Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen vitamint adjak a...

Milyen vitamint adjak a gyerekeknek? Állandóan taknyosak, köhögnek.

Figyelt kérdés

Marslakócskák és az egyéb rágótabletták nem jók, nem értek semmit. Mást még nem próbáltunk.

Amikor bejön az ősz, onnantól 1 hónapból 3 hetet taknyosak, köhögnek. Más tünet nincs.

Ők gyümit, zöldséget nem ehetnek, szinte mindre allergiásak, ezért kéne valami. A doki a rágótablettákat javasolta, de nem jó. Új időpontunk csak februárra van.

7, 8, 4 és 1 évesek.


2014. nov. 3. 21:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Jutaviteset én is vettem, mert nagyon dicsérték. A gyerekeim nem voltak hajlandóak megenni, azt mondták, rossz az íze.
2014. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem nemrég hívták fel a figyelmemet a D vitamin fontosságára! Úgy tudtam, csak a csontok miatt fontos, de kiderült, az immunrendszert is támogatja. Eddig csak ősztől tavaszig adtam napi egy csepp Vigantolt (kb 500 NE)a gyerekemnek, aki most 5 éves. Így aztán megemeltem 1000 Nemzetközi Egységre a dózist nála (2 csepp Vigantol) és nyáron is adtam. Úgy érzem bevált, mert az idén még nem hiányzott az oviból, holott eddig úgy értük el a novembert, hogy 4-5 alkalommal is lebetegedett. Nomeg mellette reggel-este egy-egy szem 100 mg-os C vitamin tablettát is beadok neki. Mondjuk az én fiam szerencsére eheti a gyümölcsöt zöldséget.


Szóval én nálad a következőt javasolnám:


1 évesnek: napi 1-2 csepp Vigantol és 2x30 csepp Cebion

4 évesnek: napi 2-3 csepp vigantol és 2x100 mg C vitamin

7 és 8 évesnek: napi 4 csepp Vigantol és 2x200 mg C vitamin.


Ha szereik a csipkebogyó teát (esetleg pici mézzel) azt is adj nekik, jobban felszívódik a C vitamin ill. az is tartalmaz...


Mióta D vitamin ügyben felvilágosodtam, mi felnőttek is szedünk napi 2000 NE D3 vitamint.


Az almára is allergiásak a gyerekeid.

Az enyém kifejezetten szereti az almaturmixot. Kis vízzel gyorsan híg péppé mixelem, és már issza is...

2014. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim imádják a JutaVit multivitaminját, nagyon szeretik.
2014. nov. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!