Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítsam meg önállóan...

Hogy tanítsam meg önállóan elaludni? Minden ötletet örömmel fogadok!

Figyelt kérdés

2 éves a lányom,még cicin alszik el.Nappal is,este is,és éjjel is ébred és cicivel alszik vissza.

Most került át leesésgátlós ágyra és szeretném egyedül elalvásra szoktatni.De hogyan?Valami ötlet?

Nincs cumija,cumisüveget sem használ.Nincs se rongyi,se plüss amivel aludna.

Fontos lenne,mert Januárban kezdi a bölcsit és ott nincs cici,hogy aludjon.

Köszönöm az ötleteket!!


2014. nov. 14. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Hát tedd le aludni mesélj neki, és majd megszokja. Két évesen ez már kicsit sok lenne nekem.
2014. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Próbáltuk,de nem alszik el,amíg nem kap cicit.

Ezt úgy kell elképzelni,hogy ebédelünk,lerakom 12:30kor,hogy aludjon,ott ülök,simogatom,mesélek neki stb..és délután 4 óra és még nem aludt el,ekkor már keservesen sír és cicit kér!

Hidd el nem egyszerű kivitelezni,bár mondani annál inkább! :D

2014. nov. 14. 14:00
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
figyelj hidd el nem gonoszságból mondom, de máshogy nem tudod leszoktatni a ciciről, minthogy egyszerűen nem adod neki... igen.. lesz pár napotok esetleg 1 hetetek mit ki kell bírnod neked is a gyerekednek is mert fáradt lesz sírni fog, nyűgös lesz, de máshogy mégis hogy tudnád leszoktatni minthogy nem adsz neki?:) kitartást kívánok neked! nem lesz könnyű, de megéri és hidd el lelki sérült sem lesz a gyermeked tőle, csak át kell vészelni azt a pár napot míg rájön, hogy nincs többé...
2014. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Így van, ha már elég fáradt lesz úgyis beájul
2014. nov. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Jó hogy hisztizik ha tudja úgyis megkapja. Egyszerűen ne adj neki, ha hisztizik akkor hisztizik, ha rájön nem megy vele semmire abbahagyja. Emellett magyarázd el neki hogy a cici babáknak van ha valaki ilyen nagylány lesz elfogy belőle a tej, vagy valami hasonlo mesét kitalalsz.
2014. nov. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Egyetértek az előttem szólókkal! Kicsit eltoltad ezt az egészet és most így nem lesz könnyű! De muszáj határozottnak és következetesnek lenned! És azt is el kell hinned, hogy egy 2 évesnek nincsen erre szüksége! (neked talán igen, de ezt neked kell magadban rendbe tenni)

El fog telni pár nap és megtanul elaludni magától. Nem kell órákig ülni mellette, csak mese, puszi és kimész. Ha sír, akkor visszamész egy kis simire, majd újra ki. És nem állsz kötélnek! Ő már okos ügyes nagylány, aki mesével alszik el, nem cicivel. Átmeneti tárgy (maci, vagy baba) jól fog jönni.

2014. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A bölcsi azért egészen más lesz neki. Ott annyi inger éri, játszanak, futkároznak, hogy sokkal jobban el fog fáradni és könnyebben alszik majd el!

Adj neki valami macis/kutyusos szundikendőt, miközben altatod. Akkor is, ha még egy ideig cicin alszik. A kendő kiváltja majd, azt fogja ölelgetni.

2014. nov. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot,akkor nem adom fel!

Csak olyan nehéz,mikor keservesen sír és kéri a cicit. :(((

De már számomra is teher ez a szoptatás.Azt is tudom,hogy már semmi szüksége sincs rá!

Igyekszem akkor határozottabb és erősebb lenni!

És bevetek pár plüss macit,hátha azokkal aludna.

2014. nov. 14. 14:27
 9/16 anonim ***** válasza:

pont ezt a kérdész szerettem volna kiírni, kedves kérdező. az én lányom 1,5 éves, de délben és este is cicin alszik el, és ha éjjel megébred (3x-4x is), szinte mindig szopizva tud csak visszaaludni. én már szeretném leszoktatni, szeretnék aludni, mert nagyon nehezen bírom, csakhogy olyan szinten sír, hogy átizzadja a ruháját, taknya-nyála egyben van, teljesen kikészül. és itt vagyok a teljes tanácstalanságban, hogy hagyjam?! töltsön apukájával egy éjszakát lesz ami lesz, én meg menjek anyukámékhoz, hátha? kegyetlen dolog lenne?

mert könnyű mondani, hogy ne add neki, de ha rosszullétig sír, mit csináljak?

csak azért írtam le ezt, hogy ha rátalálsz valami megoldásra, oszd meg velem, kérlek! :)

2014. nov. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%
Uristen mit fogok én kapni... Van egy 4,5 éves lányom aki 2,5 évig szopizott és van egy másfél éves fiam aki szintén szopizik még... Lányom 2 évesen került bölcsibe, ott kb 1 hó után aludt bent,sirás és cici nélkül..Itthon este velünk aludt. Egyik du elaludt a pihenőszékében.Ezután este is mondta h ő abban alszik,s tényleg 5 perc után ott aludt benne. Ezután kapott/vettük meg a leesésgátlós ágyat neki... Abban imád aludni. Éjjel alszik végig,ha kimegy pisilni éjjel iszik a sportkupakos üvegböl VIZET éjjel s alszik tovább.Neki már van nagylányos ágya,van h ott alszik de szivesebben alszik a leesésgátlósban. Fiunk szintén velünk alszik (de még ő van h felébred éjszaka igy köztünk alszik.) Amikor a leesésátlósban aludt éjjel hát...vagy 10szer felkelt:( Bölcsiben cici nélkül elalszik,3 hét után aludt bent. Egyébként még január messze van, ne aggódj:) bölcsiben elfog cici nélkül aludni.
2014. nov. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!