Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kisgyerek pakolós, "...

Minden kisgyerek pakolós, " vagy csak nekem van ilyen szerencsém a kisfiammal"?

Figyelt kérdés
Én már lassan dühromat kapok etteöl a pakolástol. Ahová megyek követ mint egy árnyék és mindenhol kirámol. Minen olyasmi el van pakolva de például tegnap miíg lezuhanyoztam addig beraktam nekem a folyékony mosószert az öblitőt a kádba , meg amit még elért. Egész álló nap utána pakolok. Már be fogok dilizni. És ráadásul olyan anyás lett, hogy a szobábol ha kimegyek már sírva jön utánam. Ilyan idős korban is van szeparációs szorongás? 20 hónapos most.

2013. nov. 23. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hónapos de ugyan úgy pakol mint a tied.. Egész nap pakol, csak 1 órát alszik napközben, mostanság este 11 előtt nem hajlandó aludni, mert pakolni akar este is.. Nagyon nehéz nekem is... De elmúlik :) Remélem
2013. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Nálunk azóta tart, hogy elkezdett négykézláb közlekedni a lakásban. Ugyhogy már egy éve ez megy. És nem bírja megunni. Rengeteg játéka van és egyik sem érdekli. Leülök vele játszani a végén magamban játszok. Most azon gondolkoztam, hogy nem kap semmit a mikulástol sem, mert ugy is csak szét dobálja és ennyi. csak a felnőtt dolgok érdeklik. Mikor lesz ennek vége?....
2013. nov. 23. 14:10
 3/10 anonim ***** válasza:
ÓÓÓÓÓÓÓ igen, ismerem miról beszélsz :) - van egy 10 hónapos, és egy 2,5 éves kislányom, na gondolhatod... a nagyobb még csak nem is volt annyira pakolós, vagy inkább csak ott pakolt, ahol "szabad" volt , vagyis nem tett vele semmi kárt ( műanyagok, dvd-k, néha a szekrény) , de a kicsi már most lekörözi, egyszerűen mindent, de mindent elér, leszed, szétszed , megkóstol... és azért nem lehet az egész lakást 1méteres magasságik kiüríteni ugye... nem vagyok egy figyelmetlen anyuka, de nemrég pl. a wc mellett állt fel, és ott lógott benn, a kis kezeivel, mindezt az idő alatt míg én megtöröltem a kezem... hihetetlen a kiscsaj , ma a lilahagymát kezdte el nekem pucolni , mert hogy ő kihúzza a zöldséges kosarat, és naná, hogy nem a krumplit veszi ki... :) szóval igen, én is egész nap pakolok és pakolok, mert most, hogy a kicsi csinálja a nagyobb lányka is rájött, hogy csuda jó dolog ez, és ha összefognak.... :) de hát úgy szép az élet, ha zajlik ugye :)
2013. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én imádom nézni, ahogy pakolászik. Talál több kisebb dolgot valahol, már megy is a konyhaszekrénybe, keres egy megfelelő edényt, viszi és belepakol. Átpakolja a zoknikat másik fiókba, kihordja a tesója 60 kisautóját a másik szoba közepébe stb. De már egész jól megy a visszapakolás is. Így fejlődnek, okosodnak. És igen, anya a biztos pont, szeretik, ha a szemük sarkából látnak minket játék közben is.
2013. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Neked is részvétem! Főleg kettővel!

Igen ez az érdekes, hogy rögtön olyan dolgokat találnak meg amivel nagyobb koszt lehet csinálni. Igen mi is nagyjábol elpakoltunk de tényleg nem lehet méteres magasságba rakni mindent. Főleg , hogy addig gebeszkedik míg az asztalrol is elér mindent. Már minden kilincset elér, ugyhogy zárt ajtó sincs előtte. Mostmár a kamrában is tud pakolni kedvére. Kellene kulcsot szerezni ahhoz is.

Nálunk ma kiverte nálam a biztositékot, hogy a sütő ajtót nyitogatja és azon akar ülni. És hust sütöttem, mostmár akkor is kinyitja ha forró. Eddig ha mondtam, hogy forró , nagyívben kikerülte. Kész vagyok a mai naptol.

2013. nov. 23. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a kicsi. Az enyémek is ilyenek, és úgy általában a gyerekek 80%-a. A rendrakásban is ugyanúgy segíthet, mint a kipakolásban. Adj neki feladatokat: tegye ő a helyére ezt+azt, szedje össze a legot, a zsírkrétát, stbstb.
2013. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Kiki01 ***** válasza:
Szerintem is minden gyerek ilyen, bár az enyém korábban csinálta, olyan 3-4 hónapja, most ő is 20 hónapos. Próbálj mindent a felső polcra tenni, meg drótozd be a konyhaszekrényt, ilyeneket:) Bár az enyémmel néha meg lehetett beszélni hogy csk 1 dolgot vehet ki, válasszon. Kiválasztotta, becsuktam a szekrényt, aztán azzal elvolt.
2013. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez megy...

20 hónapos a kisfiam, mindent szétrámol. Leszedi a könyveket a polcról, a ruhákat a szekrényből, széthordja a tűzifát (!!!), komolyan mondom, én legjobban azon akadok ki, amikor egy fahasábbal akar este aludni... És egyébként is, mindenütt egy darab fát találok. A legjobb, hogy vissza is pakol, de semmit nem a helyére. A könyveket a ruhásszekrénybe, plusz bedug még egy gyújtóst is, mert az kell oda... hát sorolhatnám. :D

Valahogy ki kell bírni, hogy olyan a ház, mintha bedobtak volna egy gránátot. És mindehhez van egy 4 hetes kisbabám is, szóval az idő nagy részében csak tehetetlenül nézem, amint nő a káosz. :) És amikor a legdurvább a helyzet, beállít anyósom. :D Ezt csak azért mondom, mert bátran kijelentettem, elbírok én velük, nem kell segítség...

Na szóval, nem vagy egyedül. :)

2013. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez természetes :)

2 fiam van, 7 és 4 évesek, ők is pakolnak még a mai napig.

Imádom nézni őket, ahogy eltervezik, hogy mit fognak játszani és megbeszélik, hogy mi minden kell hozzá, majd kihordanak mindent, ami szerintük kell a játékhoz (pl. főzőcske, piknikezés stb), de végül annyi ideig tart mindent előkészíteni, hogy igazából nem is játszanak vele, csak a készülődés maga a játék :))))

2013. nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok ujra. Most nezem, hogy mket irtal meg a sutoajtoorol, stb. Ezt azert mar soknak erzem. Talan hatarozottabban kene fellepned ha olyan dolgokhoz nyul, amihez nem szabad. Probald azert valamennyire visszafogni. Nalam pl kipakolhatjak a fiuk a kiskanalakat, fakanalakat, fazekakat, alateteket, de semmi torekenyet, eleset vagy koszolosat. Eleinte persze volt vergodes, na de valahol muszaj meghuzni a hatart. A kicsi 16 honapos, a nagy pedig 35. Mindketten tudjak hol a hatar. A nagy meg a pocsolyakat is gyonyoruen kikeruli. A kicsi jelenleg epp az allando nyaktoro mutatvanyaival hozza ram a fraszt, mi epp azzal kuzdunk. Mindig kitalalnak vmit. Kitartas! :-)
2013. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!