Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért félünk annyira a láztól?

Miért félünk annyira a láztól?

Figyelt kérdés
A láz a szervezet öngyógyító folyamata, nem a lázat kell legyőzni. Annyi válaszban olvasom, hogy az első dolog, azt csillapítani, mintha az lenne a mumus. A mi gyerekorvosunk még 39,5 -nél is azt mondja, hogy nem kell csillapítani csak ha apatikus a gyerek vagy nem tud elaludni. Ilyen magas láznál is elég a priznic az alsólábszárra, ami kb fél fokot visz le,akkor már el fog tudni aludni. Mit gondoltok?

2014. nov. 20. 14:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Te csináld így, ha jónak látod, de ha nekem azt mondaná a gyerekorvounk, hogy a 39,5 fokos lázat nem kell csillapítani, akkor abban a pillanatban hoznám el tőle a kártyánkat.
2014. nov. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
A mi gyerekorvosunk a 38,5-re mondja ugyanezt. Ez már nagyon magas szerintem, a szervezetet is megviseli.
2014. nov. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok félős láz terén, de a 39 fokos lázat csillapítom és pont. Mivel magamból kiindulva pontosan tudom, hogy nagyon lázasan sz.arul vagyok. Nem kicsit, hanem nagyon.

Egy 38 fokos lázzal még nagyjából nincs bajom, de ne már: egy 39,5 fokos lázzal ráz a hideg, szenvedek és össze akarok esni épp. Na majd pont a gyerekemen fogok ezzel kísérletezni. Inkább csillapítom neki, és általában utána jobban lesz a gyerek, azt hiszem nekem ez a célom, nem pedig az, hogy próbálgassam a határait, hátha 40 fölé megy a láza.

2014. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ez nagyon furcsa,a kórházban is elég bőszen csillapítanak lázat 39,5-nél. Nekem mindig azt mondták,hogy elég hamar lázgörcs lehet belőle.
2014. nov. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket!

1. Válaszoló, miért hoznád el a kártyád? Mi a baj a lázzal szerinted?

2. Persze, higy megviseli, hiszen beteg és gyógyul. Azért kell feküdni, aludni, tea stb. Ezen kívül mi szól a láz ellen?

2014. nov. 20. 14:20
 6/18 anonim ***** válasza:
Az arra hajlamos gyerekeknél a lázgörcs már 37,5 is kialakulhat azt mondta az orvosunk. ÉN is 38,5 fölött már lázat csillapítok, de a mi orvosunk is azt mondta, hogy 40 fokos lázzal sem kell rögtön a kórházba rohanni, ne féljünk a láztól. Én azért szoktam félni ha 39 fölé megy
2014. nov. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Lázgörcs, 40 fok felett a fehérjék kicsapódása?

Pláne, ha hirtelen ugrik fel és mire elkezded csillapítani, majd kivárni a hatóidőt, már késő.


A hőháztartás babáknál még nagyon instabil, pillanatok alatt túlmelegedhetnek és sokkos állapotba kerülhetnek. Míg ugyanez egy kamasznál-felnőttnél nem történik meg az érettebb szervezet és a nagyobb testtömeg miatt.

2014. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a magas láz károsíthat szerveket, vesét, májat, agyat.
2014. nov. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én, mikor 39.1 volt a lázam (mellgyulladás miatt), világomat nem tudtam. Hát nem, a gyerekemet ennek nem fogom kitenni. Semmi bajom a lázzal, pontosan 38.5 fokig. Onnantól bizony csillapítom és ezzel az orvosunk is maximálisan egyetért. Inkább nem várom meg egy kis prizniccel a lábán, hogy lázgörcsöt kapjon a fiam. Én így gondolom, te máshogy, de a 39.5 fok nem csillapítását egy kisgyereknél nagyon durvának tartom
2014. nov. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a láz természetes védekező mechanizmus. Úgy pusztítja el a vírusokat, baktériumokat, hogy a test hőmérsékletét olyan magasra emeli amin már elpusztulnak. Ez így rendben is volna, csak a gond az egésszel az, hogy ha a kórokozó hőtűrése azonos, vagy magasabb a szervezetet felépítő sejtek hőtűrésével akkor konkrétan a saját sejtjeit égeti el a szervezetünk. Emellett óriási a folyadékvesztés, mivel a szervezet a magas testhőt izzadással próbálja hűteni. Saját maga ellen dolgozik. Hosszú távon a láz több kárt okoz mint amennyi hasznot hajt. Én is olvastam már több helyen, hogy mostanában kezd divat lenni a lázcsillapítás. Csak olyan szintre csökkentik a lázat ami "elviselhetővé" teszi. Részemről a láz az láz, én csökkentem ha tudom (persze az extrém/agresszív lázcsökkentés is lehet káros, pl jeges fürdő)
2014. nov. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!