Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, ti hogy...

Kisgyerekes anyukák, ti hogy viseltétek ovi elején az állandó betegségeket? Lányom szeptemberben kezdte az ovit, azóta jó, ha ment összesen 1 hónapot. Jelenleg megint itthon van, jövő héten sem biztos, hogy mehet.

Figyelt kérdés
Már padlón vagyok tőle.. Igaz, munkahelyem nincs ( így nincs ahonnét kirúgjanak), de suliba járok/ járnék. Mivel ráadásul állandóan akar valamit, így szó sem lehet róla, hogy valamit csináljak. Házimunka, tanulás, suli, minden elmarad.. A közel 4 év alatt összesen nem volt ennYit beteg, nem költöttünk ennyit gyógyszerre... 2 nap múlva pl felvonulás, 1 hete készül rá, megint elmarad.. Minden második programról lemarad, és itthon nem pihen, nem lehet lekötni ,stb.. Ti hogy viselitek?
2014. nov. 11. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én nagyobbik fiam még bölcsibe is járt, ugyanez volt...és én még dolgoztam is. Rengeteg idegeskedés, aggódás, de hidd el évről évre egyre jobb lesz. Erősödik az immunrendszere. Sajnos ezt ki kell bírni. Majd a kicsi fiammal is ez vár. :(
2014. nov. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ugyanez volt nalunk is, az elso fel evben egy hetet ment, egy hetet otthon maradt.


Aztan ritkult, de az ov alatt azert havonta-kethavonta volt valami betegseg.


Most 10 eves, az elmult evben egyszer sem hianyzott az iskolabol mert nem volt beteg egyaltalan.


ezt bele kell kalkulalni.

2014. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ikreim vannak, felváltva betegek, már kórházban is voltunk :( Pedig tavaly már bölcsisek is voltak.

Rengeteget vagyok táppénzen, munkahelyem (még) tűri. Múlt hónapban a fizum majdnem csak a fele volt. Ebédet nem is kellett fizetnem nekik, mert annyi jóváírás volt októberről...

De: én szeretek itthon lenni velük, mert ha már nem lázas betegek, jókat olvasunk, barkácsolunk együtt, közelebb kerülün egymáshoz, sütünk -főzünk (tök rossz evők amúgy), de ondjuk ők ketten vannak, nem annyira hiányzik a közösség. Próbálom úgy felfogni, hogy ha már itthon kényszerülök maradni és esetleg a munkahyelyi dolgaimmal elmaradok, legalább a gyerekeimmel tölthetek minőségi időt - mert jön az iskola, és félek, akkor majd mindenki fut a dolga után, és nem tudunk összebújni, s talán nem is igénylik majd annyira.

Pedig nem vagyok egy ősanya, pl. elég karrierista is vagyok, meg szerintem anyagias is, de így fogom fel, és ez segít.

2014. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Roppantul irigylem az ikres anyuka hozzáállását!!


A fiam 1 évesen ment bölcsibe és én is dolgoztam. Havonta, néha kétszer is beteg volt. Most már ovis és sokkal sokkal jobban állunk a betegségek terén. Sajnos ez ilyen vacak dolog :(

2014. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a váalszokat! Ikres anyukát én is irigylem! :) LÁnyom makacs, önfejű, nem lehet szeretgetni, mindenbe beleköt... ( pl legónáél én ebből építsek, ő a másikból, majd jön a hiszti, hgoy máshogy akarta, és már duzzog is.. És kb egész nap..). A meséket nem várja meg, nem lehet neki elmagyarázni dolgokat, nem lehet segíteni neki, szóval kb semmit. És ma már majdnem sírt, hogy az összes kis barátja ott van bent az oviban.. Pedig tegnap még ment.. Rokonságban nincs kisgyerek, illetve a szomszédok sem olyanok. Neki nagyon jót tett az ovi egyéb szempontból.
2014. nov. 11. 14:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sokat segített az állandó betegségek megelőzésében, amikor elkezdtem rendszeresen C és D vitamint adni a kisfiamnak.

Négy évesen reggel és este is 100 mg Béres C vitamint adok, és naponta egy alkalommal 1000 NE D vitamint (2csepp Vigantol).

Hogy aztán az első évben kibetegeskedte magát és mindent elkapott, így már az idénre nem maradt betegség? Így is lehetne magyarázni, de az idén még egyszer volt beteg, tavaly meg 2 hetente állandóan. Én a vitaminokra fogom.

Amúgy szereti a gyümölcsöket és a főzelékeket, tehát eszik természetes vitaminokat is rendesen.

2014. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!