Kezdőoldal » Ünnepek » Mikulás » Nem is hisznek a gyerekek a...

Nem is hisznek a gyerekek a Mikulásban csak velünk hitetik el, hogy hisznek?

Figyelt kérdés

Már nem is emlékszem hogy én ténylegesen hittem benne, meg hogy mikor jöttem rá hogy nincs.

De azt tudom hogy sosem kérdezgettem a szüleimet.

Pedig most felnőttként, és anya ként annyira átlátszó a dolog hogy nem hiszem el hogy a fiam tényleg azt hiszi hogy valahol az Északi sarkon van egy nagypocakos bácsi aki egy éjszaka alatt elmegy a rénszarvas szánnal minden gyerekhez.


Az üzletek már több mint egy hónapja tele a csoki mikulásokkal, meg a kész mikulás csomagokkal.Ma voltunk Mikulás nézőben ahol volt két Mikulás is, holnap meg jön az oviba is.

Ma már kapott csomagot rokontól, szomszédtól.

Egyáltalán nem kérdezget hogy miért van ilyen sok különböző Télapó, miért van tele a bolt a csomagokkal.


Hülyeség hogy azt gondolom hogy igazából csak elhitetik velünk felnőttekkel a gyerekek hogy hisznek az igazi rénszarvasos Mikulásban?


2013. dec. 5. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Ahogy a gyerekek soha nem gondolnak bele, hogy a nyúl tojást tojik húsvétkor, így ebbe sem nagyon mennek bele. Nem hitetnek el velünk semmit sem, egyszerűen csak sodródnak az árral. Amúgy meg nem az északi sarkon lakik, hanem Finnországban. Nemzetközileg is hivatalos poszt, csak éppenséggel nem járja be egy éjjel alatt a földet a rénszarvas szánján. Nekem anyám illúzió romboló módon mindig őszinte volt, tehát nem volt mikulás. Most pótolom be felnőttként. A tesómék viszont jól csinálják, mert úgy mondják, hogy "a mama mikulása, meg a papa mikulása" és így a gyerek nem zavarodik össze. Nem egy személyként kezelik a mikulást.
2013. dec. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A gyerek mesék nem a finn mikulásról szólnak hanem a csodás északi sarkról ahol egész évben a Mikulás kis manói gyártják az ajándékokat.
2013. dec. 5. 23:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyémek hisznek benne. Sikerült párszor úgy időzíteni, hogy az ajándékot úgy csempésszük oda, hogy nem vették észre, csak azt, hogy nincs ott senki és hirtelen megjelennek az ajándékok. A Karácsonynál tudják, hogy vesznek is az emberek egymásnak ajándékot, de abban még hisznek, hogy a családhoz az igazi jár.
2013. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem hit kérdése, nem gondolnak bele mert nem annyira a Mikulás a lényeg mint maga az ajándék. Én visszaemlékezve gyerekkoromra soha nem gondoltam végig. Aztán egyszer láttam anyámat belopakodni és az ablakba tenni a mikuláscsomagot. Nem igazán lepődtem meg, és nem is igazán érdekelt, ugyanúgy örültem. :)
2013. dec. 6. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En kiskoromba mindig ugy gondoltam, hogy van a Mikulas es neki van tobb Mikulas segitoje vagy hogy is mondjam, es ok hozzak az ajandekokat!:) 16/L
2013. dec. 6. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Mikulás hisz a gyerekekben.
2013. dec. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor csak én érzem így, már most már végképp.

Ma reggel halál lazán közölte velem a fiam hogy anya nem is a Mikulás rakta ide a csomagot, hanem te (azaz én).Mondtam neki hogy de hát kisfiam amikor bejöttem este betakargatni téged még semmi nem volt itt, aztán meg elaludtam úgy hogy nem lehettem én.Erre kedvesen mondta Jól van anya akkor a Mikulás volt. :)

2013. dec. 6. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Én hittem benne,de amúgy van mikulás (Jolopuki) csak éppen a sztori nem igaz,üzleti fogás,,de nem bánom :D néhány hamis mikulást asszem megismertem,de ami az ovia volt,tényleg elhittem
2013. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én úgy tudtam a sztorit kiskoromban, hogy létezett egy Mikulás(Szent Miklós). De ugye senki teste sem él örökké, de a szellemét megőrizzük(mert az nem hal meg), amire minden évben Dec.6-án kerül sor. A csoki meg a jó-cselekedeteit szimbolizálja.


Most is így tudom. :) A manós történetet meg csak az animációs filmekből(mesékből) ismerem.

2013. dec. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!