Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerek mellől ti hova...

3 gyerek mellől ti hova mennétek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Van munkahelyem, kinevezett állásom, lassan készülök vissza dolgozni. De amikor a gyerekek születtek akkor építkeztünk az állandó munkahelyemtől 30 km-re lakunk most már.

Úgy gondoltam, kocsival fogok bejárni, de nem téritik a kocsival bejárást, csak ha busszal-vonattal járok. De azt nem tudom elképzelni a gyerekek mellett, mert akkor sose érek haza, átszállással legalább 1,5 óra reggel és délután, az oviba sem tudok értük menni, ha 4-ig dolgozom, fél6- 6 körül érnék haza. Kocsival meg egy fél óra sincs, de akkor havi 30-40 ezer kiesik a fizetésemből!!!

Emiatt nézegettem helyben is állást, akadna, de csak szerződéssel, olyan helyére aki épp most megy szülni.

Ti feladnátok egy biztos állást a bizonytalanra?

Mi a jó megoldás? Ha fiatal egyedülálló lennék gondolkodás nélkül választanám a helybélit, később majd lesz valahogy felkiáltással, de most már családanya vagyok, ráadásul 3 pici gyerek, biztos jövő kell. Helyben több lenne a pénz, több lenne a szabadidő. A régi munkahelyem meg biztos.

Ti mit választanátok egy ilyen szituációban?



2014. szept. 30. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a régi munkahelyemet választanám, és közben nézném a hirdetéseket, hátha lesz közelebb is munka.

Egyébként úgy tudom, törvényileg kötelező a kilométerenkénti 9 forint megtérítése a lakhelyed és munkahelyed között, ha nem ugyanazon a településen van.

2014. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
régit választanám
2014. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A régi tűnik biztosabbnak, de ha belegondolsz ott is lehet bármi. Az új helyed gondolom olyan 2-3 évre lenne biztos állás, a régi meg lehet csak most biztos, de akár 1 év múlva ki tudja. Jönnek majd a gyerekbetegségek, pláne 3 gyereknél, lehet nem lenne már olyan biztos az az állás sem.

Én inkább közelebbit választanék, ami biztos állás, nem vesz ez annyi időt az életedből, az amit írtál annak tűnik, mégha határozott szerződésed lesz is. Így nem rúgják ki az embert csak úgy, mert akkor ki kell fizetnie a fentmaradó hónapokat úgy tudom. Addig esetleg nézelődsz, meg akár ott is lehet tudnak majd felajánlani mást, vagy más is elmegy szülni :) Meg lehet ha megelégednek veled nem válnak meg csak úgy tőled.

2014. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nemtudnál másik 1-2 olyan embert összeszedni aki szintén a messzebbi városban dolgozik és összefognátok,összedobnátok a benzinpénzt és így már fejenként nem kerülne annyiba!!!

A 9 ft-os km pénzt kötelesek munkatörvénykönyve szerint fizetni,tudom tudom az nem fedezi az összes havi benzinpénzt de az is valami mint a semmi!!

2014. szept. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem én közelebb próbálnék meg minél biztosabb munkát keresni, 30 km-es távolságnál elég sok az idő vagy üzemanyag miatti pénz kiesés.

A munkáltató nem köteles a 9 Ft/km-t fizetni, csak fizetheti adómentesen, de csak abban az esetben, ha nincs tömegközlekedés, szóval ezért annyira ne harcolj a régi munkahelyeden.

A nem tömegközlekedési eszközzel történő munkába járás


"A munkavállaló részére a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvényben (Szja tv.) munkába járás költségtérítése címén kilométerenként 9 Ft összegű költségtérítés csak úgy adható adómentesen, ha

•a) a munkavállaló lakóhelye vagy tartózkodási helye, valamint a munkavégzés helye között nincsen közösségi közlekedés;

•b) a munkavállaló munkarendje miatt nem vagy csak hosszú várakozással tudja igénybe venni a közösségi közlekedést."


Vagy az sem rossz ötlet, ha esetleg másokkal együtt tudsz bejárni és összedobjátok az üzemanyagpénzt.

