Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz cipőket vettünk a...

Rossz cipőket vettünk a fiunknak, baj lehet a lábával vagy minden gyerek átmegy ezen?

Figyelt kérdés
1 éves a fiunk. Most tanult meg járni. A lakásban mint a szélvész megy, abszolút stabilan, nem esik el. De cipőben az utcán esik-kel, le akarja rúgni a lábáról, nyafog megállás nélkül, nem stabil benne. Már háromféle cipőt vettünk neki, mindben ezt csinálja. Normális reakció ez? Minden gyerek átmegy ezen, vagy gond lehet?
2014. okt. 11. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan cipő kell, aminek könnyen hajlik a talpa, magas a szára, tartja a bokáját. Lehetőleg puha bőrből legyen, kívül, belül. Ilyen pl az Elefanten. A kisfiam első cipője ilyen volt, semmi gond nem volt vele.

Méretben akkora legyen, hogy max egy ujjad befér hátul a sarkánál. De jobb,ha nem fér be, de azért marad egy kis hely, tehát nem pont passzos.

Ha ezeknek mind megfelel a cipő, amit vettetek, akkor valószínűleg csak szokatlan a kisfiadnak. Egy idő után hozzászokik majd.

2014. okt. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy egy éves gyerek még nem tud annyira járni, hogy gyalogolnia kellene az utcán.

Viszont ha a cipö nehéz, merev talpú, "fogja a bokáját", akkor nem csoda, hogy nem tetszik neki, és nem is tesz jót a lábának.


Adjatok rá puhatalpú, puha cipöt, de csak ha feltétlen kell, minél többet van mezítláb, annál egészségesebb lesz a lába.

2014. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem sétálni akarunk vele, de kikérezkedik a babakocsiból, menni akar, levelet kergetni, odamenni más gyerekekhez stb. Egyszerűen menni akar, a lakásban sem ül le egy pillanatra sem, mióta megtanult járni. Nem arról van szó, hogy el akarok sétálni vele a boltba. Próbáltunk puha, kemény cipőt is, egyik se tetszik neki. Mezítláb mégsem tehetem le ebben az időben már a járdára.
2014. okt. 11. 20:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem tud még menni cipőben egyedül, ezért mindig fognom kell az egyik kezét. De csak nagyon minimálisat sétálunk. (Elefanten félcipőt vettem, hogy szokja a kinti járást is)
2014. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es nekem 17 én lessz egy éves a babám és már 10 hónaposan ment most meg szalad. 8,5 hósan pár lépést tett. Szóval igenis van olyan 1 éves baba aki már sétál és igényli is.

Kedves kérdrző lehet szokatlan még neki. Vagy nehéz még neki a cipő.

2014. okt. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szokatlan neki a cipő és az egyenetlen talaj is. Kislányom 10 hónaposan állt fel, rá 1 hétre kellett neki vennünk szandit, ami egész nap rajta van a lakásban. Ebben tanult meg menni, és bent szépen sétálgat. Kapott ugyanilyen őszi cipőt is, ami a lakásban tök szuper, kint az utcán pedig csak 3-4 lépést tud benne önállóan menni.
2014. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

milyen márkájú cipő volt?

mert könnyen hajló talpú kell, nem zoknira gondolok, rendes cipőre, de pl az elephanten tök jól hajlik, de van ami brutál merev.

2014. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!