Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kisgyermeketek...

1,5 éves kisgyermeketek mennyi gyümölcsöt fogyaszt el egy nap és milyen formában?

Figyelt kérdés

Lányom nagyon kevés gyümölcsöt hajlandó megenni nyersen. Legjobb esetben egy negyed alma elrágcsálva, vagy egy háromnegyed banán. De ennyi, többi gyümölcs szóba sem jöhet, sem befőtt (házi, cukor és tartósítómentes formájú).Zabkásába, muffinba szoktam csempészni még ezt-azt, úgy megeszi. De még a gyümölcsleves se kell neki. A főzelékekre is úgy érzem "ráunt".Már régóta azt eszi, amit mi, jó étvágyú is, főleg amit szeret, abból rengeteget eszik. Maradt még pici koráról 1-2 üveges gyümölcs, a minap bontottam belőle, az sem kellett, max. pár kanál. A joghurtok sem kedvencei, főleg gyümölccsel. :(

Volt/van így más is?


2014. okt. 21. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem járt bölcsibe, minden nap gyümölcsöt uzsonnázott.

Egy fél banán egy körtével, szőlő almával, mindent kapott és evett.

Aztán bekerült a bölcsibe, ahol kenyér volt az uzsonna valamilyen feltéttel, és 2 hónap alatt teljesen leszokott a gyümölcsevésről. Otthon sem evett már egy falatot sem, legalább egy évig.

Aztán oviban újra eszik, de csak almát, és nagy ritkán szőlőt.

Nagyon sajnálom, mert így több "mű" vitamint kell adnom neki, no meg a rostok miatt is fontos lenne....

2014. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
minden egyes nap megeszik egy nagy banánt, néha kettőt is. sajnos idénygyümölcsök most kevésbé vannak. a nyáriak pár hónapja még nem nagyon csúsztak, de akkor fogzott és még jóval hátrébb is tartottunk a darabos étel evésben (neki nem volt annyira egyértelmű a harapás-rágás, tanítani kellett a mechanizmust). akkor még inkább üvegest evett szívesebbn, most meg már azt nem, de hát ez a szerencsésebb verzió
2014. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már 2,5 éves lesz a fiam és kb. 1 éves kora óta nem hajlandó semmilyen gyümölcsöt nyersen megenni. Gyümölcslevesben megeszi (de így ugye nem sok értelme van). A joghurtokat sem eszi már legalább fél éve. Ez van, nem tudok vele mit csinálni. 1 éves koráig mindenevő volt.
2014. okt. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor nekem szerencsém van a másfél éves kkisfiammal! A napi banán-, alma- vagy szőlőadagja mellé megeszik egy pohár /250 ml/ gyümölcsjoghurtot tele magvakkal és igazi gyümölcsdarabokkal, vmint /bár ez nem volt kérdés/ a zöldségek is nagyon csúsznak Nála. A gyümölcsleveseket is nagyon szereti.
2014. okt. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megertelek kerdezo, az en ket evesembe is bele kell imadkozni azt a falat gyumolcsot. Sem joghurt formajaban nem eszi meg, sem levesnek, sem lereszelve es meg csak sutikben sem.

Nekem az valt be, hogy felkockazok egyfelet (neha alma, neha jo edes nagy mandarin, mert ezt tudja harapni, a kis cikkeket sajnos nem, es egeszben beteszi a szajaba, es ki is kopi, vagy kibontok egy banant) es egy tanyeron leteszem melle, nem adom direktbe oda neki, igy neha mikor meglatja, akkor eszegeti. En is ha arra megyek, kiveszek egyet, megeszem, de neki nem tukmalom, igy elkezdett utanozni, es most mar eszeget, csipeget. persze egy ora utan mar nem nez ki gusztusosan a bana vagy az alma, de meg ugy is kivesz egyet-egyet ha rakap. aztan persze van olyan nap, amikor nem valik be.

Meg a mandarin levet kifacsarom, abbol kortyol egyet-kettot, de ha belegondolsz, az pont egy mandarin leve. :)

2014. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én is szerencsés vagyok a 21 hónaposommal..ő minden délután uzsonnára gyümölcsöt eszik(alma,szölő,sütőtök stb)plusz egy pohár joghurt!Még van hogy fürdés után a 4 éves bátyjával bevágnak egy almát és egy körtét!

vasárnap a húslevesbe több zöldséget kell tennem mint húst mert két pofára nyomja a főtt zöldségeket!ja valamikor játék közben elrágcsálnak 1-1 sárgarépát vagy egy kis tál nyers zöldborsót elcsipegetnek!

Most uzsira meg sütötökös sütit fog enni joghurttal!


VISZONT!!!

Az enyém meg a húst nem nagyon eszi!Úgy kell belecsempészni 1-2 falatot a szájába!!!

2014. okt. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lányom meg nagy hús- tejtermék, tojás kedvelő. Mondjuk levesben most, hogy írjátok a zöldségeket megeszi . Jobbára a gyümölccsel van a problémánk. HIPP-es gyümölcsös müzli szeletet szoktam neki adni, azt még elfogadja, sok ízben van, csak ez nekem olyan mű kissé, de a semmitől jobb. Valami gyümölcs- zöldség koncentrátum után nézek majd amíg nem változna.
2014. okt. 22. 15:48
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
6-os, neked csak felkiáltójel van a billentyűzeteden, esetleg ideges vagy, amiért ordibálsz?!
2014. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!