Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik gombfóbia gyerekeknél?

Létezik gombfóbia gyerekeknél?

Figyelt kérdés

3 éves elmúlt a lányom, az utóbbi 2 hónapban lehetetlenség olyan ruhát, pólót, inget, nadrágot ráadni, amin van gomb. Ha erőltetem, akkor lefehéredik, és sírva kéri, hogy vegyük le, mert utálja a gombokat. Próbáltuk úgy, hogy mi is gombos holmikat vettünk fel, nem segített. Az óvodában az óvónéni próbálta vele megbeszélni, hogy a többi kislányon és kisfiún is van olyan ruha, ami gombos. Ágyneműnél, egyéb dolognál nem zavarja a gomb, de a ruháin igen. Valamint még az lenne a gond, hogy utálja a zoknit. Ugyan azt játsza, mint a gombos ruháknál, sír, hogy vegyük le... mi lehet a gond? Nem szeretném erőltetni de nem mindig találok olyan nadrágot, amin nincs gomb..és jön a rossz idő, valamit rá kell adni...

Köszönök minden egyes választ.

Egy elkeseredett anyuka.


2014. okt. 20. 13:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szia, ezeket találtam a témában, hátha segít valamelyik: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye.. [link] [link] nem tudtam végigolvasni őket, de hátha van valami használható, gyakorlati ötlet benne
2014. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Létezik, felnőttnél is! Egy 31 éves barátom sem vesz föl olyan ruhát, amin nagy gomb van és máson is taszítónak találja!

Rá kellene jönni, hogy minden gomb taszítja-e a kislányt. Esetleg patent, fém gomb, kisebb gomb, vagy olyan amin valamilyen állatka a gomb?

Ha együtt vásároltok, esetleg kínálj fel neki 5-6 ruhát, amin különböző gombok vannak, hátha azok közül válasz.

A zoknival is megpróbálnám ugyanezt.

Szegényke, biztos neki is rossz ilyet megélni. Pszichológussal beszélgethetne, hátha kiderül valami és nincs is nagy gond! Ehhez nem kell betegnek lenni, talán csak rossz élmény érte, amit rajzban-szóban ki tudna fejezni egy hozzáértőnek.

2014. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Lányom majdnem 5 éves, ő is ugyanezt csinálja már vagy 2 éve. Őt minden gomb zavar, ha rajunk van olyan ruha vagy leveteti, vagy nem bújik hozzánk és nem jön fél méternél közelebb. Én sem tudom honnan és miért jött ez neki, de amit eddig én próbáltam semmi nem vált be. Már csak abban bízom, hogy egyszer majd kinövi.
2014. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Lányom majdnem 5 éves, ő is ugyanezt csinálja már vagy 2 éve. Őt minden gomb zavar, ha rajunk van olyan ruha vagy leveteti, vagy nem bújik és nem jön fél méternél közelebb. Én sem tudom honnan és miért jött ez neki, de amit eddig én próbáltam semmi nem vált be. Már csak abban bízom, hogy egyszer majd kinövi.
2014. okt. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Figyelem a rajzait, legtöbbször napocskát, csigát rajzol, semmi "rendellenes" dolgot nem tapasztalok.

Mivel ugye utálja a gombokat, meghagyom a választást a vásárlásnál, ugye ami kimerül a leggingseknél, de télre az nagyon vékonyka. A patentot sem viseli el :( Kérdeztem a gyerekorvosunkat, nem tudott rá mit mondani, csak annyit, hogy ilyen idős korban még lehet félelem, majd kinövi. Csak ugye így eléggé korlátozottak a lehetőségek. Zipzárral nincs gondja, sőt, van olyan nadrág, amin csak díszgomb van, mögötte kapocs, levettem a gombot, a kapocs is zavarja, de nem szűk neki, simán bele tudok nyúlni úgy, ha pl. betenném a derekát.

2014. okt. 20. 14:14
 6/19 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Akit írtam, hogy irtózik a nagy gomboktól, nála annyi történt "csak", hogy egyszer ráadtak egy olyan inget, amin négylyukú gombok voltak. Párban vannak felvarrva és két lyuk között leszakadt a cérna. Így olyan volt, mint egy fej. Ő ebbe egy "gonosz arcot" látott, aki egész nap őt figyelte. Onnan kezdődött, hogy utána már más gombokba is belelátta ezt a bizonyos arcot.


Csak azért írtam le, hogy esetleg történt valami a lányodnál is, ami nagyon apróságnak tűnik, de ő ezt másképp élte meg. Talán sietett, ki akart bújni a pulcsiból, de a gomb nem engedte. Vagy van olyan személy, akitől ő fél és pl. mindig ingben, zakóban van tele gombokkal.

2014. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Egy ismerős a cseresznyétől fél ovis kora óta, sosem derült ki miért. Attól is undorodik ha más eszi:(

Szóval ezzel nem nagyon lehet mit csinálni, esetleg elviheted pszichológushoz, de az se biztos, h segít.

Télre esetleg bélelt sínadrág vagy melegítő is szóba jöhetne ami nem gombos. Vagy varratni cipzárosat/megkötőset?

Nagyon meleg gumis szoknyák is vannak.

Én semmi esetre se erőltetném rá a gombosat, bármitől is fél, csak jobban megijesztené. Patenttel/tépőzárral hogy áll? Én megvenném neki a gombosat és átvarrnám, ha nincs más.

2014. okt. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az én 5 éves lányom is évek óta irtózik a gomboktól, én télen macinacit adok rá, nem erőltetem. Ha rajtam gombos ruha van, nem jön az ölembe, és nem szívesen fogja meg olyan gyerek kezét akin gombos ruha van. Én is csak nagyon ritkán veszek gombosat. A 12 éves unokatestvére is ilyen. A zokniból pedig csak azt veszi fel, amin nincs minta, mert zavarja a mintás zokniban belül a cérna.
2014. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgokat írtok! A nagyim már varrt neki megkötős vastagabb nacit, annyira aranyos volt, de ajándékozhattuk el, mert nem vette fel, na meg ugye a hiszti, hogy neki a gumis nem olyan lányos, egyszerűen megőszülök, ha kergetni kell az öltözésnél. Neki mindegy, hogy mintás vagy sem, harisnyát nagyon néha elvisel, de azt se sűrűn. Pulcsiból csak a zipzáras jöhet, ami belebújós, nem viseli el, férjem szerint meg egyszerű hiszti, szerintem meg az, amit ti is írtok, hogy lelki okai vannak. Mondjuk érdekes, 2 hónapja kezdtük az ovit, és azóta van ez a fóbia. Lehet végülis összefüggés is?!
2014. okt. 20. 14:48
 10/19 A kérdező kommentje:
Tépőzárral nincs gondja. Köszönöm a tippeket, mindenkinek ment a zöld.
2014. okt. 20. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!