Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktátok figyelgetni,...

Ti szoktátok figyelgetni, amikor műanyag játékot vesztek a gyereketeknek, hogy van-e benne káros anyag? Most hallottam erről, hogy mennyire káros a műanyag és rácsodálkoztam, mert nekünk sok műanyag játéka van! Nektek is sok van?

Figyelt kérdés
2014. okt. 23. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
BIZONYOS műanyagtípusok lehetnek veszélyesek, nem az összes.
2014. okt. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, a bpa-hoz hasonló rákkeltők csak bizonyos hőmérséklet felett oldódnak ki a műanyagból. Azért nem tesznek a cumisüvegekbe pl. és a játékok szerintem nem annyira veszélyesek - ha nem a kifőzőlevét issza meg a gyerek.

Szerintem amúgy semmilyen műanyagból nem szabad melegételt enni ezért sem, de azt nem csak a gyereknek.

2014. okt. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyjából csak műanyag játéka van, talán 2 ha van ami fa. (persze plüssök meg könyvek is vannak, azok se műanyagok, értelem szerűen:D ) Amúgy nem szoktam figyelgetni.
2014. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy műanyagból nem jó enni-inni, és ne melegítsünk benne, nem is teszem. Most elsősorban a játékokra gondoltam és 3 évnél idősebb gyerekekre, akik már nem veszik a szájukba, tehát attól, hogy fogja, lesz baja? Azt olvastam, hogy ha megkarcolódik, akkor onnan foyamatosan párolognak oldószerek és az jut be a bőrébe, vagy belélegzi??!!!
2014. okt. 23. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Az olyan játékoknál, amit a szájába vesz, abból BPA menteset veszek. A többinél azt veszem, ami tetszik.
2014. okt. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
van egy csomo legonk,
2014. okt. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!