Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, ha a gyerek...

Mit csináljak, ha a gyerek csak azzal van elfoglalva, hogy mit szeretne kapni ajándékba?

Figyelt kérdés

5 éves, és kikészít vele, hogy semmi más témája nincs, csak hogy mit szeretne kapni, vagy esetleg az hogy kitől mit kapott ajándékba?

Pedig szeretjük, foglalkozunk vele, figyelünk rá, vannak közös élményeink, nem veszünk meg neki mindent válogatás nélkül és nem is kényeztetjük/kényeztettük el.

Már rojtosra beszéltem a számat, hogy az is ajándék, ha együtt vagyunk, közösen csinálunk valamit és jól érezzük magunkat. De mégis, a beszélgetéseink 80%-a arról szól, hogy ő ezt vagy azt a játékot szeretné majd egyszer megkapni.

Illetve ha a nagyszüleinél van, akkor is mindig az képezi az élménybeszámoló tárgyát, hogy mikor mit kapott, arról általában egy szót sem beszél, hogy voltak pl az állatkertben és milyen jó volt ott.

Mit tehetnék ez ellen? Komolyan megőrjít már, és nem tartom normálisnak ezt a viselkedést. Van valakinek valami ötlete?



2014. okt. 28. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

ugyanez a kérdés:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..


Mantrázd magadban a kisherceget.

2014. okt. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi legyen neki fontos? Persze, hogy ezt várja:) Nálunk is ez megy mikulásig aztán karácsonyig, aztán szülinapig:) Hagyd rá, mondja csak. Mit tudsz ellene tenni megfenyegeted?
2014. okt. 29. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Simán megkérném, hogy legyen szíves most már valami másról beszélni, mert az ideiemre megy. Lehet, nem vagyok túl megfontolt szülő, de én ilyen vagyok.

AZtán az is kiverné nálam a biztosítékot, hogy sosem örül annak, amit adhat? Mindig csak annak, amit kaphat? Szóval azt is megkérdezném, gondolkozott-e már azon, mit rajzol a nagymamának/apának/akárkinek szülnapjára/névnapjára stb...

Különben nem vagyok annak a híve, hogy redukáljuk le a játékmennyiséget évi 2 darabra, mert akkor majd megtanulja értékelni. Nekem nagyon kevés játékom volt gyerekkoromban, és pontosan emlékszem, mennyire rossz érzés volt, hogy az osztársaimnak sokkal több van, és azt is ki tudnám fejteni, mennyire rossz irányba vitt ez el pszichésen.... az örökös lemondás mindenről.... szóval bár mások mindig ezzel jönnek, szerintem a "kiéheztetéses" módszernek is megvannak a határai....

2014. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A linkelt kérdésnek semmi köze az enyémhez. Az én gyerekem nem a karácsonyt és nem a szülinapját várja, nem érdeklik az ünnepek, csak hogy kapjon valamit, akár van rá alkalom, akár nincs. Reggel, amint kinyitptta a szemét, már azzal kezdte, hogy ő szeretne majd egy zenedobozt. Aztán játszottunk, és persze "vásárosat" kellett vele játszani, ahol különböző cuccokat kellett neki vásárolnom.

Nagyon el vagyok keseredve emiatt, mert tőlünk nem ezt látja, és nem erre tanítottuk. És kezdem elveszíteni a türelmemet, mert hiába a sok beszélgetés, a szép szó, a közös programok, neki az az egyetlen témája van, hogy miket akar kapni. Tényleg bekattanok már, néha legszívesebben megráznám vagy ordítanék vele, de persze nem teszem, csak egyre szomorúbb leszek, amiért ennyire nincs helyén az értékrendje. Mit csináljak, vigyem pszichológushoz?

