Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeparációs szorongás ilyen...

Szeparációs szorongás ilyen idősen, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Kisfiam pár hónapja szinte rám van ragadva. Sehová sem tudok elmenni tőle ami eddig ment. Sír ha kimegyek rakni a kazánra, ha elmegyek wc-re. Mindenért.. Szeparációs szorongásra gondoltam de az pici korban jön elő vagy kisgyermek korbab is lehet? Vagy ez valami más? Esetleg normális? Köszönöm a válaszokat.
2014. nov. 17. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
A kora ki marad jövő hónapban lesz 2 és fél éves.
2014. nov. 17. 11:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy 19 hós kisfiam van. Egy pár hete Ő is sír, ha kikerülök a látóteréből, pedig a Nagyinál is minden probléma nélkül ott szokott aludni. Most ez sem megy. Én azt olvastam, hogy két hullámban jöhet a szep. szorongás: az első babakorban /olyan 7-8 hónaois korban/, a második pedig kb. másfél évesen, és ez extrém esetekben eltarthat jóval 2 éves kor utánig is. Úgyhogy lehet, hogy a gyermeked is ebben a cipőben jár épp.

Egyébként pedig bölcsis/ovis? Nem érte esetleg valami új élmény, netalán trauma, amelyet így próbál feldolgozni?

2014. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem bölcsis de nemrég derült ki hogy jön a tesó de nagyon örül neki mert már elrakta a "babás játékokat" a tesónak! De lehet ennek ellenére ez jön ki nála?
2014. nov. 17. 11:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Gratulálok a tesóhoz! Mi is a második gyerkőcöt várjuk, januárra vagyok kiírva. Az én fiam is örül, puszilgatja, simogatja az egyre gömbölyödő pocimat, hát, lehet, hogy valahol mélyen így reagálnak a tesó érkezésére. Pedig én direkt próbálok semmit nem éreztetni Vele, ugyanaz az anya maradtam, aki minden buliban benne van, rengeteget megyünk-játszunk, nem hagyom, higy legyűrjön a fáradtság. Pedig néha nehéz. Lehet, hogy ezt érzik a gyerkőcök.
2014. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!