Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit játszik el egyszerre...

Mennyit játszik el egyszerre önállóan 2-4 éves gyereked?

Figyelt kérdés

Önálló játék alatt azt értem, hogy nem néz tévét, nem nyomkodja a számítógépet, hanem szépen elvan magában vagy a testvérével anélkül, hogy téged hívna vagy tesók esetében összevesznének.

Csak nálunk megy ez a dolog ilyen nehezen? Ha ott ülök mellettük, semmi baj, igazából nagyon aktívan nem is kell részt vennem a játékban, de ha elmegyek, tuti elkezdenek nyávogni vagy összeveszni. Az ebédet csak úgy tudom megfőzni, hogy közben végig mesét néznek, csak akkor van nyugi.

Hogyan tudnám nekik megtanítani az értelmes, tartalmas, konfliktusmentes önálló játékot?

2,5 éves kislány és 4,5 éves kisfiú amúgy.


2014. nov. 22. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet tanítani. Majd "összeérnek".

A 2,5 évesem egymagában simán eljátszik fél órát ("rajzol", babázik, pónizik), a 6,5 éves tesójával meg egy órát is. De mindkettő lány, talán ez számít.

2014. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 év van köztük, a fiam 3, a lányom 1,5 éves. Kb. azóta jól elvannak, hogy a kicsi megtanult járni, meg már kotyog is ezt-azt. Az udvaron 1-2 órát is eljátszanak, motoroznak, krétával rajzolnak, stb. Benn már nehezebb, ott nálunk is gyakran összevesznek, gyakran menni kell 'rendfenntartani'. Amúgy meg attól függ, milyen a napjuk, álmosak-e, éhesek-e, stb. Olyankor 2 percet sem viselik el egymást, máskor meg tök jól elvannak. De nyilván az a legjobb, ha ott ülök én is... A főzést úgy oldom meg, hogy kiviszek a konyhába egy rakat játékot, könyvet (azokat már fejből tudom, így a nagy lapozza, a kicsi nézi, én meg a habarás közben mondom), akkor elvannak. Okosat nem tudok mondani, Nálatok már nagyobbak a gyerekek, de a korkülönbség kb. ugyanannyi, nem tudom, nálunk mi lesz 2 év múlva... Esetleg próbálkozz olyan játékokkal, ami egyszerre leköti mindkettót, vagy ahol egymásra utalva kell játszani, az egyik feladathoz kell a másik. Nálunk a nagy már szokott pl. a kicsinek bábozni, frizurát csinálni, stb., ilyenkor agyondicsérjük, ezért egyre többször igyekszik. Több és jobb ötletem nincs:)
2014. nov. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!