Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenre felmászik 19 hónapos...

Mindenre felmászik 19 hónapos gyerek. Meddig tart ez az időszak?

Figyelt kérdés
Egy másodperc nyugtom nincs tőle, mert valaminek a tetején van vagy felé tart. Eddig is minden mozdulatára szinte figyelnem kellett, ha más nem messzebbről, de ez már nagyon kimerítő. Ha leveszem ordít, de felmászni sem hagyhatom, hogy életveszélyben legyen. Két napja ez megy. Megállás nélkül. Nem nagyon lehet másfelé terelni a figyelmét, csak ez érdekli leginkább.

2014. nov. 16. 16:49
 1/10 A kérdező kommentje:
A lakás már gyerekbiztos. Szinte alig van bútor is, mindent elpakoltunk, székek pl. alapból alig vannak stb... de mindig kitalál valamit. Oda pakolja a saját kis bútorait és arról indul neki. A könyvek már legfelül vannak, de addig mászik, hogy felér mindent. Kipakoljam a lakást? Vagy hogy fegyelmezzem egy kicsit?
2014. nov. 16. 16:53
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Addig tart, ameddig megengeded neki. Hagyd ordítani, vidd be a szobájába vagy tedd az ágyába.
2014. nov. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de van akinek ez felnőttkorára sem múlik el.

[link]

2014. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
2-es, te vagy az az okostojas, aki minden hasonlo kerdeshez azt irja, hogy hagyni kell a gyereket uvolteni? Mert ha igen, akkor fejezd mar be legyszi! Nagyon unalmas es gaz, ha te ezt csinalod a gyerekeddel.
2014. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, mi a férjemmel elég rendhagyó módon közelítettük meg ezt a problémát. Azt tudni kell, hogy igazi energiabomba kisfiam van, most 19 hós, 10 hós kora óta jár, és hamar elkezdett felmászni mindenre. Szval én megtanítottam Neki, hogy hogyan biztonságos felmászni és lemászni a bútorokról. Pl. a.dohányzóasztalt elég hamar célbavette, így okosabbnak tartottam, ha megtanulja, hogy ne fejjel előre akarjon lebucskázni róla, hanem szépen fenékkel lefelé. A székekre is felmászik, volt is, hogy lepottyant egyszer-egyszer, de felállt, és már nyargalt is tovább:-) Mostanában pedig már nincs ilyen baleset. Szerintem nincs értelme tiltani, mert úgyis megcsinálja, ha máskor nem akkor, amikor egy pillanara elfordulsz. Persze, azt 1000x elmagyaráztam a fiamnak, hogy nem szabad ugrálni-billegni az asztal tetején stb., mára tudja ezeket a szabályokat. Felesleges mndent tiltani, mert a mindennapokban nem tudsz napi 24 órában a fenekében lenni.
2014. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nem engedném neki. A fiam kétszer próbált felmászni az asztalra, nem hagytam. Mászni a játszótéren lehet, otthon nem. Nem akarom, hogy olyan legyen, akivel aztán sehova nem lehet elmenni, mert szétszedi a lakást.

Szerintem az egyetlen módszer, hogy tiltod, megint tiltod, aztán ezredszerre is tiltod. Mi is átmentünk ezen pár dologgal kapcsolatban. Nem pakoltam ki a lakást, hanem ahányszor le akarta venni pl a könyvet, annyiszor visszatettem, és mondtam neki, hogy nem. Mindenhol van egy saját része, amit szabad. Ahol az ő könyve van, egy fiók a konyhában, ahol pakolhat, két kanapé, amire felmászhat.

Ha az elején nem mondod meg neki, mit szabad, a végén a szekrény tetejéről fogod leszedni.

2014. nov. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a koponyaröntgenig. :-(

Akkor rájött, hogy mégsem kismadár aki át tud hussanni az etetőszékről az ebédlőasztalra.

És mielőtt megkérdezné valaki: be volt szíjazva, de ő akkor maradt volna az etetőszékben ha belepillanatragasztózom. Talán. De lehet, hogy úgy is kiszabadult volna.

2014. nov. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Felmegy, visszarakom. Felmegy, visszarakom. Közben elmondom, hogy nem szabad. Ez alap, de eddig az vált be, hogy eltereltem a figyelmét. Egy kicsit kiabált és durcizott, de aztán nevetett az új dolgon. Szerencsére elmúlt neki ez a kezelhetetlenség. Fáradtság okozta. Alaposan kialudta magát, azóta jobb a kedve és nem ellenkezik annyit. Persze előfordul, de nem a nap minden percében.
2014. nov. 17. 10:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Most is alszik. Már ilyen korán. Eddig 12 körül aludt el. Fáradt volt. Hajnalban ébredt már ötkor, mostanában. Remélem nem lesz beteg, de inkább a fogát mutogatja. A lényeg, hogy oka volt, amiért ennyire kezelhetetlen volt 2 napig. Majd meglátom mi lesz a jövőben.
2014. nov. 17. 10:45
 10/10 anonim ***** válasza:

3-3 és fél évesen már könnyebb. Szófogadóbb....

Kitartás!

2014. nov. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!