Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyerek éjszakai félelme...

6 éves gyerek éjszakai félelme? Másnál is előfordul ebben a korban? A lányom éjszakái pár hete elég ébredősek, úgy kezdődött, hogy azt vettem észre éjszaka, hogy ég a nagylámpa, ami sosem szokott, a lányom az ágyán ült, láthatóan félálomban volt.

Figyelt kérdés

Kérdeztem a lámpát, azt mondta, nem ő kapcsolta fel, de biztos ő volt, az öccse tök mélyen aludt. Azóta is minden éjszaka kétszer-háromszor kel, ott ülök mellette ilyenkor, mert azt mondja, fél, hamar vissza is alszik, de sokszor, mikor már meglépnék, megébred és kezdjük előlről, vagy átjön a nagyágyba, ott alszik, mint a bunda.

Előtte nem volt ilyen, néha ébredt, akkor is ültem mellette picit és ennyi volt. Lámpa ég a szobájukban, tesójával alszik. Mintha olvastam volna, hogy 6 éveseknél van egy ilyen szakasz. Másnál előfordult, mit lehet tenni, majd elmúlik?


2014. nov. 17. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Megkérdezném, mi volt suliban, oviban vele. Nem mesélt-e egyik társa valami hlyeséget, nem nézett-e olyasmit a tv-ben, mesében, nincs-e valami a szobájában (árnyék, bútor...) amitől most fél.


Én 25 vagyok, és néha megnézek egy-egy thrillert, vagy olvasok ilyesmit. Nappal tök jó, este is, de éjszaka nyugtalanul alszok, megriadok, vagy épp a barátom ráz fel, mert nyöszörgök álmomban.

2014. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jellemző ebben a korban a félelmek felerősödése, és igen, lehet hogy látott vagy hallott valamit ami felzaklatta. 5 éves a lányom, de egy fél éve erősödtek fel szorongásai (egyébként nagyon vidám, kiegyensúlyozott és nyitott gyerek), és konkrétan a halálfélelem is, amit időbe telik feldolgoznia, talán nem is tud még teljesen. Végső soron minden félelem halálfélelem, és ebben a korban értik meg, hogy nem élnek az emberek örökké, sem ők, sem a szeretteik.
2014. nov. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Emlékszem hogy ennyi idős koromban nekem is gyakran voltak este félelmeiem. Nem mertem aludni ilyenkor mindig valami jóra próbáltam gondolni, de szerencsére másfél év után vége lett.
2014. nov. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!