Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kistestvér érkezett, tudnának...

Kistestvér érkezett, tudnának segíteni akiknél két gyerkőc van?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 éves lesz, most született kistestvére. Egész jól fogadta, szereti imádja, de észreveszem nála hogy igényli hogy foglalkozzunk vele. Kicsit érzékenyebb, pl megsértődik ha nem ő nyer társasban, stb, de ez is gondolom elfogadható még. Nem akar a nagymamához menni, pedig előtte imádott odajárni (itt laknak a szomszéd utcában), gondolom minél többet szeretne velünk lenni. Ezek természetes dolgok? Nálatok hogy volt? Csak nagyinak meg rosszul esik, de szerintem egy kis időt kellene adni a gyereknek, míg visszaáll minden.
2014. nov. 17. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Kimutatja hogy szereti ,de a szive legmelyen irigy ra , mert nem jut annyi ido ra mikor csak egyedul volt.

Ez idovel elmulik.

2014. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amikor nekem született testvérem, én is hasonlóan viselkedtem. Irígy voltam rá, amiért a szüleim már nem csak velem foglalkoznak. Azonban imádtam a picit, ezért mindig segíthettem körülötte, így ez volt a közös "program" és ez több okból is jó volt.

-Elnyertem anyukám figyelmét

-A tesómmal egyre szorosabb lett a kapcsolatunk

Az irígység mára már teljesen elmúlt és kaptam egy szuper testvért. Remélem tudtam segíteni.

15/L

2014. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi most tervezzük a tesót. Tegnap itt volt egy baráti pár, ahol a kicsi két éves, a nagy 6. Kérdeztem is tőlük,hogy mire számítsak, mekkora a féltékenység. Mondták, hogy van, de még a normális kategória. Nemrég a kicsit a vidéken elő maminál hagyták, a nagy meg velük marad otthon 3 napra. És hát mondta is,hogy most örül,hogy nincs otthon a tesó, meg minden olyan, mint régen, amikor még csak hárman voltak stb. A barátnőm biztatta és biztatja is,hogy mondja ki ezeket az érzéseket. Nincs ezekkel baj, ez normális.

Ha belegondolunk még felnőtt emberek is tudnak féltékenyek lenni, bárkire, vagy bármire, ami mondjuk a párjuk életében hasonlóan fontos. Gondolok itt munkára, hobbira.

2014. nov. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbálj minél több időt csak vele foglalkozni, menjetek el együtt a nagyihoz, segítsen a baba gondozásában (neki ez játék -pelushozás, törölköző-,kisruhák tartása, ringatás) így ő is fontosnak érzi magát.

A fiaim között csak egy év a különbség, de a nagyot akkor is megviselte, szóval mindegy mennyi a korkülönbség. A fiad nyilván oviba vagy iskolába jár, egész nap nincs otthon, ha hazaér vágyik a Te törődésedre (aztán szembesül a konkurenciával), ha teheted egy órára tegyél félre mindent (még a kistesót is tedd le aludni vagy bízd apára). A fiadnak is alkalmazkodni kell az új helyzethez.

2014. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem probalj meg a nagyobb gyerekkel par orat eltolteni, csak kozos programokat szervezz (ha apa tud a kicsivel lenni), akkor vidd el bicozni a nagyot, vasarolni, vagy barmi, ami csak rolatok szol. Ha minden nap sikerul par orat eltolteni vele kettesben, akkor erezni fogja, hogy o ugyan olyan fontos. Valamint vond be a kicsivel valo foglalkozasba. Mutasd meg, hogy pelenkazod, eteted, bufizteted, lehet, hogy o is szeretne fontoskodni. Engedd ervenyesulni egy picit.

De a leirtak alapjan minden renben mehet nalatok, ez csupan egeszseges feltekenyseg!

2014. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!