nekem nincs most jelenleg munkaviszonyom, hanem tanulok, tehát bölcsibe adni ettől még sok helyen lehet (Debrecen).


Én amúgy pszichológusként abszolút nem érzem helytállónak a védőnőd véleményét, és maximálisan úgy hiszem, hogy igazad van - ez lenne a lehető legrosszabb időpont erre a dologra.

2014. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk 2év 3 hónap a különbség, én nem adtam bölcsibe. Semmi gond nem volt, főleg nem az első hónapokban. Szépen kialakult az új napirend. Inkább akkor lett nehéz, amikor a kicsi elkezdett kúszni. Akkoriban küszködtünk sokat a féltékenységgel, de barátainknál pl, ahol kislányok vannak ez is elmaradt.
2014. aug. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Kisvárosban élünk egy bölcsöde van, és nincs magánbölcsi. Ugyhogy nálunk nem veszik be csak annak a gyerekét ahol mindkét szülőnek van munkahelye! Tapasztalatbol tudom...sajnos nekem lett volna hova visszamennen dolgozni de nem vettèk be a lányomat még igy se bölcsibe mert hely hiány van.
2014. aug. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Sose értettem miért passzolja le valaki a gyerekét bölcsibe vagy ovi kiscsoportba ha ő otthon van. Mindenki azzal jön, hogy a gyereknek akar jót, hogy szocializálódik. Ők biztos nem igazán láttak még bölcsis csoportot, ahol egymagukban vannak a gyerekek mert még nincs igényük az anyjukon és apjukon kívül más ember jelenlétére.
2014. aug. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem indokolt szerintem se. Nálunk pont 2,5 év van a két gyerek között. Én is beszélgettem több emberrel erről, nálunk a védőnő is egyetértett azzal, hogy a nagyobb itthon marad velünk. Ő majdnem 4 évesen került csak oviba (oda is csak magánba, államiba nem vették fel a kistesó miatt). Nekünk így jó volt. A nagyobam amúgy se az a társasági lény, most 1 év után már haverkodik, de neki nem hiányzott a gyerektársaság korábban.

Mondjuk biztosan könnyebb lett volna egy hajszállal napközben, ha csak az újszülött van itthon, de megoldottuk ezt is. És talán kevesebb kórságot kapott el a kicsi, mintha a tesója bölcsis lett volna.

2014. aug. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

2 év van a gyermekeink között, a nagyobbik lány. Semmi féltékenység nem volt azóta sem, ennek másfél éve lassan.

Hogy a védőnő szerint add bölcsibe, engem felháborít. Ma nagyon nyomatják az intézményesítés fontosságát. Ezt én nagyon elutasítom. De ez már messze vezet. Kérdésedre válaszolva: a normális törődést kapó gyerek nem őrül meg attól, hogy új családtag érkezik :)

2014. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért van a gyerekek között különbség! Az én fiam abszolút társas lény és nagyon igényli a közösséget v2,5 évesen is. Imád bölcsibe járni, itthon sokkal nehezebb lekötni a házimunka mellett. Eszre kell venni, hogy mikor jon el az ideje a közösségre való igénynek. En soeciel azt nem tartom jónak, hogy az efyke gyerek
2014. aug. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az egyke gyerek egész nap az anyja nyomában legyen. Viszont ott, ahol testvér van, az mas. Ott nibcs gond azzal, hogy nem kell alkalmazkodni es osztozkodni. Tehat a védőnővel nem ertek egyet, higy azert add be, mert baba születik. Ha a közösségre amugy is igénye van, vagy nagy a mozgás igénye, akkor egy fel napra erdemes beadni valahova, de azt miatta es nem a tesó miatt.
2014. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!