Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek a 19hónapos kislány...

Mit tegyek a 19hónapos kislányommal, hogy abbahagyja a hisztizést az utána követő durva csapkolódást és verekedését?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdte ezt csinálni ha valamit meglát a boltban vagy otthon ami nem lehet az övé vagy nem szabad,hogy odaadjam neki akkor elkezd ordítani és hisztizni.Ha szépen elveszem tőle és megmagyarázom,hogy miért nem szabad akkor abbahagyja és hirtelen elkezd dobálózni és csaplkolódik és verekedni.:((((

Tegnap annyira megütött 1 fakockával,hogy bevérzett a szemem.:S

Nagyon félek,hogy ez honnan jött neki és hogy mit csináljak vele hogy abbahagyja.

A boltban rámol és ha szólok neki,hogy "nem szabad és gyere tegyük vissza és kapsz valami jobbat..." akkor is ordít mintha nyúznám és csapkolódik is. Néha félek boltba menni vele de sajnos muszály.:(

Kérlek segítsetek mit tegyek,hogy le tudjam erről szoktatni.

Elkeseredett anyuka


2010. jan. 22. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
19 hós az én gyerekem is és ugyanezt csinálja, sőt a barátnőim ilyen korú gyerekei is. Kérdeztem a védőnőt, hogy mit tegyek, annyit mondott hogy erősebben fogjam meg a kezét hogy nem szabad, de ne üssek vissza mert akkor rögzül benne hogy ütögetni szabad. Elvileg kinövik. Ennyi verekedős gyerek mégsem lehet:)
2010. jan. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors válaszodat.

Lehet,hogy az a baj tényleg,hogy 1szer a párom a boltban rácsapott a kezére :S.

Hát remélem nem ez rögzült benne.

De sajnos néha már annyira bosszantó és cikis.:(

Köszi még 1szer.

2010. jan. 22. 16:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Néhányszor ki lett zavarva a szobából. Most már csak az ajtót kell neki mutatni befejezi.

Kicsit erős ideg kell hozzá, de szerintem megéri. Egyébként itt olvastam egy 3 gyerekes anyukától és bevált.

2010. jan. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ültesd be a kocsiba és adj neki egy kiflit, nem tud se pakolni, se rohangálni, nálunk bevált. Az én fiam 1-2x rúgott meg pelenkázás közben kapott a fenekére egyet, azóta ha felemelem a kezem máris rend van. Hatásos, hid el egy jól irányzott pacsi.
2010. jan. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!