Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet a baj? Gyakran...

Mi lehet a baj? Gyakran visszatero tudogyulladas!

Figyelt kérdés

Fiam 4 eves,utobbi 3honapban 2-szer volt tudogyulladasa.Nagyon felek, hogy ez rendszeres lesz.

Siman megfazik, folyik az orra es atmegy neki. Raadasul csak rontgennel lehet rajonni, mikor mar eg a laztol sokaig.

Mas gyereke is volt igy? mi segitett ha igen?



2014. okt. 13. 23:46
 1/10 anonim ***** válasza:

biztos meggyógyult először?

mer5t a tüdőgyulladás nagyon hosszú betegség, nekem is volt már sajnos párszor, és bizony 2-3 hónap volt a gyógyulás. ha meg nem piheni ki teljesen, ideje korán megy ki a hűvös levegőre akkor egyből rosszabbodhat és jön vissza a láz.


tuti megoldás szerintem a védőoltás. felnőtteknek nagyon húzós az ára, de úgy tudom gyerekeknek van rá támogatás! kérdezz rá az orvosnál, viszont azt majd csak nyáron kaphatja meg, amikor biztosan semmi nem bujkál benne.

d-vitamin és c-vitamin nagyon fontos.

nekem ezek segítenek, fiamnak is tolom, ő hörghurutos és lekopogom, de idén még nem volt beteg.

tavaly okt-januárig mindketten itthon feküdtünk, ő hörghuruttal (12 volt naki tavaly), én meg tüdőgyulladással.

és persze a sok gyümölcs, egészséges ételek, sok mozgás, minden nap min. fél óra séta! :)


jobbulást, remélem tudtam segíteni

2014. okt. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen, hogy irtal.

Szerintem pneumococus a neve az oltasnak,azt be kapta,de ra fogok kerdezni.

Azt, hogy lehet kideriteni, hogy elmult-e teljesen a laza?

Emlitettuk az orvosnak,hogy nem kellene meg egy rontgen, de azt mondta ha nem lazasodik be,nincs ra szukseg.Nos belazasodott ra 2hetre, de nem volt olyan magas (38),mint tudogyulladas idejen es cak egy napig tartott. Mikor tudogyulladasa volt akkor 40-41fokos volt es nem ment le csak eros lazcsillapitoval.


Annyira aggodok, mert most sincs jol, nagyon tele van az orra es nem jon semmi belole, lazasnak nem lazas.

Akkor szerinted lehet nem mult el neki? Lehet olyan, ha nem lazas?

2014. okt. 14. 00:21
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Nekunk akkor volt mindig tudogyulladasunk amikor tejallergiasak voltunk.. 1 ev alatt 5x fekudt korhazban mire kitalaltak h mi a baj.azota 1x nem volt tudogyulladasa ennek mar 10 eve
2014. okt. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lehet allergia vagy érzékenység, ahogy az előző írja, ami legyengíti az immunrendszerét (bár, gondolom, az előző válaszoló sem kapta el szolidaritásból a laktózérzékenységet vagy a torokgyulladást a gyerektől, a többes szám ellenére). Vagy: lehet valahol egy góc, ahol "átvészelnek" a kórokozók és amint lehet, újra támadnak.
2014. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem kisfiam egyszer reflux gyanus volt- és voltunk vele UH-n. Kérezte a dokinő, hogy sokszor van mefázva és főleg tüdőgyulladása? Neki szerencsére nem volt- neki gyenge volt a gyomorszája, de ahogy nőtt kinőtte szerencsére.

Azt mondta a dokinő, hogy reflux esetén fordul elő sokszor, hogy ami a gyomorból visszafele jön és a nyelőcső felöl átfolyik a légcsőbe és bejut a tüdőbe az okoz sokszor tüdőgyulladást.

Szerintem kérdezz rá, hogy esetleg reflux nem állhat-e a háttérben.

2014. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom mondenkinek a valaszt!

Kedves utolso kisebb koraban gyogyszert szedett a refluxra, de mostanra mar nem szukseges kapnia. Neha tenyleg feljon neki szoktam hallani ha olyan etelt eszik esetleg tobbet.

Okos otlet.

koszonom!

2014. okt. 14. 16:00
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyebkent tejfeherje allergias, de tartjuk a dietat. Amugy en is gondoltam ra, hogy lehet masra is allergias.

Koszonom Mindenkinek!

2014. okt. 14. 16:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Unokatesóm kislánya is így járt, hogy szinte ki sem jött belőle és már ott volt a következő betegség. Immunerősítő kúrát írt ki neki az orvos és azóta nincs vele semmi gond. Lehet, hogy nálatok is segítene.
2014. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

O is szed Immunerositot (rybomunyl) es sok vtamint kap. Arra emlekszel esetleg mi volt amit felirt,Broncho Waxom?

Altalaban ez a ketto szokott lenni, nekunk azt mondta haziorvos, hogy rybomunyl jobb,mint latszik nem annyira jo.

2014. okt. 14. 17:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos nem tudom mi volt a neve mert már régen volt. Jobbulást kívánok!
2014. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!