Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinőtte -e gyermeketek a...

Kinőtte -e gyermeketek a tejfehérje érzékenységet? Hány éves korára nőtte ki és milyen súlyos tünetekkel járt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A férjem első házasságából született fia nem nőtte ki. 12 éves, és a mai napig tejmentes diétán kell/ene neki lenni.

A tünetek nála: nem fejlődött, kiütéses volt, ment a hasa. Állitólag nála elöli a bélbolyhokat. Persze nem tartották rendesen a diétát, mindig megszánták...és nem nőtte ki.

Egy barátnőm fiainak is tejérzékenysége volt, másfél évesen derült ki. Ők is kiütésesek lettek, hánytak is. De ők 3 éves korukra kinőtték.

2010. jan. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szigorú diétával, ha időben elkezdtétek, elvileg 3-5 éves korra nagyon sokat javulhat az allergia.

Lehet, hogy nem múlik el teljesen, de nyugodtan ehet tejtermékeket.

A lányomnál nagyon csúnya ekcéma alakult ki a tejfehérje allergiától, most 5 éves és fél éve nem is jött elő neki.

A 1,5-es tejet is meg tudja inni, persze nem literszám, de egy-egy pohárral igen.

Viszont nagyon fontos a diéta szigorú betartása, és a tejtermékek fokozatos bevezetése.


Azt nem nézték, hogy tojásra és szójára allergiás-e? A tejfehérje allergiánál nagyon gyakoriak ezek is.

2010. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2 éves most a kisfiam.3 hónapos korában derült ki a tej-és tojás allergiája. A diétát azóta is nagyon szigorúan betartom nála.Szója alapu tápszert kapott és már ettől is kezdtek allergiás tünetei lenni,ezért azt sem adom már neki.A válaszokat nagyon szépen köszönöm!Nagyon szeretném ha az én kisfiam is kinőné az allergiáját!Én mindent megteszek ezért.
2010. febr. 2. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem születésem óta van. Eltelt 20 év és nem nőttem ki. Egyáltalán nem változott semmi. Tünetek: vagy kiütés, vagy hasmenés, de ezek elkerülhetők a diétával teljesen.
2010. febr. 3. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!