Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukám (nagymamájuk) elzavart...

Anyukám (nagymamájuk) elzavarta ebéd nélkül aludni a gyerekeket, a következő történt, szerintetek igaza volt?

Figyelt kérdés
A fiam ordibált és a tenyerével dobolt az asztalon, hergelve ezzel a kisöccsét, aki úgyszintén, majd közölte a sokadik figyelmeztetés után, hogy "Mama te buta". A lányom nem volt hajlandó megkóstolni se a töltött káposztát, csak a desszertet akarta enni, és ezen hisztizett. Ovisok egyébként. A mama türelme elfogyott, így nem lehet viselkedni, mert ő ezt nem engedi meg. A fiamnak azt mondta, hogy ha kialudta a szemtelenséget, kaphat enni, amennyit csak akar, de most tanulja meg a leckét, hogy hogy viselkedünk az asztalnál, és hogy nem beszélünk vissza a felnőtteknek. A lányomat azzal osztotta ki, hogy ha ennyire válogatós és nem eszik rendesen, akkor a végén kórházba is kerülhet, ahol csöveken keresztül fogják etetni. Én őszintén egy kicsit sajnáltam őket, de az anyura se tudok haragudni, mert valahol azt érzem, el vannak kanászodva és rájuk fért. Mit gondoltok? Ti mit engedtek meg a gyerekeiteknek?
2014. nov. 30. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Nekem még nem született meg a babám,de azért már vannak elképzeléseim,hogy hogyan szeretném.A csöves dolog szerintem egy kicsit erős volt,de abban egyet értek,hogy nem beszélhet így az unoka a nagyijával,és az is rendjén volt,amit a fiadnak mondott,ha lenyugszik,akkor ehet amennyit akar.Gondolom,nem az első figyelmeztetés után volt ez.Szerintem összességében anyukád jól kezelte a helyzetet.Azt,hogy el vannak kanászodva,az valahol neked is köszönhető,szóval fogd meg őket amíg lehet.
2014. nov. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Tulajdonképpen igaza volt, de bocs tényleg nem bántó hangvétellel, de az elrontott nevelést nem lehet ilyennel helyrehozni. Neked kell a jövőben hasonlóan következetesnek és határozottnak lenni a jövőben. Az, hogy valamit nem szeret egy gyerek az oké, de ha már te is érzed, hogy el vannak kanászodva, akkor itt ez esetben is másról szólhatott.
2014. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%
Kedves első jó helyre születik a gyereked! :):)
2014. nov. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 3-as! Szerinted akkor csokival kellett volna jutalmazni ezt a viselkedést ugye? Majd pár év múlva meg a gyerek parancsolgat....okos,liberális nevelés. Azért van ennyi neveletlen gyerek.
2014. nov. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Sztem is jol csinalta a nagyi en is ezt tettem vona. anyum is kuldott minket ehesen aludni, mert nem akartunk enni vagy nagyon rosszak voltunk az asztalnal. Valahogy meg kell fogni a gyereket. Semmi baja nem lesz ha ehesen megy egyszer aludni es biztos vagyok benne, hogy utana meggondolja, hogy mit csinal az asztalnal. Valamint tuti, hogy par falatot ettek mire a mama kiakadt, szoval nem volt eheztetve sem egyik sem. Sztem te is legyel hatarozottab veluk es ne engedd, hogy a nagyi igya meg a levet. Mert hidd el, hogy anyud is sajnalta oket, de mar nem volt mit tenni.
2014. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Tulajdonképpen olyan rossz dolgot nem tett anyukád szerintem, bár mi anyák biztosan sok dolgot másképpen reagálunk le mint a nagyszülők, talán kicsit több türelmünk van (még) hozzájuk, talán picit tágabbak a határok, vagy jobban átlátjuk, mit miért csinálnak.

De nálunk pl. ha anyukámra bízom a kisfiamat, és mondjuk ő úgy reagál le valamit amit én másképp tennék, inkább nem szólok, mert egyrészt örülök, hogy vigyáz rá, másrészt a gyerekek tök jól el tudják különíteni magukban, hogy kinél mit szabad és mit nem, remekül tudnak alkalmazkodni.

