Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl sokat várok el egy ötévest...

Túl sokat várok el egy ötévestől? Túl szigorú vagyok?

Figyelt kérdés

A nővérem kislánya rám van bízva az őszi szünetben. Irreális elvárás egy ötévestől, hogy mosson kezet evés előtt, húzza le a vécét, ne a földön rajzoljon, mert filces legyen a parketta, és esténként lefekvés előtt segítsen elpakolni a játékait?

Ezeket ha nem is tudja magától, de ha mondjuk már háromszor megkértem rá, akkor meg kellene csinálnia?

A párom szerint én túl szigorú vagyok, és nem kellene minden ilyesmiért rászólnom. Én nem akarok szigorú lenni vele, nem akarom cseszegetni a gyereket, de nem úgy tanulja meg hogy nem szabad csámcsogni, hogy mindig rászólok, amikor csinálja? Egy darabig türelmesen, de ha már sokadszorra sem fogad szót, akkor kicsit komolyabb, keményebb hangon (de nem kiabálva), hogy érezze a hangsúlyomból, hogy nem viccelek? Ha nem így kell megtanítani neki bizonyos dolgokat, akkor hogyan?



2014. okt. 29. 10:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ezeket parancsolod neki és az unalmas. Már csak dacból sem csinálják. Ahelyett, hogy 'moss kezet!', hívd, hogy csináljatok nagy habot a szappanból, a földön rajzolás helyett vegyetek egy doboz aszfaltkrétát és menjetek ki rajzolni a betonra, a játékelpakolás pl. mehet időre, és ha sikerül pl. 3 percen belül, akkor jár érte még egy túrórudi lefekvés előtt. Szerintem ha optimistán, viccesen, gyerekesen állsz hozzá többet érsz el nála, mint ha előadod a komoly felnőttet. Az száraz és unalmas. Az elvárások reálisak, csak nem ez az út vezet egy gyerekhez, mint amit próbálsz.
2014. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
53%

Szóljál rá és legyél következetes, oké, de szerintem az a baj, hogy idegből nyomod. Igen előfordul, hogy egy ötévesre még milliószor kell rászólni ilyenekért. Odaguggolsz mellé, ránézel, hogy tuti rád figyeljen, és határozott, nyugodt hangon elmondod, hogy mit kell csinálnia.

Egyébként nem a te dolgod ezeket megtanítani neki, ugyanakkor elvárható, hogy amikor nálad van, fogadja el a te szabályaidat. De alapjaiban ne akard megváltoztatni.

2014. okt. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%

te még mostanában ne szülj gyereket.

Amúgy igen, el lehet ezeket várni egy 5 éves gyerektől, de ha nem megy magától kezet mosni, akkor fogd meg és vidd el kezet mosni. Igen, általában többször kell nekik szólni, gondolom te is ilyen voltál 5 évesen. A parkettán ne rajzoljon, bár ha véletlen filces lesz, tisztítószerrel lejön.

Én azon szoktam ledöbbeni, hogy a felnőttek elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek, vagy akinek nagy gyerekei voltak, elfelejtik, milyenek is a kisgyerekek.

Egyébként mikor elvállaltad, hogy vigyázol a kislányra, akkor azzal is számolnod kellett volna, hogy míg ott lesz nálad, nem tudod a saját megszokott életed élni. Ez akkor is így lesz, mikor már saját gyereked lesz, tehát jól gondold meg, mennyire vagy türelmes egy gyerekkel.

2014. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Az elpakolásnak elvileg mennie kéne-eggyütt. Pl. közös programot csinálni abból, hogy megy a maci aludni.


A kézmosás, vécé lehúzása tipikusan az a dolog amit egy ennyi idős elfelejt. Emiatt kár lehordani, de azért következetesen el kell küldeni kezet mosni.


A földön rajzolás meg...igen. Egy ennyi idős gyerek hatalmas kupival játszik, koszt csinál, mindenhol ceruzanyomok. Megoldás lehet, ha kap egy újságpapírt a padlóra, hogy rajzoljon azon.


Mondani kell neki, de ne kiabálva, türelmesen.

2014. okt. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

A Kérdező nem fogja kivinni a gyereket aszfaltkrétázni, meg leülni se fog vele játszani, mert az az igazság, hogy ő csinálni akarja a saját dolgát, a gyerek meg legyen el magától és amit mond neki, rögtön tegye is meg.

Még nem érett meg csak vigyázni sem egy gyerekre.

2014. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem kiabálok vele, és igyekszem türelmes lenni. Amikor kicsit ingerültebben szólok, azt sem dühből teszem, hanem mert azt remélem, hogy abból ért, ha a szép szóból nem. Például tegnap legalább 20szor mondtam el neki, hogy ne a földön rajzoljon, mert filces lesz a parketta, és nagyon nehéz utána letakarítani. Ki is próbálhatta, hogy tényleg nagyon nehéz lemosni a filcet. És ezek után 21edszerre is a földön rajzolt. Akkor már nem kedvesen kértem meg, hanem komoly hangon, hogy az asztalnál rajzoljon. De nem kiabáltam, csak határozottan szóltam. Ez baj? Nem így kellene?

És a csámcsogás például? Minden alkalommal kérjem meg, hogy csukott szájjal egyen, vagy igaza van a páromnak, és ezt cseszegetésnek veszi a gyerek?

2014. okt. 29. 10:47
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyesmi előbb elmúlik, ha nem ejtesz szót, csak példát mutatsz neki. A csámcsogást azért csinálja, mert tudja, hogy idegesít. Rá se hederíts! Megunja majd!
2014. okt. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Én tanácsot kérek tőletek, és elmondtok mindenféle idiótának, mert nem tudom, hogyan kellene bánnom egy ötévessel? Ti bizonyára úgy születtetek, hogy rögtön tökéletesen csináltatok mindent, és nem kellett senkitől sem segítséget kérnetek, igaz?
2014. okt. 29. 10:50
 9/22 anonim ***** válasza:
Pont 5 éves fiam van. A wc lehúzásnál a következők szoktak történni: 1. lehúzza (ez a legritkább), 2. elfelejti, 3. direkt nem húzza le és figyel, mi a reakcióm. A 2. és 3. pont a leggyakoribb, pedig évek óta hallgatja tőlem, hogy pisi után wc-t lehúzni, kézmosás szappannal. Evvan, majd megnől. Evéd előtti kézmosásnál is mindig szólni kell, mostanában csak azért megy gyorsan, mert akkor megelőzi a tesóját, és akkor közölheti, hogy énnyertem! Próbálj vele szelíden beszélni, fogd kézen, kísérd el kezet mosni. Ha meg már rájött, h mivel tud felhúzni téged, lehet, hogy tesztel.
2014. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
37%

Melléhajolsz felveszed a rajzlapot a földről, segítesz neki föltápászkodni és odakíséred az asztalhoz. A sima filctoll egyéként, ami nem alkoholos, nálunk lazán letörölhető a padlóról.

Téged ez a gyerek full idegesít. Miért vállaltad el?

2014. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!