Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Beadtam a keresetet, el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beadtam a keresetet, el akarok válni. A szövegben az szerepel, hogy elidegenedtem férjemtől. Azóta azonban többször is voltunk együtt. Lehet, hogy az együttlét miatt nem választanak szét bennünket?

Figyelt kérdés
Az együttlétektől függetlenül a válási papírhoz férjem anyagi dolgai és alkoholproblémák miatt ragaszkodnék.Gyerek van,közös megegyezés nincsen.
2011. ápr. 12. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolod hogy kikérdeznek, voltatok-e együtt, netán hányszor és mikor? Nem érdekli a bíróságot.
2011. ápr. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtatóan hangzik. A férjem, mivel nem akar elválni, elképzelhető, hogy megcáfolja a beadványt, tartalmát, legalábbis ezt a részt, valótlannak minősíti. Emiatt félek, hogy elkezdhetik ezt a témát boncolgatni.
2011. ápr. 12. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:
Igenis lehetséges. Két házaspárt is ismerek, akiket nem választottak szét az első tárgyaláson, csak a másodikon. (Az egyik a szegedi, a másik a budapesti bíróságon volt.) A bíró megkérdezte, hogy volt közöttük szex az elmúlt hat hónapban. Szóval nem kizárt, hogy tőled és a férjedtől is megkérdezik.
2011. ápr. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Na és mi van akkor ha letagadod? Hogyan bizonyítja be a férjed, hogy szexeltetek? Hoz rá tanúkat?

A problémát én inkább abban látom, hogy a férjed nem akar válni. Ez esetben hosszasabb lesz az ügy, de elválasztani el fognak, csak lasabban.

Azt viszont nem értem, hogy ha válni akarsz, akkor miért szexelsz vele?

2011. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

bocs, de ha ennyire nem szereted a férjedet, akkor miért fekszel le vele? szerinted a szex csak egy sport, vagy unaloműző tevékenység?


nem azzal van a baj, h kívánod a szexet, hanem hogy egy olyannal csinálod, akitől el akarsz válni...

2011. ápr. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van gyerek és nincs közös megegyezés, akkor eleve nem választják el őket az első tárgyaláson.
2011. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik fél válni akar akkor mindenképp szétválasztanak, ha a másik fél fejen állva táncol a bíróságon akkor is. Csak nem 1 tárgyalás alatt.
2011. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A vonzalom máig él közöttünk. Pár éve külön élünk, de sokat vagyunk együtt. Egy darabig jól megvagyunk, aztán vagy az alkohol hiánya vagy az alkoholos állapot miatt férjem nehezen elviselhető, sokszor agresszív lesz. Az idegőrlő hullám után megint jó a helyzet. Mivel van egy kis tulajdonrésze a lakásban, bármikor feljöhet hozzánk.Ha nem ivott, ezzel nincs gondom, hisz a gyereknek is csak jó. Viszont ittas, kötekedő állapotban sem zárhatom ki, ilyenkor elmenni nem hajlandó. Ha fizikailag nem bánt, a rendőrséget sem hívhatom, hisz mit mondhatnék nekik? A férjem, saját lakásban. Szeretnék elválni,kifizetni neki a tul.részét, és egy külön zárat az ajtóra. Ha részeg, egyszerűen nem engedném be. Mivel munkájának az anyagi része sem tiszta, nem szeretnék egy esetleges negatív kimenetelű ellenőrzés részese (házastárs) lenni. Mindezek mellett nem tudom azt mondani, hogy egyáltalán nem szeretem.
2011. ápr. 13. 11:19
 9/10 Nemo4 ***** válasza:
48%
Ebből a kapcsolatból menekülni kell amíg nem késő ! Amíg nem tudod megállni, hogy ne feküdj le vele ez mindig így lesz és csak rosszabb ! Itt nincs alkú és nincs mire várni, csodák nincsenek !
2021. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9


Pedig nekem a családban volt olyan, hogy szinte egyik napról a másikra letette az italt a nagyapám, a nagyanyám miatt. Már lassan 30 éve, hogy egyetlenegy csepp alkoholt sem ivott (soha, még újévkor sem). Nagyanyám már évek óta meghalt, de azóta sem iszik. Ez egyfajta tisztelet felé, mivel szerette őt, ezért mivel örökre megfogadta, állja a szavát. Hiába nem él már évek óta.

2023. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!