Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok gyerekek mellett...

Nálatok gyerekek mellett mennyit megy el a férjetek szórakozni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy a férjem egyre több időben igényli az 'elmenetelt', amit valahol meg is tudok érteni, valahol meg nem. Tegnap is elment sörözni, ma az egyik barátjához utazott el, csak holnap jön haza. És néhány hete ez megy. Nyilván nekem is eszembe jutott, hogy van még valaki a házasságunkban, de nincs. Vagy remekül csinálja, ha mégis van. Amúgy meg sokat segit, imádja a gyerekeket és engem is, jó a házasságunk és a házaéletünk is, ezért nem értem, hogy mi történt. Lehet, hogy kicsit belefásult a 3 gyerekbe? Tegnap is ketten még betegek voltak, lazán itthagyott. Az, hogy éjszakázok Velük hetek óta, napközben nulla pótalvás, nem érdekes... Nyilván hétközben én oldom meg, mert dolgozik, de azért hétvégén jó lenne egy éjszaka, amikor 3 órát is alszok egyben. Én is mennék erre-arra, de kb. mindig beteg lett valamelyik gyerek és nem hagytam itthon, egyedül szivni (mert sajna ilyenkor ez a helyes szó). Meg nyilván ilyenkor nem mellékesen a gyereknek az anyja kell.

Én kb. 3 éve nem nagyon voltam sehol, pedig előtte sokat eljártam, fesztiválozni, koncertekre és nekem is hiányzik. De már egy-egy éjszaka is elég lenne, amikor tudok egy kicsit aludni. Segitségünk nincs, nem tudok senkit előrántani, aki fél napra is vigyázna a gyerekekre. Ilyenkor mi a teendő, volt valaki hasonló helyzetben? Vagy tényleg nekem kell már tényleg, az alvástól kezdve mindenről lemondani évekig? Hogy lehet itthon előhozakodni a témával, hogy ne az legyen, hogy korlátozom?


2014. nov. 22. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Férjed mit mond? Megbeszélted ezt vele? Én azt mondom, ami neki jár, az neked is. Ha ő eljárhat szórakozni, neked is jár a pihenő, amit úgy töltesz el, ahogy akarsz. Ebben nektek kell megegyezni, hogy mennyi az az elmenetel, ami mindkettőtöknek belefér.
2014. nov. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, hogy a férfiak miért gondolják azt, hogy ilyet megengedhetnek maguknak? Nekünk egy gyerekünk van, nem három, de olyan soha nem volt, hogy én kétszer egymás utáni éjszaka nem tudtam kialudni magam, mert az apukája, ahogy egy normális, felelős szülő, felkel hozzá, ha kell, én meg alszom. Mert ember vagyok,és orra esek, ha nem tudok aludni. Szerinted normális dolog, hogy te 3 éve nem voltál sehol, ő meg most már lassan 2-3 napja alig megy haza? Nálunk ilyen elképzelhetetlen lenne. Nem sok szabadidőnk van, de egyenlően osztjuk el.
2014. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Te félsz megmondani a véleményed, mert akkor esetleg ő úgy érzi, hogy korlátozod??? Tudja, hogy van 3 gyereke, és ebből 2 beteg, ő meg sörözni jár, meg utazgat??? És te meg félsz azt mondani, hogy "Ne haragudj SZívem, de ideje szólnod a haverodnak, hogy most nem érsz rá, mert segítesz itthon. Minimum, ha már hulla fáradt vagyok."


Mi az a "sokat segít", ha otthon sincs és te alvásra vágysz? Miben segít sokat?

