Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves korig hisznek a...

Hány éves korig hisznek a gyerekek a Mikulásban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 21:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én kb 14éves koromig hittem....
2014. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 évesen jött rá.
2014. nov. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sokáig hittem. Sőt, a Jézuskában még egy kicsit mindig hiszek a férjem jóvoltából. Kb. 8 éve karácsonykor elment éjszakára dolgozni, felhívott telefonon, hogy menjek le az autóhoz egy kódért, és mire felértem, ott voltak az ajándékok a fa alatt, ő meg nem volt sehol. Kb. fél órát fagyoskodott kint, hogy jól sikerüljön a meglepi. Úgyhogy szerintem addig hisznek benne, amíg te akarod, hogy higgyenek!
2014. nov. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
Fiam semeddig, nem hazudtam neki ezekről sem.
2014. nov. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 4-es. Mintha magamat olvastam volna. :) Erre mindig azt mondom, hogy nem fogom hazugságra alapozni a kapcsolatom a gyerekkel. Ezért sokan megköveznek! De nem érdekel. Tudja mi az a karácsony, tudja, hogy Jézus születését ünnepeljük. Minden úgy zajlik mint más családoknál. Sütünk, főzünk, felöltözünk szép ruhába, zenét hallgatunk, társasozunk stb. Majd este fürdésnél a fa alá teszem az ajándékokat. Annyi a külömbség, hogy tudja, mi egymást ajándékozzuk. Ugyan olyan meghitt szép a karácsonyunk mint máshol. :) Le lehet pontozni, de mi így élünk.
2014. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
4es vagyok. Én is ugyan így gondolom. Nem akarok hazudni neki, hogy ha majd mikor rájön, hogy kamu volt trauma érje miatt, hogy átvertem.
2014. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Jézuskáztak, Télapóztak, mégsem volt trauma amikor rájöttem. Inkább varázslatos az egész és egyáltalán nem bánom. Azért ez nem olyan jellegű hazugság mint amikor kiderül, hogy az igazi apa a postás bácsi, vagy hogy apu évekig nem kiküldetésben volt hanem börtönben.

Az enyémek még hisznek egy kicsit, illetve tudják, hogy az emberek Karácsonykor egymást is megajándékozzák, de még várják a meglepetést. A 10 éves még hisz, a 12 már sejti, illetve lehet, hogy tudja is, de akkor is lelkesen vár fogtündért, húsvéti nyuszit, stb. Nekik ez így jó, talán egy hónapja került szóba más téma, de a nagyobb rövidre zárta azzal, hogy: "anyu, én még néha szeretnék kislány lenni".

2014. nov. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

10 és 6 éves fiaim vannak,a 10 éves is hisz még benne.

A húsvéti nyúlra ő jött rá kb.5 éves korában,pár napig szomorkodott,aztán lecsillapult a dolog.

Sajnos a boltok októberi csokimiki dömpingje nem tesz jót a titkoknak:(!

2014. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, hogy nem fogok hazudni a gyereknek, úgyhogy sosem etettem ezekkel a mesékkel, de magára szedte a világból. Januárban lesz 6 éves, és minden őszinteségem dacára évek óta váltig állítja nekem, hogy Mikulás márpedig létezik. Tavaly annyiban hagytam a dolgot, idén már próbálom nyíltabban felvilágosítani, de hiába mondom neki, hogy ez csak egy kedves színjáték a gyerekeknek, szerinte nincs igazam, és ő igenis hisz benne, akármit mondok, én meg higgyek amiben akarok.

(Hasonló hitvitáink vannak Istennel kapcsolatban is. Totál ateista vagyok, ahogy a családban mindenki, így a vallásokat mindig csak sokszínű kulturális jelenségként mutattam be neki, mindig hozzátéve, hogy én tönkre nem hiszek semmilyen istenben, erre jön nekem olyanokkal, hogy Isten igenis van, és ő tudja azt is, hogy Isten szereti őt. Nem tudom, hol rontottam el...)

2014. nov. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, inkább azt kérdezd magadtól, hogy ki meséli ezt be neki...

(Nem értek egyet minden szavaddal, az én lányaim hisznek a Jézuskában, bár a nagynak a nyuszi már gyanús:))

De ez a "tudja, hogy őt Isten szereti" nagyon gáz.

2014. nov. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!