Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felső ajakfék műtétet milyen...

Felső ajakfék műtétet milyen idős korban csinálnak? Hova kell vele vinni?

Figyelt kérdés
Két éves a kislányom és le van nőve neki, hova vigyem? Vagy wezt kisebb korban kellett volna megcsináltatni vagy majd később? Akadályozza majd valamiben vagy csak esztétikailag nem szép? Valakinél volt hasonló? Megműtötték?
2014. nov. 12. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkét lányomnak meg kellett csinálni. Ők nem voltak 1,5 évesek sem, de nem vagytok elkésve.

A nagyobbikat szó nélkül megműtötték. Kapott érzéstelenítő injekciót, egy pillanat alatt elcsípték, nem nagyon vérzett. De. csinálták, kb du. 4-ig bent maradtunk a kórházban.

A kisebbnél már "gond" volt, mert az oszt.vez. főorvos szerint "jóvanazúgy". Mert hogy egészségügyileg nem indokolt. Néhányszor a nyakára jártam, mire hajlandó volt megcsinálni. Mondtam neki, hogy nem magát fogja hibáztatni a lányom, hogy 15 évesen fél centis rés van a fogai között, hanem engem. Ezzel győztem meg. :) A kicsi csak érzéstelenítő spray-t kapott, nyissz, tampon be, aztán mehettünk haza. Pedig az övé is durva volt. Nagyon szépen helyreállt mindkét lányom fogsora. Teljesen zárt, szabályos.

Fül-orr-gégészetre kérj beutalót a háziorvostól.

Minél előbb érdemes megcsináltatni, de még nem vagytok elkésve. Egyébkén állítólag a helyes kiejtés megtanulásában zavarhatja.

Nálunk úgy történt, hogy én ültem a székben, a gyerek meg az ölemben. Nem idegen fogta le.

2014. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is le van nőve, fogorvos, szájsebész azt mondta ráérünk még megcsináltatni, és csak esztétikai jelentősége van. Ő 5-6 éves korn előbb nem javasolta. És azt mondta nem elég elcsípni,mert könnyen visszanő, nagyon vastag ott a szövet. Ezek szerint mégsem????!? Hova kell vinni? Én ezektől a fenti infóktól egyenlőre teljesen nyugodt voltam, de most elbizonytalanítottatok! Két éves szintén a Kisfiam.
2014. nov. 13. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Amikor a kicsinek nem akarta az oszt.vez. főorvos megcsinálni, akkor megmutattuk egy másik dokinak, aki nagyon jó hírnévnek örvend. Ő mondta, hogy ennyire durvát még nem látott. Pedig nyugdíjas doki. Mindenképpen ajánlotta a beavatkozást. Műtétnek nem nevezném.

Ha sikerült elbizonytalanítani (bocsi), akkor keressetek fel egy másik orvost.

Egyébként nem nőtt vissza, pedig a nagynak már több, mint 5 éve volt.

2014. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi, ha bp.i vagy, írnál nekem neveket, elérhetőséget? Akár priv. üzenetben is. 2. voltam.
2014. nov. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ebben nem tudok segíteni Neked, Dunaújvárosban csinálták.
2014. nov. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!