Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet leszoktatni 3ev...

Porcukormókus kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni 3ev koruli kisgyereket az ujjszopasrol?

Figyelt kérdés

Nem zavarna, de a kislanyom fogsora, ami gyonyoru szabalyosan nott ki, mostanra elkezdett eldeformalodni, felul is es alul is. :(

Sokat beszelgetunk vele errol, mutattuk rokon kislany fogszabalyzojat neki, de nem nagyon hatja meg. Szopja az ujjat, ha ideges, hisztis, ha szomorkodik, ha unatkozik es ha faradt. Es persze elalvaskor is.

Ha kint vagyunk vagy megyunk valahova, akkor eszebe se jut, dehat allandoan uton sem lehetunk, ugye?

De, mint mar irtam is, nem foglalkoznek vele, ha a fogai nem kezdtek volna el ossze-vissza allni.


2014. máj. 9. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nehéz,ha csak magátol lenem szokik.Tejfogak kitörését nemigen lehet szabályozni,6-7éves koruk körü kezd lazulni kiesni a fogacska ekkor látható pontosan hogy is állnak.Az én fiaim nemszoktak le,sőt még a nagyfiam(16)és szivja''alváskor'' :/ fogai rendben szabályosan helyezkedttek.az 5éves is szivja nemlátok még eltérést fogain de majd látjuk.Lányok cumiztak 5éves korukra tudtam leszoktatni őket,háát mit is mondjak...nem valami szabályosak értem ugy hogy elég furán nőtek ki,főleg a szemfog''feljebb''törtek ki,nemhinném hogy a cumitol az inkább eszi a fogakat... Oviban talán kevesebbet fogja szivni,ovónők többször figyelmeztetik majd,de alváskor nem lehet elvenni tőlük cumi ebből szampontbol jobb.
2014. máj. 9. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kb. 10 éves koromig szoptam az ujjamat, persze akkor már csak alvásnál. Anyukám is mindennel próbálkozott már, de nem hatott meg semmi. Legyél türelmes, majd elhagyja ezt a rossz szokást. Ha drasztikus lennél vele szemben emiatt, akkor meg lehet elkezd bepisilni, netán a későbbiekben dadogni. Nehéz dolog, tudom én is épp ezzel küzdök a lányommal, bár annyi a különbség, hogy ő meg a cumiért van megzavarodva. :(
2014. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem igazán tudod, mert ha erőlteted és rászólsz még frusztráltabb lesz még inkább csinálni fogja titokban, ha más nem az ágyában éjszaka. Nekem fogorvos ismerősöm mondta, mert én fiam is nagy ujj szopó volt, hogy nem ettől lettek csálék a gyerek fogai ha nem amúgy is azok lettek volna, nem sok köze van hozzá. Körbe lehet nézni mert van cumi amitől elvileg nem lesz görbe a gyerek foga ha azzal cumizik, de szinte kizárt, hogy elfogadná szerintem. Próbáld lefoglalni amikor csak tudod, esetleg megpróbálhatod kilakkozni a körmét, és azzal rávenni, hogy szép körmöket nem lehet szopizni, de jobb ötletem nincs. Kisfiam szintén nagy ujj szopó volt kb. 5 évesen szokott le, de éjszakára szerintem még 8 évesen is szopizta.
2014. máj. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

én nem tudtam.nem használt a szép szó,könyörgés,fenyegetés,bünti,semmi

4,5 éves a fiam,most szokott le

elvittem fogorvoshoz,ahol a fogorvos megmondta neki,hogy hamarosan nagyon csúnya fiú lesz,mert kezd eldeformálódni a fogsora.érdekes,amikor én mondtam neki,nem érdekelte,de akkor már a kocsiban mobndta,mhogy holnapról nem cumizik.én nem hittem neki,de azóta nem cumizik napközben egyáltalán.éjjel van,hogy látom,hogy bent van neki,álmában bekapja,de elalváskor nem

de szerintem három éves korában nem hatotta volna meg a fogorvos sem

2014. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Kedves Elso! Jol ertem, hogy a fiad 16eves es neha meg szopja az ujjat almaban?

Nalunk ez mar amolyan csaladi 'hagyomany', a ferjem es en is 6eves korunkig szoptuk az ujjunkat. Nalam vegul az iskolakezdes segitett, anyukam azzal gyozott meg, hogy ki fognak nevetni. Na, gondoltam, azt mar nem, ugyhogy egy nap alatt abbahagytam. Bar arra emlekszem, hogy elso este nagyon sirtam... :p

A ferjemnek amugy gyonyoru, maulatlan fogai lettek, na en ugyanezt nem mondhatom el magamrol..

A koromlakk es fogdokis sztori jo otlet, nyaron bevetjuk.

Ha van meg valakinek tanacsa, szivesen fogadom!

2014. máj. 9. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!