2014. nov. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal! Nekünk 2 gyerekünk van, 3 és 1 évesek múltak augusztusban, és a férjem segít itthon, igaz, lazán kezel sok dolgot, amit én nem, és éjszakázni ha kell, akkor inkább én szoktam,mert ő egyszerűen elalszik, mint egy csecsemő, de szórakozni nem jár egyáltalán, megjegyzem, én sem, a négy fal közt zajlik az életem, szeptember óta minden 2. héten betegek vagyunk, mert a nagy hozza az oviból...szóval még egy filmet is csak ha 1 hónapban egyszer tudok itthon megnézni egyben, ennyi a szórakozás, meg a net, de neki se sokkal több, max néha ráhagyom, hogy tekerjen egyet bringával a jó levegőn, mert különben csak tiszta ideg. Én türelmes és kitartó típus vagyok,szóval nem panaszkodom, ez ezzel jár, ha az embernek kicsi gyerekei vannak, de én nem tűrném, ha a férjem így elmászkálna, vagy akkor adasson meg ugyanez nekem is egyenlő arányban.
2014. nov. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem soha nem volt még el szórakozni pedig a kislányunk már hat és fél éves. Igaz csak ő van nekünk. Ha beteg a kislányunk, négy nap ovi és két hét itthonlét általában, akkor ő is ugyanúgy fel kel hozzá, pedig 24 órás váltóműszakban dolgozik. Én is dolgozom. Kislányunk asztmás-allergiás, rengeteget beteg, volt olyan, hogy hat éjjel és hat nap nem aludtam és még dolgoztam is mellette, de a párom is kivette a részét mindenből. Igaz hogy akkor olyan voltam mint egy zombi, és én voltam többet a gyerekkel, de párom is mindenben segített amiben csak tudott. Bulizni én jártam el korábban és ő maradt itthon, ma már én sem igénylem a bulizást, de a lényeg, hogy három gyerek mellett elég érdekesen viselkedik a párod. És bocsánat, hogy ezt írom, de már amikor a soraidat olvastam akkor azonnal az volt az első gondolatom, hogy van valakije, vagy ha még nincs, akkor lesz. A környezetemben nem is egy ismerősöm érezte úgy, hogy egy tökéletes kapcsolatban él, de a vége az lett, hogy ezt csak az egyik fél érezte így, miközben a másik félrelépett.
2014. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem jellemző.

Persze egy évben 3x-4x elmegy iszogatni a haverokkal, de ezt ugyan úgy én is megteszem. Évente ennyit én is csavargok barátnővel, anyukámmal.

Ezek a külön töltött kikapcsolódások.

Ezen kívül pedig szerencsére közös a baráti kör, akik tudják hogy nincs segítség, nem tudjuk "lepasszolni" a fiamat, éppen ezért általában úgy intéződik hogy nálunk van a "buli".

2014. nov. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. nov. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megerősítettetek, hogy akkor meg kell ejteni egy elbeszélgetést, mert ez így nem normális... A korlátozást meg csak arra írtam, hogy szerintem nincs senkije, de azt se szeretném, ha le van mindenről tiltva és valahol meg épp belebotlik egy megértő, gyerektelen, szingli hölgybe. Meg lehet, hogy hülye vagyok, de nem szeretném, ha egy kalitkában érezné magát mellettem, de azt is fel kellene fognia, hogy a gyerekvállalás nem mindig rózsaszínű cukrostakony, bizony lemondással jár és nem csak nekem. Csak hát én is rohadt türelmes vagyok (3 gyerek mellett az ember sokat változik ezen a téren:), így engedtem, mert az első 1-2 évben tényleg nem nagyon ment sehova, most, hogy az ikrek is nagyobbak, már mobilabbak vagyunk, egy kicsit Ő is kiengedhessen. Csak közben meg azt várom, mikor jön az én időm:) Igazatok van, leülünk holnap megbeszélni, majd megírom a fejleményeket.
2014. nov. 23. 20:54
 9/10 A kérdező kommentje:

Megbeszéltük, bár kicsit indulatosabbra sikerült, mint terveztem. A végén már azt vágtam a fejéhez, hogy ha egyedül kell megoldanom mindent, akkor kb. nincs értelme annak, hogy házasok legyünk. Ettől megijedt szerintem... Várom, hogy mennyi ideig tart a nagy rémület:)

Köszönöm ég egyszer a válaszokat.

2014. nov. 29. 20:59
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett Veletek ennyi idő után? Nálunk hetente egyszer megy szórakozni (kártya) és akkor, ha fontos meccs van, de akkor csak 1-2 órára. Ez nekem belefér, mert tudom, amint leszokik a szopiról a lányunk, mehetek én is a "dolgomra".
2015. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!