Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizes ellen most akkor...

Hisztizes ellen most akkor megertes vagy fegyelem? 3 eves

Figyelt kérdés
3 eves kisfiam es a hisztije kezd olyan mereteket ölteni ami mar kezelhetetlen. A leggyakoribb a fektetes utani illetve ejjeli tortura. Na mar most min 1,5 ora a fektetes amugy is,: fürdetes, közös vacsi, meselek, diat vetitek, eneklek, stb... elköszönünk jo ejt szeretlek puszi na es akkor kezdödik INNI akar. Utana PISII...utana takarjam be...utana enkeljek meg...utana kezet akar msoni....es ez igy felvaltva amig ki nem döglik egyikünk. Persze ki is jön a szobaba es jön at is itt toporzekol az agyam elött h INNNNNII 30x ra is.... Ferjem szerint nem kene neki ugrlnom es miutan ivott es pisilt es nem bir magaval be kene zarnunk, de nekem emg ez olyan kegyetlen. Szegeny nem reg kezdte az ovit, alig van velünk...nem tudom mi a helyes döntes. Napközben is vannak hisztik persze hiaba a következetesseg. Pl SOHA nem hagytuk h elvegyen mastol jatekokat, a mai napig a kedvenc foglalatossaga...

2014. okt. 4. 12:58
 1/9 A kérdező kommentje:
Az is baj h nagyon keveset es rosszul beszel, tehat hiaba allok ott mellette es mondom nyugodtan a magamet, szeritnem nem jut el hozza....Multkor mondtam neki lazas voltam iszonyu rosszul h anya beteg, betakarlak de utana megyek aludni. Hat lesz.arja....
2014. okt. 4. 13:01
 2/9 anonim ***** válasza:

nem, nem kell a hisztijére 1,5 órán keresztül ugrálni. na de bezárni??? ez hogy jutott eszébe a férjednek? zárd be őt...

mi belevittük az esti rutinba az ivást, pisilést, persze kijön még inni és pisilni ettől függetlenül, de letudjuk hamar.

ami nálunk bevált, hogy megkérem, hogy pihenjen egy kicsit. nem kell aludnia, csak pihenni, és majd 10 perc múlva visszamegyek és megsimogatom még.

ez heti 6x működik, mire visszamegyek, elalszik :)

másik ami mondjuk elég gonosz dolog, de ha más nem akkor ez bejön, bár ezzel óvatosan kell bánni.

szóval amelyik ünnep közeledik, azzal nyúzom. most már a karácsonnyal, mondom neki, hogy a Jézuska olyan ajándékot hoz ahogyan viselkedik. ha nagy 4 évesként, ügyesen lefekszik és elalszik akkor biztos olyan ajándékot kap. ha meg kimászkál mint egy baba, akkor babáknak valót :)

persze azt mindig elmondom, hogy pisilni kijöhet bármikor, ez fontos, és ezt tényleg megteheti 50x is egymásután.

be soha nem zárnám...

egyébként mikor fektetitek? lehet fél órával kitolhatnátok ha korán van a fektetés, 3 éves kor körül csökken az alvás igény, ez is lehet egy ok

2014. okt. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Magad mellett nem próbáltad még elaltatni és aztán a saját helyére tenni? Nálam bevált, mindig pikk-pakk elalszik.
2014. okt. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Medvi ***** válasza:
Nem alszik túl sokat az oviban délután? Mert akkor lehet, hogy tényleg nem elég fáradt még és később kellene lefektetni. Azt nem próbáltátok, hogy melléfekszik valaki és ott marad vele amíg elalszik? Nálunk ez bevált. A férjed nem lehet túlságosan empatikus alkat. Bezárni- ilyet is csak egy pasi találhat ki. Azt pedig ne reméld még egy pár évig, hogy kíméletes legyen veled, ha megbetegszel, legtöbbjük ebben a korban még képtelen rá. Persze azért próbálgathatod magyarázni, hátha egyszer majd megérti.
2014. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Napkozben nem alszik itthin semmit es akkor is ez van...es ejszaka isnfelkel ugye 4x kb szoval nem tudom honnan van energiaja. Nyilvan nincs es azert hisztis. Amikor mellette voltam vagy ejfelig ott magyarazitt esze agaban nem volt aludni
2014. okt. 4. 18:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg ugye 2 eves occs a masik szobaban ha hallja hntörtenes van akkor ö is razendit....akkor most kihez menjek? Azert vannak kulon mert igy legalabb a kicsi tud aludni sokaig egyutt aludtak de miota ilyen rossz a helyzet kulon vannak mert a kisebb meg ha ejjel 4 x felebresztik masnap kezelhetetlen..
2014. okt. 4. 18:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt írod 3 éves most kezdte az ovit,keveset vagytok együtt...meg ha jól értem akkor te otthon vagy a kistesóval..hát akkor ez kőkemény anyahiány egy kis tesvérféltékenységgel megspékelve!!!
2014. okt. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én 3 évesem is most kezdte az ovit. Nála, ha bármi problémája van, az mindig meglátszik az alvásán, úgyhogy nem ez az első eset, hogy "elromlott" az éjszakai alvása. Nálunk az vált be eddig mindig, hogy az ágya mellé ültem. Az első egy-két hétben egy órát is kellett az ágya mellett ülni, és még most is néha előfordul. De akkor nem beszélgetünk, nem játszunk. Ha próbálkozik vele, akkor vagy azt mondom hogy "sss!", nem is válaszolok, vagy ha nagyon izgága, akkor megmondom, hogyha nem fekszik le nyugodtan, akkor kijövök. Első időkben éjjel is be kell menni két-három alkalommal, és kicsit ott üldögélni, simogatni a hátát, de ez aztán hétről hétre egyre jobb lesz.

Próbálj meg bevezetni egy új esti rituálét, és szigorúan ragaszkodj hozzá. Pl. fürdés, vacsi, beleveszed az ivást meg a pisilést, előre megmondod, hogy pontosan melyik éneket fogod elénekelni hányszor, és aztán csendben vagytok. Aztán mondd például, hogy az ital lefeküdt, legközelebb reggel lehet inni. Ha igényli kicsit ölbe veheted csendben, vagy simogathatod a fejét, vagy kitalálatsz mást is, amitől megnyugszik, de mégse borul ki. Mert persze, következetesnek kell lenni, meg nem lehet hogy 10-szer igyon és későn aludjon csak el, de abba is gondolj bele, Ő így tudja kifejezni, hogy hiányoztok neki, hogy stressz éri az óvodában, vagy fél valamitől.

2014. okt. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
Ferjednek igaza van. Elso ejjel orditani fog, masodik ejjel is talan, de harmadik ejjeltol alszik majd szepen rendesen. Nehogy mar az legyen amit a gyerek akar. El van kenyeztetve de piszkosul!
2015. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!