Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék még hogy javuljon...

Mit tehetnék még hogy javuljon a helyzet?

Figyelt kérdés
27 hónapos a fiam. Egyszerűen kezelhetetlen bármit teszek. Mesélek pár dolgot hogy értsétek mire gondolok. Felmászik minden hova, cipőszekrényre, konyhaszekrényre, odatolja a széket bárhová és mászik is. Semmilyen játék nem köti le, igazából töri-zúzza a játékokat mindent földhözvág, és mondja: eltört.. Este 11, fél12 előtt lehetetlen elaltatni hiába fekszem mellé, napközben 1x alszik 1,5 órát. Rengeteget vagyunk levegőn hogy fárasszuk de hiába. Az utcán lefekszik a földre ha úgy tartja kedve, az istenért se lehet sétára bírna ha rájön.. Boltba csak babakocsival merem bevinni mert pakol, mindent az ég világon ami mozdítható. Enni nem hajlandó egyedül csak nagyon ritkán, a kanállal direkt szétdobálja az ételt vagy eldobja tányérral együtt. Egész nap a nyomában kell lennem mert olyanokat kitalál hogy a hajam az égnek áll. Próbáltam már elmagyarázni neki szépen hogy nem szabad, legugolva hozzá, de olyankor verekedik. Sarokba állítás sem megy 100x visszaviszem akkor is kijön és elszalad. Ha lefogom a kezét hogy ne tudjon ütni akkor megfejel. Fogalmam sincs honnan szedi ezeket itthon ilyet tőlünk nem lát.. Nagyon fáradt vagyok már és elegem van. Segítségem nincs illetve csak este ha a férjem hazajön, de olyankor talán még rosszabb a viselkedése.. Apját is üti meg bárkit tulajdonképp. Az utcán kiszúr magának valakit aki szimpi neki (vadidegent) megy oda hozzá fogja a kezét hogy jöjjön velünk. Ha felveszem az ölembe hogy el tudjon menni az illető akkor már üt meg fejel, sír. Mostanában ha verekedik beteszem a kiságyba és elmondom neki hogy verekedtél bántottad anyát ezért nem jöhetsz ki az ágyból. Olyankor sír, majd kedveskedik adok puszit anya, nem bántom anyát ilyeneket mond, de mikor kiveszem és megint adódik egy helyzet amit nem engedek verekedik megint. Egyszerűen már nem bírom ezt már totál kikészülök tőle. Mit tegyek?
2014. nov. 27. 15:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Pedagógiaia szakszolgálathoz vidd el. Ismertebb nevén nevelési tanácsadó. Gyerekek társaságába jár/járt rendszeresen?
2014. nov. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy nevelési tanácsadóban pszichológushoz kérj időpontot. Nálunk fél év, mire adnak időpontot, úgyhogy minél hamarabb. Ha az oviban is agresszív lesz, akkor ők úgy is elküldik, de akkor is fél évet kell várni, indítsd el te a folyamatot. Beszédfejlődése rendben van? Szépen beszél? Mond rövidebb verseket?
2014. nov. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Nevelési tanácsadó nem fogad mert még kicsi a gyerek. Már hívtam őket.. Azt mondták hogy ovis kora előtt nem fogadnak mert nagyon kicsi még.

Járunk játszóházba de igazából nem nagyon foglalkozik más gyerekkel csak utánozza őket pl. látja hogy beugranak a labdák közé akkor ő is.

2014. nov. 27. 15:19
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló leírta, mi a teendő. Ingyenes a foglalkozás. Huple-gömb is szokott segíteni ilyen esetben.
2014. nov. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
3-4 szavas mondatokat mond. Mindíg érthető mit akar. Verseket nem tud mivel abszulút nem érdekli ha tanítok neki bármit könyveket széttépi nem marad ülve mondókázáshoz se..
2014. nov. 27. 15:21
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Ezek szerint ez régiónként változik, nekem egy héten belül adott időpontot a hölgy és 11 hónapos a gyerekem! Próbálj meg "erőszakosabb" lenni a tanácsadóban, mert valahogy fel kell készíteni az ovira, amellett, hogy te teljesen kikészülsz idegileg!
2014. nov. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Pont ez a bajom hogy a nevelési tanácsadó megmondta hogy nem fogad még.. A védőnő is őket mondta de telefonon felvettek pár adatot majd közölte a hölgy hogy majd hívnak egyszer, de annyira kicsi még majd ha ovis lesz akkor érdemes vinni.
2014. nov. 27. 15:23
 8/41 anonim ***** válasza:
29%

Bölcsire nem gondoltál?

Az én fiam is elég eleven, mondjuk ő nem verekszik. Néha van,hogy csapkodni akar, de akkor ránézek csúnyán, és el is felejti.

Viszont ő is felmászik mindenhová, mindent meg akar nézni stb. Szerintem ez életkori sajátosság. Fedezik fel a dolgokat, próbálgatják a határokat, hogy meddig mehetnek el.

Nálunk a kiságyba rakás a büntetés. Ha valami olyat csinál, 3-szor felszólítjuk,hogy hagyja abba. Ha nem, akkor megy a kiságyba. Ott aztán ordíthat. Ilyenkor többször odamegyünk, hogy abbahagyta-e, elmondjuk, hogy miért került oda stb. Van,hogy elsőre megérti és abbahagyja, de van,hogy 20 percig is hisztizik. Mert ez az! Én az elején többször megsajnáltam, aztán tényleg rájöttem,hogy ez hiszti. Nálunk, ahogy látom, kezd beválni. Ha kezd rosszalkodni, szólok,hogy büntetés lesz, kiságy stb. és általában visszavesz magából.

A lényeg tényleg a következetesség. Ha kell, akkor 10 percen belül 3-szor is vissza lehet rakni!

2014. nov. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Én is mondtam a nőnek hogy értse meg azt akarom mire oviba kerül normalizálódjon a helyzet de egyszerűen nem vesz komolyan. Már lassan nekem kell orvoshoz fordulnom nyugtatóért mert nem bírom már.
2014. nov. 27. 15:24
 10/41 A kérdező kommentje:
Bölcsibe nem veszik fel mert nincs munkám. Mozgáskorlátozott vagyok így nem egyszerű a meló kérdés. Ma 1,5 óráig hisztizett a kiságyba be se mentem hozzá mert már az idegeim feladják. Nem segít ez a kiságyas módszer nálunk csak arra jó hogy olyankor leüljek kicsit lenyugodni. Meg valami olyan módszer kell amit bárhol alkalmazhatok. Az utcán nincs kiságy..
2014. nov. 27. 15:28
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!