2014. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem váltanék, ha gyerekeket oviba is hordod, bevásárolsz, ügyeket intézel közben azért 30 ezer benzin pénz egy hónapra nem sok. Vagy munkahely váltással kocsit is eladjátok?
2014. szept. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzátennék, hogy a régi munkahelyem a nyugdíjig biztos, nem csak egy évig, a közszférában dolgozom, határozatlan idejű kinevezéssel, ez a nem mindegy.

Amit helyben találnék ebben a munkakörben, az csak szerződéses, és nincs is kilátás hosszabb távon pl. arra, hogy valaki nyugdíjba megy.

A másik a bejárás. Nemigen találnék senkit, akivel összefoghatnék, mert innen oda senki nem jár dolgozni, egy eldugott kis faluról van szó. Ennek a 9 Ft/ km-nek utánanézek, bár az még mindig csepp a tengerben. A tömegközlekedést meg nem választanám mert busszal meg vonattal is kéne menni, átszálással, várakozással, mondom, egy eldugott kis faluról van szó.

Én is azon gondolkodom, hogy kezdésnek visszamegyek oda, aztán majd nézegetem a helyi álláslehetőségeket, csak az a baj, hogy végleges állás sosem lesz, csak szerződéses, mert ha van is üresedés, akkor sem neveznek ki rögtön valakit, csak pár év munkaviszony után.

Ráadásul be kell tökélnem, hogy visszamegyek dolgozni, de nagyon keveset fogok keresni, mert lejön belőle a benzinpénz, plusz most gyermekvédelmin vagyunk, de ha dolgozom akkor már nem fog járni, így fizethetek 3 térítési díjat, az még egy 30 ezer minusz, a fizuból rögtön lejön így 60-70 ezer, de hát ez van.

Már arra is gondoltam, hogy helyben minimálbérért elmegyek a benzinkútra pl. dolgozni, akkor a gyermekvédelmi megmarad, a diplomámat meg sutba dobom, mert nem kerestem vele többet...

2014. szept. 30. 14:31
 8/10 anonim ***** válasza:

hivatásos anya lehetnél és mellé 4 órás munka valahol a környéken?


De így hogy nyugdíjig biztos a régid így akkor lehet az volna a jobb.

2014. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Menj vissza a régi helyedre, a házat adjátok el és költözzetek vissza a városba!

Most még csak te ingázol, pár év mulva a gyerkek is, mert gondolom az eldugott isten háta mögötti kis faluba nincs iskola sem, vagy igen? És akkor bizony kelhetnek a kisgyerekek is reggel fél6-6kor, hogy majd mindenki időben beérjen iskolába-ovodába!!

Bocs, hogy ezt írtam, én ugyanilyen szituban vagyok, csak én 17km-re lakom a munkahelyemtől. 1éven belül megyek vissza dolgozni, a legnagyobb gyermekem most ment elsőbe. Barátnőm bejár dolgozni és nagyon közel lakunk, kislányát is hordja suliba, így az én fiamat is behordja most. De ha nem vinné, lenne iskolabusz. Jövöre majd együtt járunk be. Mi max 4éven belül vissza akrunk költözni a nagyvárosba. Most egy kisvárosban lakunk.

2014. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál, de félreértetted. A munkahelyem van egy isten háta mögötti kis faluban, a helyi önkormányzatnál. Mi ezelőtt anyósoméknál laktunk e kisfalutól 5 km-re. Építkeztünk 30 km-re onnan, igaz falu, de egy nagyközség a főút mentén, közel a megyeszékhely is. Nem adjuk el a házat, 5 évig építettük, örülünk, hogy kész van. S örülünk, hogy el tudtunk költözni arról a környékről, ahol már a magyarok vannak kisebbségben, értitek ugye? Szándékosan költöztünk erre a környékre, ahol a gyemekeinket normális iskola és óvoda várja, és nem halmozottan hátrányos helyzetű a gyerekek 97%-a.

Csak hát a helyi vagy a nagyvárosi önkormányzathoz bejutni dolgozni egy vadidegennek elég necces, mindenütt megvannak a klikkesedések, himi-humi álláslehetőségek vannak csak.

Úgyhogy én már fel is vettem a kapcsolatot a régi munkahelyemmel, a picimet szokatom a bölcsibe, s januártól kezdek...

Köszönöm a válaszokat!

2014. okt. 13. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!