Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 5 éves kisfiam éjszaka még...

5 éves kisfiam éjszaka még mindig gyakran bepisil, próbáltam többször felébreszteni éjszaka, akkor nem, de magától soha nem ébred fel. Sajnos ez egy héten 4-5 ször is előfordul. Ez orvosi probléma vagy van valami leszoktató javaslatotok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 30. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Dehogy baj,van aki 10-en éves korában is bepisil északa...

Ez nem szokás kérdése,ő nem akarattal vizel az ágyba,ilyen a szervezete....majd elhaggya,ha 15évesen is bevizel,na akkor vannak Bajok..

2013. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
éjszaka fel ekl inni? csak mert sok gyereknél úgy oldódik meg hogy nem iszik éjjel, sok gyerek nem is szomjas csaj ugy iszik egy csomót éjjel és ha erről leszokik akkor nincs bepisilés.
2013. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, unokahugom meg 12 evesen is bepisilt, es akkor ajanlottak nekik a cseppcsengot (kar, hogy nem korabban)ami megoldotta a problemat egy het alatt :)

Nezz utana a mukodesenek, szerintem minel elobb megoldodik annal jobb, meg mielott valami gatlas kialakulna benne.

2013. szept. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nemrég én is írtam ki egy hasonló kérdést de nem kaptam rá választ, azóta beszéltem több orvossal is, gyermekorvos,gyermekpszichológus. Egybehangzóan azt mondták,hogy ez egyáltalán nem baj. Nálunk ovi óta van a gyakoribb bepisilés,nálunk is majdnem minden nap,pedig nem iszik éjjel, ha felkeltem éjjel pisilni akkor nem pisil be. Azt mondták az orvosok,hogy majd kinövi.Nálatok mióta van ez?
2013. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mióta szobatiszta? Mert ahhoz képest az ágytisztaság még plusz egy év minimum, de visszaesések így is előfordulhatnak. Mondjuk a heti 4-5 alkalom az egyértelműen azt jelenti, hogy még nem ágytiszta, de ha korábban sem volt az, tehát nem visszaesés, akkor majd lesz... idővel.
2013. szept. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%

Soha ne adj, nappal se, a gyereknek mást inni, csak vizet!

Akkor nem fog lőtyölni. Tényleg csak annyit iszik, amennyire szüksége van

Lefekvés előtt egy órával szinte már semmit ne igyon, és elalvás előtt még kötelezően pisiltesd meg!

És légy ezzel következetes

Egy gyakorló 3 gyerekes apuka...

2013. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is gyakran bepisil még sajnos, pedig már 7 éves. 5 éves korában vittem el dokihoz, voltunk mindenféle vizsgálaton, minden rendben van, csak nagyon mélyen alszik. Lefekvés előtt pisil, nem iszik este már szinte semmit. Próbáltuk a cseppcsengőt is, nálunk ez sem vált be. Addig sípol, míg én ki nem kapcsolom, ő nem ébred fel rá, pedig olyan hangos, mint egy légzésfigyelő. Mindehol azt mondták, hogy ne aggódjak, majd elmúlik, de azért jó lenne már tudni, hogy mikor...
2013. okt. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én is hasonló helyzetben vagyok az 5 éves kislányommal, mondjuk én nem ébresztem.. viszont erőteljesen gondolkodom, h visszaadom a pelust. Tudom, nem túl jó, de talán jobb, mintha minden éjjel kelnénk.. nálunk ugyanis 6 hete ez van, minden éjjel bepisil. Arra gondoltam, mivel nincs sezrvi baja, lehet h nincs értelme erőltetni..
2013. okt. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!