Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit gondoltok az új,...

Ti mit gondoltok az új, élethű Barbiek-ról? Megvennétek a kislányotoknál, vagy maradtok a hagyományosnál?

Figyelt kérdés
Erről van szó: [link]
2014. nov. 21. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
3%
Ha felnőtt lennék és lenne gyerekem, az eredetinél maradnék, mivel kiskoromtól kezdve egészen idáig (és valószínűleg felnőttként is) vékony voltam/vagyok, és kissé rosszul esik, hogy a vékonyak nem élethűek, nem igaziak a gyártó szerint. De ha ismét kicsi lennék, én is valószínűleg az eredetit választanám, mivel az szebb. És a gyerekek általában mindenből a szebbet választják.
2014. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy a testarányai jobbak, még nem nevezném élethűnek az új Barbie-t sem. Az meg, hogy narancsbőrt meg pattanást lehet ragasztani rá nekem elég fura... Egyébként 5 éves lányom pont mellettem állt, amikor néztem a cikket. A végén, mikor a két Barbie állt egymás mellett, csak azt mondta: testvérek.
2014. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a Barbie, akárhogy is alakítanak rajta, amorf és csúnya. Sosem vennék ilyen játékot a gyerekeimnek.


Ezeket a babákat látom én szépnek, és lehet őket öltöztetni, vannak hozzá kiegészítők, stb.

Ennek pl. saját kis táskája és ruhái vannak:

[link]

2014. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%

En örülök, ha ez lesz az ujabb divathullam, jo dolognak tartom. A gyerekeket az eletre akarjuk nevelni, ezert mindenben jobban szeretem a valosaghü dolgokat, a korosztalyuknak megfelelöen atadva.

Mas kerdes, h a lanyom a körülötte levök divatjat követi, neki sajnos mar a Barbik se nagyon, inkabb a Monster High-ok tetszenek. Hatastalan ra az ervem, h egy baba szarvakkal inkabb beteg meg kreten, neki ez tetszik. Hiaba pl. nem veszem meg neki, a külvilag hatasara megis megvan benne a vägy, amit max. csak elnyomhatok, de meg nem valtoztathatok. Ezert kifejezetten tetszik a kezdemenyezes.

Az en gyerekkoromban meg nem voltak Barbik se, söt babaim se nagyon, csak össz. 2-3 db. Nem gondolom, h emiatt neki is hasonlo babai kellene hogy legyenek, mert nekem jobb Volt, csupan a "jot" lehetne kopirozni, "rosszat" kene megvaltoztatni. A gyartok meg kitalalok viszont a sajat zsebüket, anyagi hasznot tartjak szem elött, nem azt, ami a gyerekek fejlödese szempontjabol jobb.

Ugye mindenki tudja, h a kisgyerekek a kepzeletet gyakran összekeverik a valosaggal, a vicceket sem ertik (gyakran), igy vajon hosszu tavon mi lesz pl. a szarvakkal rendelkezö babak hatasa? A mostansag elterjedt bulimia, anorexia elszenvedöi gyerekkorukban Barbikkal jatszottak, meg persze amugy a csapbol is az folyik, h a beteges vekonysagot követendö a menö, lasd a mai modelleket...

A raragasztott pattanasokat, hasonlokat is üdvözlök, es nemcsak a baba eletszerüsege miatt, hanem mert ez a korosztaly szeret ilyeneket ragasztgatni, kicsit a kezmüves dolgokhoz hasonloan a fantaziaja fejlödhet, meg a tetkok is divatosak, tehat ez is teljesen rendben.

2014. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1es ez a barbi is vékony, csak annyira nem irreális az alakja, mint az eredetinek.

Én mondjuk azt venném amelyiket a gyerek akarja.

2014. nov. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi baj nincs az eredeti barbie-val sem. Ez csak a felnőttek hülyesége, hogy ez lesz az idea a kislányoknál. Én duci kislány voltam, de soha nem akartam barbie méretű lenni. Sőt, egyáltalán soha senki nem akart barbie lenni az én körömben :) Ez egy baba volt a számunkra, amit kedvünkre öltöztethettünk, fésülhettünk, nevet adhattunk nekik, - és játszhattunk velük! :) Szerintem klassz.

A monster high is tetszik nekem, én mindig szerettem , csodáltam az olyan babákat, akiknek cicafülük van, vagy éppen szarva, de ettől még tudtam ,hogy kitalált lények, ilyen a valóságban nincs. Ez mese. Főleg, hogy a karaktereknek is megvannak a saját háttér történetei, ha jól tudom, mesei is van belőle, az mindent megmagyaráz. :)

2014. nov. 24. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ez csak a felnőttek hülyesége"

Nyilvan egy bizonyos eletkor utan meg tudja mindenki különböztetni a valosagot es a meset. Most barmilyen hihetetlennek is tünik, ha majd gyermeknevelesei könyveket olvasol, vagy Neked lesz gyermeked, eszre fogod venni, hogy elsö eveiben ö meg nem tudja ezt a különbseget, mindent valosagkent fog fel. Ha olvasol is rola, ki fog derülni szamodra, hogy az elsö evek különösen fontosak, meghatarozoak a szemelyiseg kialakulasa szempontjabol, az akkori elmenyek hatasa utolag szinte felülirhatatlan vagy csak nehezen, annyira fogekonyak a gyerekek.

2014. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Folytatva az elözöt: ... Aztan ezek a nyomok a melytudatba merülnek, igy utolag nem tudhatod, hogyan hatott rad akkor. Es nem feltetlenül rossz hatas, csak eppen kiszamithatatlan, merhetetlen, egyenenkent mas es mas, tehat rossz es jo is lehet.
2014. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!