Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 6,5 éves és nemrég...

Kisfiam 6,5 éves és nemrég költöztünk külföldre. Beirattuk egy iskolába (általános iskola 1. osztály), ahova 3 napig szívesen ment is. Aztán jött a változás. Mit tegyünk? Hogyan segítsük őt be az idegen környezetbe?

Figyelt kérdés
Ha kérdezzük mi a baj, mindig kitalál valamit (pl. menjünk játszóra, fázik a lába az iskolában, sokat kell tanulni, stb.), de a valódi problémáját nem tudjuk kihúzni belőle. Próbáljuk őt saját tapasztalattal és egyéb bölcsességgel ellátni, de azt is elmondtuk neki, hogy ha kicsit nyiottabb lenne és próbálna barátkozni, jobb és könnyebb lenne neki. Tudjuk, hogy a nyelvi nehézség számára igen frusztráló, és nagyon nehéz lehet. De valahogy át kell élni ezt a szakaszt is. Kérem szépen, akinek van hasonló tapasztalata, ossza meg velem. Mit tegyünk? Hogy segítsük őt? Mit mondjunk? Mit ne mondjunk? Ma pl. olyan sírást (közel hisztit) produkált az isola előtt, hogy alig ismertem rá. A szívem szakadt, de iskolába járni muszáj. Nagyon szeretnék neki segíteni. Köszönöm a válaszokat.

#hiszti #költözés #sírás #idegen környezet #általános iskola 1. osztály
2014. nov. 24. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
egyik oszt.társa anyukájával "összejönni"közös progikat szervezni, hogy a gyerekek jobban megismerjék egymást, vagy a gyereknek szülinapjára elhívni az oszttársait, szóval sulin kívüli csak baráti programok, ahol nem a tanóra a lényeg, hanem csak a játék
2014. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elso korben a tanaraval beszelnek, hatha tortent valami. De egyebkent szinte minden iskola kezdo gyereknel elofordul ilyen "nem akarok iskolaba jarni" idoszak es ennek semmi koze a nyelvi nehezsegekhez. Az iskolaban tanulni kell, viselkedni, nem csak jatszani. Persze hogy nem tetszik neki. De nem is szeretes meg tetszes kerdese. Neki ez a munkaja, ezt kell csinalni. Nem tudom egyebkent hol elhettek kulfoldon, mert elsot szinte mindenutt 4 evesen kezdenek a gyerekek.
2014. nov. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Barátnőméknél is elsős volt a kicsi, amikor kimentek. Karácsonyig Mo-on járt suliba, majd ott egy nyelvi előkészítőbe íratták, kvázi egy évet halasztott. Hátha nálatok isvan ilyen. Persze első körben a tanárral beszélnék.
2014. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A tanítónénivel már beszéltem, mindennap beszélek vele, hogy mi-hogy volt a nagyfiúval a suliban, ez természetes. Azért jár ennyi idősen KS1-be mert visszakértem, pont a nyelvi nehézség miatt. Ma már hívtak a suliból, nagyon rossz napja van, de megbeszéltük azt is, hogy nem biztos, hogy jó, ha mindig berohanok, ha neki nem tetszik valami. Sőt... Igen, próbálunk majd külön programokat is szervezni az osztálytársakkal. Ez még csak a 2. hét, de minden tapasztalat érdekel, ezért írtam ki a kérdést :) Nem szeretnénk ha megutálná a sulit mert "muszáj" :)
2014. nov. 24. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
2-es mi is külföldon èlünk Olaszorszàg itt is 6 èvesen kezdik a sulit.
2014. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2-es, de igenis köze van a nyelvi nehézségekhez. Nem ugyanaz, mint itthon beülni az iskolapadba, ahol minden gyerek ugyanazt a nyelvet beszéli, aztán egy-két nap es talál barátot magának es mar meg is van oldva a beilleszkedés. Egyrészt gondolom nehezen érti a tanárait, frusztrálja hogy míg a többiek mind tudjak mit kell csinálni, o csak próbálja azt tenni amit a többiek is. Másrészt nehéz úgy barátot találni, ha azt sem tudja szegény hogy szólítsa le a másik gyereket.

Nagyon nehéz az eleje, es nem tudom melyik országba vagytok, de ha olyanba ahol kevésbé befogadoak a külföldiekkel szemben, akkor azt tanácsolom, hogy olyan gyerek társaságát keresse, aki ugyancsak külföldi. Mindegy milyen nemzet, de altalaban azok jobban megtalálják egymás társaságát idegenben, mert ok is ugyanazokkal a nehézségekkel küzdenek vagy pedig átéltek mar egyszer. Nekem nagyon sok gyerekes ismerősöm van külföldön, szinte mind igy kezte.

2014. nov. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az idegen nyelvet biztos hogy megszokja. Bár szerintem nem az a baja a gyereknek. azért mert mi felnőttek hátrányosan éreznénk magunkat, ha nyelvi nehézségeink lennének, nem biztos hogy a gyerekek is, ők még tisztát, és mindig magukat adják. ezt ne felejtsük el, :) Szerintem csak tipikus iskolakezdési nehézség, más környezetben, de bele fog jönni :) most rá van erőltetve egy olyan dolog, amit szeretne csinálni (sajnos) és meg kell szoknia. Eddig ennyire sose volt még szabályozva mint most, az iskolába.
2014. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6!

Tapasztalatbol beszeltem, mi is kulfoldre koltoztunk.

2014. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7 vagyok. Azt még hozzáteszem hogy az én lányom már külföldön született,már folyékonyan beszélte a nyelvet amint elsős lett, tehát neki nem voltak nyelvi problémái. De ennek ellenére is döcögősen indult az év.
2014. dec. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Az enyem meg nem beszelt egy kukkot se, megse volt semmi problemaja. Nem attol fugg, hogy beszeli e a nyelvet, hanem attol, hogy a gyerek milyen talpraesett es a szulo hogy all a helyzethez
2014. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!