2014. okt. 29. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:

szia


az én kisfiam is ilyen,6és fél éves-lát valamit-akkor ő majd ilyet kér-két nap múlva már mást.pont ezért van,hogy a szülinap,névnap elött 2nappal viszem el,és akkor választ valamit,mert ezerszer meggondolja magát.állandóan bújja a lego újságot,mutogat,magyaráz,ez ilyen ,ezt kéri.semmi extrát nem csinálok,meghallgatom,megnézem-de jó..stb,majd,ha jön a szülinapod,visszatérünk rá.tegnap felfedezett egy kis játékot ,amit a hugi az unokatesótól örökölt-kijelentette,hogy akkor ő is kér..nem csinálok nagy ügyet belőle.megmondom,hogy gyűjtögetünk a perselybe,hátha akkor összejön..igen,ők még tárgycentrikusak,ami megfogható,sokkal jobban érdekli.nincs ezzel baj,hidd el,ha leülepszik az élmény,elő fog jönni.nem kell kinosan kérdezgetni azt sem,h mi volt az állatkertben,neki még az volt a legfontosabb,hogy kapott egy vattacukrot.később máshogy lesz,ne aggódj

2014. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is téma már, hogy mi mindent fog kérni a Mikulástól meg az angyaloktól. De ha odáig jutunk, hogy elkészül a rajz az angyaloknak, arra csak kb 3 dolgot szokott felrajzolni. Egyrészt mert addigra letisztul, hogy mire is vágyik igazán, egy csomó mást meg addigra elfelejt, másrészt mert azt mondom neki, hogy az angyalok nem szeretik a nagyravágyást, a szerény kívánságokat szívesebben teljesítik. Például - mondom neki - gondold el, ha bármit hoznának az angyalok, kérnék tőlük én is egy zsák pénzt és egész évben nem kellene dolgoznom (na erre ő is nevetett).
2014. okt. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pedig az ünnep és az ezt kapok-azt kapok ennyi idősen összefügg.


Egy ekkora gyerek nem a szó felnőtt értelmében birtokolni szeretne, inkább az ajándék kibontásának örömét, izgalmát. Ha elhalmozod cuccokkal, akkor is csak pár dolgot fog értékelni, nem a mennyiséget, csak addig különleges amíg be van csomagolva.

Persze nem azt mondom, tudnak öntzők lenni, nagyon is, de az is inkább hatalomharc mint tulajdonvita.


Ezen kívül azt mutogatja ami érdekli. Nézzed apa, sellő ez kell nekem. Nézzed anya mozgó hátuljú dömper, ilyet vegyél.

EZ nem feltétlen dirket egy az egyben komolyan vehető, mint igény arra hogy tényleg megvedd, úgyse tartja számon. Sokkal inkább csak kifejezi feléd a számára érdekes dolgokat, amik tetszenek neki. Sok esetben kép alapján el se tudja képzelni milyen, hogyan működik az adott dolog.

Sokszor pl. az sem esik neki le, hogy a lovacskával és gyeppel egybeöntött figura nem szedhető szét, nem tud pozítciót változtatni.

2014. okt. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az en lanyaim 3 es 5 evesek, naponta vagy 10 dologra ra kell mondani igen megveszem! Egyszeruen ha latnak valami ujat akkor megkerdezik "anya veszel egy ilyet, nekem a valaszom igen" es mar nem is kerik tobbet. Masnap ugyan igy mas dolgokra, nem kell kiborulni atol hogy kernek sok mindent. Ok meg gyerekek es nem tudjak hogy az penzbe kerul draga vagy olcso.

Nem a vilag vege kimondani egy "igent" lehet hogy majd nem kerik tobbet!

2014. nov. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek megígérni valamit majd nem betartani, csak hogy elhallgasson a gyerek. Idővel számon fogja kérni rajtad, amit megígértél, ráadásul minél később ismerkedik a nemleges válasszal, annál nehezebb lesz elfogadnia. A bizalma is megrendülhet benned, ha nem tartod be, amit ígértél, hosszú távon akár az önbecsülése is megszenvedheti, ha ennyire nem veszed komolyan.
2014. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt nem mondtam hogy ne tartsd be amit megigertel, majd ha lesz akkor megveszed es egy igennel nem veszitesz semmit sem csak egy kicsit kesobb kapjak meg!
2014. nov. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!