Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog az, hogy az...

Normális dolog az, hogy az óvónéni állandóan beharangozza a gyerekeknek, hogy hol, mikor milyen gyerekprogramok vannak?

Figyelt kérdés

Ma azzal jött haza a lányom, hogy már csak 8-at kell aludni a fókashow-ig, ami majd a Tesco parkolójában lesz. Éljen. Ennyit arról, hogy majd a szülők eldöntik, hogy elviszik-e a gyereket, vagy nem. Én úgy voltam vele, hogy először felhívom őket, hogy mennyi a jegy, meg milyen az előadást stb, és majd eldöntjük.

De neeeeem, most már muszáj menni, mert a gyerek teljesen fel van dobva.

De ez nem is az első eset. Ha cirkusz lesz, ha dínó kiállítás lesz stb., azt első kézből megtudom a gyerektől.

Most mit csináljak? Nem akarok összeveszni sem az óvónénivel, mert egyébként semmi probléma vele... :(


2008. szept. 25. 21:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
hát szerintem örvendened kellene neki, hogy van ilyen ember aki szól , hogy milyen gyerekprogramok vannak,az szerintem már nevelés kérdése , hogy megtudod e beszélni a lányoddal ha esetleg túl drága vagy nem jó előadás , hogy ne menjetek.
2008. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetne finoman megkérni, hogy inkább a szülők figyelmét hívja fel a hasonló programokra. Nyilván nem akar ő rosszat.
2008. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
A mai rohanó világban a szülők egyre kevesebb közös programon vesznek részt gyerekeikkel. ( NIncs rá idő, nincs rá pénz, fáradtak, stb...)Az ovodába a gyerekek elég sok mindent bevisznek otthonról, hamar kiderül ha egy kisgyerek ingerszegény környezetben él. Valószínű, az ovónő nem rosszindulatból mondja el ezeket a programokat.
2008. szept. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs, de magunktól is tudjuk, hogy hol milyen előadás van éppen... Az meg nem nevelés kérdése, hogy totál felvidul a gyerek, hogy milyen hiper-szuper műsor lesz, mert az óvónéni azt mondta, én meg ugye tudom, hogy egy kalap sz..t se ér az egész, és kár érte pénzt kiadni, és hiába mondom neki, ha az első információ nem ez volt, úgyis az marad meg a fejében, és szomorú lesz.
2008. szept. 25. 21:45
 5/14 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy nem rosszindulatból mondja, de pl. mi minden héten megyünk valahová a gyerekekkel, rendszeresen vannak közös programjaink, csak nem hiszem, hogy az óvónéninek kellene meghatároznia, hogy hová menjünk... :(
2008. szept. 25. 21:46
 6/14 anonim ***** válasza:
57%
hát azért szerintem is nevelés kérdese hogy meg e tudod ,agyarázni a gyerekednek hogy hogy is van ez
2008. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem tudom neki megmagyarázni, mert megérti, és nem hisztizik, csakhát ha az óvónéni nem lenne ilyen "kedves", akkor nem szomorkodna a gyerek FELESLEGESEN. Mert ugye a szomorúság még nem nevelés kérdése, vagy le vagyok maradva?
2008. szept. 25. 21:56
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
Én sem tartom normálisnak, hogy a gyerekeket belelkesíti az óvónéni, mert a mai világban tényleg nincs mindenkinek pénze elmenni ilyen-olyan kiállításra, cirkuszba, stb. Írják ki egy faliújságra és majd mindenki maga eldönti, hogy lehetősége van-e elmenni vagy nem. Nyilván, aki akarja és van rá lehetősége az úgyis elviszi a csemetéjét ahova csak tudja, aki meg nem akarja, az úgysem viszi akkor sem, ha van rá anyagi lehetősége. Ebből még egyfajta versengés is kialakulhat a gyerekek részéről...
2008. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Sajnos vannak ilyenek.A mi ovink megszervezi és a csoport eggyütt megy ilyen helyekre és kapnak kedvezményt.probálj beszélni az óvónénivel biztos megértő lesz.
2008. szept. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb lenne, ha lenne egy faliújság az oviban, és oda tennék ki az ilyesmit, hogy a szülők lássák, ha esetleg nem tudják milyen program lesz, és el tudják dönteni, mire viszik el a gyereket. És ha az óvónő szerinte valamelyik gyereket ez vagy az a program különösen érdekelné, akkor szóljon a szülőnek. Hiszen nem a gyereknek kell eldönteni, mi lesz a program, ez egy meglepi lehet a szülő részéről, vagy akármi.
2008. szept. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!