Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elfogadható ha az anyuka azt...

Elfogadható ha az anyuka azt mondja óvodás gyerekek mellett, hogy azért nem dolgozik, mert a férje külföldön dolgozik?

Figyelt kérdés
Sokan kritizálnak emiatt.
2013. nov. 24. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2013. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Ha anyagilag megengedhetik maguknak akkor miért ne. A háztartást vezeti, elég az.
2013. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez sokmindentől függ. Elsősorban van-e, aki tud vigyázni a gyerekekre, míg anya nincs otthon. Az apuka mennyit keres. Anyukának mennyi a havi jövedelme több gyermek esetén. Milyen a családi háttér, gondolok itt a nagyszülőkre. Ennyi. Ha mindez megoldható anyagilag, akkor miért baj, ha nem dolgozik az anya? Mondjuk én ha meg tudnám oldani gyermekem felügyeletét, akkor természetesen dolgoznék, de sajnos nem tudom megoldani, mert nincs ki vigyázna rá. Férjem ugyan nem külföldön dolgozik, de 3 műszakban van. Ez épp elég ok arra sajnos, hogy "nem kellek" sehova köztes időben, csak több műszakban, amit nem tudok most megoldani. :/ Nagyszülő beteg, ápolnom kell, azaz az Édesanyámat. :( Jó én más eset vagyok.
2013. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

ki a bánatnak van ahhoz köze,hogy miért nem dolgozol?

Ha nem elfogadható nekik,akkor nem fogadják el.Miért érdekel ez téged?

2013. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha nektek így jó, akkor a ti dolgotok.


Habár én is furcsálom, hogy a sógornőm nem megy el dolgozni, mikor anyagi gondjaik vannak, pedig a kicsi már 6 éves, a nagy meg 14. El sem tudom képzelni egy 50 nm-es panelben mit lehet csinálni egész nap. (én is ekkora lakásban élek 2 kicsi gyerekkel) Én begolyóznék otthon az biztos.

Van akinek kielégítő "csak" háztartást vezetni és főzni, gyereket nevelni, vagyis a klasszikus női szerep. Szerintem a normális az lenne, ha lenne normális részmunkaidő vagy távmunka.

2013. nov. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Téged zavar?
2013. nov. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Senkinek semmi köze hozzá. Ha megtehetném, én nem dolgoznék, hanem haztartásbeli anyuka lennék. Gondolom ezzel nam ártanék senkinek.
2013. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Miért kellene magyarázatot adni arra, hogy miért nem dolgozol??? Ki a fenének van köze hozzá? Ha nem kölcsönkérésből éltek, akkor nem kell senkinek magyarázkodnod.

Engem is megszólnak azok, akik kölcsöknkérésből élnek. Mi meg vagyunk, én beteg vagyok sajnos, de senki nem tudja, de nem is fogok magyarázkodni. Párszor hallottam már , hogy megszóltak, hogy milyen jól megy, gyerekek suliban, anya meg otthon, meg, hogy a wc-re is kocsival jár stb. Mi a fene közük van hozzá? Nem ők etetnek minket, nem ők ruháznak, nem ők tankolnak. Tudnák nyomós magyarázatot adni rá sajnos, de nem akarok! Mert nincs közük hozzá. Szépen megvagyunk, a gyerekek is, apjukkal is sokat vannak, mindent megkapnak. Csak ugye sok a rosszindulat, az irigység. Szégyelljék magukat!

2013. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

Ne foglalkozz vele.Ugyan a férjem nem dolgozik külföldön, de éjszakás.Én most fejezem be a gimnáziumot, meg járok okj-s szakképzésre, mert anno a terhesség miatt abba hagytam a sulit.

Azt sikerült megoldanunk hogy a férjem beosztása olyan legyen hogy a lehető legkevesebbet keljen az iskolákból hiányoznom.Nincs segítség, nincs nyugdíjas nagyi aki tudna a fiamra vigyázni.Így addig amíg nem fejezem be a sulit, csak olyan munkát tudnék vállalni ami itt van helyben és kb 8-17ig szól a munka idő.

A napokban is ajánlottak a lakhelyemtől 30km-re munkát, ami igaz hogy csak 4 órás, tehát eltudnék menni míg a fiam oviba van, de nem fizeti az útiköltséget, ami alsó hangon is 25 ezer, ha négy órás munka és fizet 500-as órabért akkor is max 40e keresek abból 15ezer marad.Ugyan nem élünk gazdagon, de 15 ezerért nem fogok oda-vissza 3 órát utazni (és akkor még nem számoltam hogy 20percet késik a vonat mert ráesik a falevél a sínekre, télen meg befagy a váltó 1 órás késések), 4 órát melózni.Nem éri meg.Hát persze aki ajánlotta a melót, az teljesen felháborodott hogy mi az hogy nem akarok dolgozni, más örülne ha lenne munka.Én is örülnék, de nem ilyennek.

2013. nov. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én,bár nem vagyok egy nagy munkamániás,de 4,5 év itthonlét után már mennék vissza dolgozni. És még van 1 év itthon,mert bölcsibe nem vették fel a fiam,após bár itt lakik,rá egy percre se bíznánk a fiam,így marad az,hogy a férjem dolgozik én meg a gyest kapom addig.

Ha a férjem külföldön dolgozna és a gyerekeim oviba járnának,akkor én már mennék vissza dolgozni. Nem ülnék egész nap otthon.

2013. nov. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!