Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6,5 éves lányomnak van két...

6,5 éves lányomnak van két nagyon jó kis barátnője, akik el szoktak jönni hozzánk. Most is voltak a szünetben itt játszani, de a lányom nekem már többször mondta, hogy úgy szeretne ő is átmenni hozzájuk, de bennünket nem hívnak vissza, így hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom,ez nem probléma, szívesen látunk bárkit akik eljönnek hozzánk játszani, de tudom , hogy az én lányaim is nagyon szívesen elmennének.

Amíg ők játszanak, addig én az anyukával beszélgetek.

Nekem ciki lenne megkérdezni, hogy akkor mi is mehetünk hozzátok, de már megmondom őszintén meguntam az egészet.

Már nem szeretnék hívni senkit, mert hozzánk csak mindig jönnek...már nem is hívom őket, de akkor a kislány kérdezi, hogy mikor jöhetünk hozzátok játszani?ezen szeretnék változtatni,de hogyan?


2014. okt. 31. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ha ilyen jóban vagy az anyukával, hogy addig ti beszélgettek, akkor én simán megmondanám neki, hogy a lányom szeretne átmenni hozzájuk játszani átmehet-e.. biztos nem fog nem-et mondani :)
2014. okt. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
a te kislányod is ugyanigy meg tudná kérdezni, - és mi mikor mehetünk hozzátok játszani?
2014. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csak úgy tudsz változtatni, ha kinyitod a szádat és erről is beszélsz az anyukával.

Tudod, addig nehéz bármit is elvárni a másiktól, amíg ő nem tudja te mire gondolsz.

Lehet a másik szülő is azt mondaná, hogy jaj, persze, menjenek a lányaid nyugodtan. Ha meg nem akarja, akkor legalább az is kiderül.

2014. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma a kisebbik lányom mondta a barátnős lánynak, hogy szeretnénk majd átmenni játszani, a kislány mondta az anyukának, aki mondta, hogy jaj persze....na gondoltam, akkor itt az alkalom, hátha megbeszélünk egy időpontot, de az anyuka pillanatok alatt terelte az egészet.

Így pedig úgy éreztem, hogy tolakodás lenne. De abban igazatok van, ha erről nem beszélek, az anyuka sem tudja.

Vagy pedig hagyom az egészet, nem hívom át őket.

2014. okt. 31. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Nagyon meg tudlak érteni,ezt én is átéltem. A gyerekek révén ismerkedtünk meg,és én szívesen hívtam őket játszani,meg mindig mondták,hogy nálunk több a játék...utána belefáradtam,hogy 2 év alatt mi csak 2-szer voltunk náluk (szinte véletlen),miközben ők heti szinten nálunk. Eljött az a pont,hogy nem hívtam,vagy kifogást találtam miért nem jó...hosszú idő telt el, megvártam míg meghívnak magukhoz,és azóta egyszer visszahívtam őket Egyszer!! ...de itt nem a gyerek a hibás,itt a szülő az érdekember,és mindaddig,míg azt gondolta,hogy a hátunkon eljut valahova,addig jöttek,utána már más hátán próbál előre jutni. :( Igen a szülőnek kellene annyira értelmesnek lenni,hogy visszahívja a kislányod,de így gondolom neki kényelmesebb,és a lányának meg változatosság. Miért is akarna valakit is meghívni magához? Gondolom azért meg is kínálod őket valamivel...na neki akkor ezt se kell.
2014. okt. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen kedves utolsó!

Nálam is másfél éve tart ez, és eddig mi is csak 3-szor voltunk náluk.

Inkább elhívnak sétálni, de hozzájuk nem.

Most a szünetben 2-szer voltak, és fel sem ajánlották, hogy menjünk.

És tényleg nem magam miatt, hanem a lányaim, ők is szeretnének egy kicsit kimozdulni, más játékokkal, más környezetben játszani.

Nálatok megszakadt a kapcsolat?

2014. okt. 31. 13:17
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet, hogy olyan a körülmény otthon, amit mondjuk szégyell? példáult ti tehetősebbek vagytok és több a játék, modernebbek a dolgok, náluk pedig nem és emiatt érzi kinosan magát?
2014. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Èn a helyedben mondanám, hogy nagyok a gyerekek, jöjjenek egyedül hozzátok. Ìgy feltaertani nem tartanak téged, a gyerekek jól érzik magukat.
2014. okt. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Biztosan nem, legalábbis nem hiszem. Mi is egyszerűen élünk,mint szerintem ők is.
2014. okt. 31. 13:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Tudod, addig nehéz bármit is elvárni a másiktól, amíg ő nem tudja te mire gondolsz"


Ebben az esteben szerintem a másik anyukának kellene lenni annyi sütni valójának,meg szorulhatna belé annyi tisztelet,kedvesség,hogy természetesnek kénel neni,hogy visszahívja őket!


legalábbis nállunk így működik!Az én 4,5 éves fiam és a kisbarátja heti szinten váltják egymást,1x ő nállunk 1x az én fiam nálluk...és ezt soha nem kellett anyukával megbeszélni,magával értetödő volt a dolog!!


Én is azt gondolom a másik anyukának "sok" a többedik gyerek!

2014. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!