Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy 2 évest a lépcsőházi hangoskodásról?

Figyelt kérdés
Minden alkalommal rászólok erélyesen, de eddig semmi haszna,neki ki kell eresztenie a hangját. Mivel büntessem? Ki tud jó módszert, mert már nagyon kellemetlen, hogy nem tudja halkan megvárni a liftet.
2014. okt. 29. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél jobban kéred annál jobban fogja csinálni.Életkori sajátosság hogy feszegeti a határokat.A lépcsőház víszhangos ezért amúgy is jó móka kiabálni.Az én kisfiam is kiabál a folyosón,panel 4. Emelet.Tudom nagyon kellemetlen.Azt próbálom neki magyarázni hogy van aki alszik.És szèpen csendben osonjunk le.Van amikor sikerül... ritkán.És a lépcsőházi dackorszakról hisztiről még nem beszéltünk.De a házban a vele egyidősek mind ezt csinálják.
2014. okt. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet vele versenyt játszani, minél halkabb, annál töb X jutalmat kap.


Egyébként meg ne csodálkozz, jól vízhangzik, noná hogy élvezi a dolgot. Mivel tiltott is, kétszeres buli.

2014. okt. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A lányom is szereti próbálgatni a hangját, tetszik neki, ahogy visszhangzik.

2 évestől nem kell még csodákat várni, újra és újra el fogja még követni ezeket a dolgokat.

Nekem a rászólás nem válik be sőt, ha rászólok, hogy ne kiabálj, még erősebben direkt elkezd sikítozni a kiabál szóra és közben röhög :))

Nekem az a leghatékonyabb, ha lehajolok hozzá és mindig elmondom neki én is suttogó, vagy csendes hangon, hogy figyelj csak, itt a lépcsőházban nem szabad kiabálni, csendben szoktunk lenni.

Általában ez beválik és ő is suttogva válaszol nekem.

Legjobban példamutatással lehet nevelni, ha én is kiabálok ő is kiabál, miért is várnám el, hogy csendben maradjon, nem érti, hogy ha nekem lehet hangosan szólni, akkor neki miért nem.

Persze idegesebb napomon én is néha rákiabálok, persze hasztalan.

2014. okt. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tavaly 1 évesek voltak a gyerekeim, laktak itt akkor még 3-4 évesek, zengett tőlük a ház.

ők már nincsenek, az enyémek kiabálnak, büntetésnek értelmét nem látom, majd megérnek erre is,

2014. okt. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy arról a verzióról van-e szó, amikor csakazértse fogad szót, vagy csak arról, hogy rászólsz, akkor három másodpercig csöndben van,. de utána elflejti :) Előbbi estben valamilyen bünti lenne nálunk, utóbbi esetben marad a türelem és a kismillió rászólás.
2014. okt. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a suttogás jutott az eszembe, bár az én fiamnak most tetszik ez a súgdolózás és Ő már 5 lesz. Valami rágcsa, csoki, nasi? Ami belefér nálatok.

De miért hangoskodik és kit zavar?

Én sokmindennel úgy voltam, hogy max pár hétig tartott, de akkor örökkévalóságnak láttam, lehet neked is egy kicsit kell még tűrnöd és megoldódik. :)

2014. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!