Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti, hogy csináljátok? 1-1,5...

Ti, hogy csináljátok? 1-1,5 éves babátoknak, hogy néz ki a napi étrendje? Mennyit viszitek levegőre és mikor? Mennyit alszik napközben és mikor?

Figyelt kérdés
Én eddig ebédre és vacsorára is főtt ételt adtam, de tegnap olvastam egy védőnői oldalon, hogy ilyenkor már elég napi egyszer, hogy minnél jobban hasonlítson a felnött étkezéshez. Vacsorára inkább kenyeret adjunk valamivel. Lakásban lakunk, minden nap viszem levegőzni, de elég macerás, mert sokszor végig ordítja, mert már nem szeret kocsiba lenni, de menni meg még nem tud. Délután szokott aludni meg még delelött is. 13 hónapos.
2014. okt. 6. 08:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én kismanóm 14 hónapos. Reggel 6 és 9 körül kel, teljesen változó. De mindig este 8-kor fekszik! Szóval felkel, akkor kap 240ml babatejet. Ha 6-8 kor kel, akkor még vissza alszik,ha 8 után, akkor már nem. Ébredés után 1-másfél órával kap valamilyen kenyeret. Ebből nem sokat eszik. Utána némi séta, kb fél óra. Nem megy önállóan, fogom a kezét. Hazaérve ebéd. Ez vagy üveges bébiétel, vagy főzött étel. Utána el is alszik kb másfél órát. Ébredés után játszik, majd kb másfél óra múlva gyümit kap. Utána indulunk nagytesóért,vagy bevásárolni. Vacsi 6-7 körül van, majd utána fürdés. Mielőtt leteszem aludni kap 240 ml babatejet. 8kor ágyikó. Remélem érthetően írtam :) Persze, ha jön a foga, akkor nyügi...akkor többet vagyunk levegőn és alig eszik....ez általában 1-2 nap. Utána helyreáll minden. Éjszakára a vize bent van a kiságyba, ha szomjas iszik és visszafekszik aludni.
2014. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi mától vezettük be, hogy reggeli után és nem uzsonna után megyünk sétálni. Szerintem ez így jó lesz. Sikerült 2 és fél órát kint lenni. Aludt közben. Reggeli után amúgy is szokott még aludni. Uzsi után már nem akarok babakocsizni, mert akkor nyűglődik és nem tud játszani, tehát ki sem fárad. Azon gondolkozok, hogy a délutáni alvás is legyen-e babkocsiba a levegőn. Eddig szobába, ágyba volt. Vagy elég a délelötti kb. 2 óra levegőzés? Más lesz ha tud rendesen menni, de amíg babakocsizunk addig nehézkes. Szóval délutáni alvás legyen levegőn vagy maradjon a szoba?
2014. okt. 6. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam már másfél éves, szóval kicsit más a helyzet. Reggel 6 körül ébred, akkor tejet iszik. Utána fél 8 körül reggelizik velem, és megyünk a bölcsibe. Délelőtt ott van, a héten már ebédel is. Hazafelé sétálunk, mászkál, nézelődik. Mire hazaérünk, már elfárad rendesen, csak leteszem és alszik 2-3 órát. Délután gyümölcsöt szoktam adni neki, most az almát szereti. Ha szép idő van, kimegyünk, ha kevésbé, akkor legfeljebb az erkélyen levegőzünk kicsit. Délután már nem alszik.

Este 7 körül vacsora (kenyér, rántotta, hasonlók), fürdés, fél 9 körül alszik. Akkor még kap tejet.

Így néz ki a nap.


Ha neked nem gond, hogy kint altatod, szerintem mehet, bár gondolj arra is, hogy jön a rossz idő meg az eső, nem biztos, hogy jó, ha erre rászoktatod, mert mi lesz, ha éppen nem tudsz vele kimenni?

Sétához esetleg jó lehet egy tolható háromkerekű. Az én fiam nagyon szerette, amíg nem tudott járni. Abból jól kilátott, meg élvezte is.

2014. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

14 hónapos.

kb 8kor kel,együtt reggelizünk(1-2 piskóta,keksz)

10kor gyümölcs

délben ebéd-mindig én főzök-pisilés,ének,alvás

3körül uzsonna,gyümi,túró

6körül együtt vacsorázunk,szendvics -félét

7fürés,cici-alvás.sajnos sokat ébred,de már csak hajnalban kap cicit-hogy utána még aludjon

sok séta,kerben játszás,délelött is,délután pedig a tesóval együtt játszóterezés

2014. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Időközben letettem a délutáni kinti altatásról.
2014. okt. 6. 17:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Fürdés vacsi elött vagy után szokott lenni?
2014. okt. 6. 17:49
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vacsora, fürdés, tej, alvás.
2014. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálam is vacsi, fürdés, tej és alvás a sorrend. A déli alvás szerintem kényelmesebb ágyikóban.
2014. okt. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 13 hónapos. Reggel 6-7 körül kel tápszerért (240ml), ha 7 óra előtt, akkor visszaalszik 8-8:30-ig.10-11 között eszik, vagy margarinos kenyeret párizyival/virslivel és sajttal, ritkán tojással vagy májkrémes kenyeret, vagy valamilyen gyümölcsöt zabpehellyel, esetleg joghurttal vagy túrót lekvárral/gyümölccsel. Ugyan ez a repertoár vacsoránál is, ha reggel kenyeret kapott este gyümölcs ill. fordítva. Ha jó az idő ezután kimegyünk, már kb 9-10 hós kora óta játszótérre viszem, nem tologatom, imádja, homokozik/hintázik/csuszdázik/libikókázik/babytaxizik vagy csak bebarangolja és felfedezi a helyet (régebben mászva, egy ideje már sétál többnyire kezemet fogva, mert még csak pár lépést tesz önállóan), gyűjtögetünk köveket, gesztenyét stb. esetleg aszfaltkrétával rajzolunk, már nem szeret csak babakocsiban utazni, rendszerint jól le is fárad. Ha hazamentünk vagy rögtön alszik, vagy kicsit később az ebéd után alszik (én ennek örülök jobban) 1-1,5 órát, ritkán 2-t. Otthon játék, majd délután megint kimegyünk. Ha rosszabb az idő csak napi egyszer megyünk ki,kint kb 1-2 órát vagyunk egyhuzamban. Hazamentünk vacsi, kicsi játék,hogy ne teli hassal pancsoljon majd fürdés és 9-10 körül tápszer. 8:30-9:30 között alszik el este, tehát van,hogyan esti tej előtt már elalszik. Éjjel általában végig alszik, ritkán sír fel, könnyen visszaalszik, tehát ő jól kipiheni magát éjszaka, ezért nem alszik sokat nappal (egyszer 1 max 1,5 óra). Babakocsiban nem hajlandó aludni, csak ha esetleg későn érünk haza nagyszülőktől. Remélem segítettem!
2014. okt. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt nem írtam, hogy természetesen ebédre meleg ételt kap, legtöbbször már azt, amit mi is (csak egy fogást) esetleg, ha mi olyat eszünk, amiből nem kaphat, készítek valamilyen főzeléket, vagy üveges bébiételt adok neki. De már nagyon az iránt érdeklődik, amit mi eszünk, ha éhes, ha nem, ha nem, ha együtt eszünk vele, ha nem, bele kell kóstolnia a miénkbe is :) eddig óvatosabb voltam, mostanában lazábban állok hozzá és csak kevés dolgot tiltok.
2014. okt. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!