Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg származhat hátránya...

Tényleg származhat hátránya abból majd az iskolában, hogy kétkezes?

Figyelt kérdés
Fiam jövőre iskolás lesz. A jobb kezével rajzol, de szinte minden máshoz a bal kézét használja. Ballal rak ki kirakókat, ballal legózik, stb. Focizni járunk, ott mind a két lábát egyformán jól használja. Hibátlanul rajzol kört, kockát, háromszöget. Minden feladatot ügyesen megold, hamar tanul. Az óvónő szerint balkezes, de szerintem nem, mert kizárólag jobbal rajzol. Azt olvastam, hogy ez az iskolában majd tanulási nehézségeket okozhat nála. Mindig is használta mind a két kezét, és soha nem szóltunk rá, hogy a jobbal csináljon bármit is, tehát nem rákényszerítetten rajzol a jobbal.
2014. nov. 10. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Nem, szerintem egy jó iskolában ebből nincs gond. Alaposan nézzétek meg, hová fog járni és ismerkedjetek meg időben a tanítónővel. Egyeztessetek vele, hogy mit gondol. A türelem szerintem meghozza az eredményt. Nekem volt két kezes osztálytársam, jobban írt végül, de éppúgy ballal is tudott volna, szépen.
2014. nov. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most lesznek a nyílt napok, ott alkalmam adódik majd megkérdezni talán a tanárok véleményét is.
2014. nov. 10. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Már hogyne lenne belőle probléma! Ilyenkor el kell dönteni milyen kezes legyen! Kétkezesség valóban nem maradhat!

Vidd el vizsgálatra.

egy szakember

2014. nov. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Jaj utolsó hagyjuk már! 30 éves vagyok, van egy diplomám és 139 az IQ-m. Két kezes vagyok. Igen a suliban volt hátrányom, mert baromira untam magam! Igaz nekem fotó memóriám is van. Soha nem voltak nehézségeim. Mindig azzal a kezemmel írok amelyikhez közelebb van éppen a toll. Portrékat ( ember, állat) rajzolok. Mindig azt a kezem használom, amelyikre éppen kézre áll a dolog. Enni is mikor melyikkel eszek. Van egy 3 éves fiam, ő is két kezes. Nagyon okos. Ne beszéljünk már badarságokat!
2014. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

Kedves Utolsó!

Ha van diplomád akkor azon a szakterületen okoskodj!

Nekem 3 diplomám is van ami viszont arra készített fel, hogy miből adódhat tanulási zavar!

Sőt 14 éve napi szinten SNI-s gyerekeket vizsgálok!

Bizony lehet belőle probléma!

Az, hogy neked nem lett, még nem azt jelenti, hogy normális, ha valaki két kezes!

2014. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kétkezes vagyok,kiskorom óta,de a dislexiám,disgráfiám csak 15-16 éves koromba alakult ki,addig abszolút nem voltak problémáim,akkor derült,ki hogy rejtett balkezes vagyok.Már van egy diplomám, a nyelvtanulás nem megy könnyen de van már 2 nyelvvizsgám is,januárban szeretnék még egy szakmát csinálni,sokat fejlődtem de a fogalmazás és a szövegértésterén vannak gondjaim. Ellenben apukám aki szintén két kezes 3 diplomával,3 szakmával rendelkezik, 2 nyelvvizsgával mindenre van jogosítványa,magas pozícióban dolgozik,halmozza a sikereket egész életében nagyon intelligens,értelmes és okos ember aki könnyedén tanul,nincs semmilyen tanulási zavara.
2014. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden választ, kikérem az óvónő véleményét, hogy szüksége e vinnem valamilyen vizsgálatra.
2014. nov. 11. 10:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 5-ös! 4-es válaszoló vagyok. Gyógypedagógus vagyok. A kétkezesség nagyon ritkán ered agyi zavarból. Ha az áll a háttérben, az igen kicsi korban észrevehető.
2014. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ilyesmit nem tapasztaltunk nála, korához képest nagyon okos kisfiú, a feladatokat hibátlanul teljesíti. Emellett képről összerak egyedül nagyobbaknak való legót is.
2014. nov. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!