De azért könyörgöm, ne beszéljünk már elrontott nevelésről, minden kisgyerek csinál ilyen dolgokat, mert pl. fáradt, nyűgös, vagy egyszerűen csak simán unatkozik.

Aztán mindenki kezeli a helyzetet a saját értékrendjéhez és idegrendszeréhez mérten.

2014. nov. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

teljesen igaza volt.

off: kb 30 hetes terhes voltam mikor utaztam haza vonattal. mellem ult a boxba egy anyuka ket gyerekkel. az egyik 2 a masik 5 ev koruli. orultem hogy odaultek mert szeretem a gyerekeket. el is kezdtunk beszelgetni, kerdeztem mi a nevuk, mondtam nagyon szep nevuk.van, mondtak hova utaznak stb. kozben megallapitottam hogy nem lehet sok penzuk, a ruhajuk szakadt volt, meg tiszta kosz mindenuk, persze kicsiknel ez elofordul nem torodtem vele beszelgettunk tovabb. aztan egyszer csak elkezdtek undokoskodni. eloszor mondtak hogy nem szeretnek engem. ezen még csak mosolyogtam. aztan mondtak hogy büdös vagyok. ez mar kisse.bantott szivesen mondtam volna az anyjuknak hogy a " gyereked tiszta dzsuva es nem szolsz ra mikor engem lebudosoz?" de mivel tudtam hogy nem vagyok budos (reggel volt zuhany utan) rajuk hagytam ezt is. aztan mondtak olyan budos vagyok mint a szemet es kidobnak a kukaba. mondtam kedvesen hogy ez csunya dolog. mondtak kidobjak a taskam a vonatbol ( az anyjuk semmit se szolt csak vigyorgott ram bamban) na itt mar kezdten bepocceni es mondtam hogy utana doblak - de rogton ra mosolyogtam es megsimogattam a buksijat hogy erezze csak viccelek. erre ranezett a terhes pocakomra es azt mondta "akkor kivágom a hasad" pff. na ez? erre.mar nem tudtam mit mondani befejeztem a beszelgetest, persze az egeszet vegighallgatta a vonat, rem ciki volt, az anya gondolom kicsit se erezte annak, az ilyen keptelen megnevelni a rosszindulatu kolkeit, na en ott hataroztam el hogy igen is ha kell, racsapok a gyerek fenekere de az en lanyom akkor se lesz ilyen.


most meg csak negy honapos, nagyon jo baba, de ha ilyet mond a nagymamanak, 2 napos szobafogsagra szamithat majd.

2014. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem igaza volt anyukádnak. De Te tanúja voltál ennek az esetnek? Mert akkor azt nem értem miért nem Te szóltál rájuk? Ültél és nézted amit csinálnak és hallgattad hogy lebutázza a kisfiad a nagyit?
2014. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy 3 éves, eléggé akaratos gyerek anyukájaként mondom,hogy a maminak igaza volt.

Én eddig kinyaltam a gyerekem fenekét. Tudom, rosszul csináltam, de mivel itthon nem jó evő, mentem utána a kajával, akkor evett,amikor akart stb. A bölcsiben mondták,hogy ott viszont ül, nem szaladgál, megeszik mindent. Meg azt is, hogy hagyjam, éhen halni nem fog, az a gyerek,amelyik éhes, előbb vagy utóbb fog enni.

Kb. 4 napja addig szórakozott az asztalnál,hogy magára borította az összes kajáját. Na akkor mondtam,hogy viszlát, aki nem éhes, az ne szórakozzon az étellel. Ezt azóta is tartom. Ma reggel is szenvedett, felállt, visszaült, szétkente a vajkrémet. 15 perc után meguntam, elvettem a tányérját, és elküldtem. Éhen halni tényleg nem fog. Majd ha igazán éhes lesz, akkor fog enni!

2014. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hahó, én vagyok a "Kedves 3-as" ! Én írtam a második hozzászólást, egyszerre az elsővel. Annyira meghatott, hogy ilyen jól gondolkodik egy szülő, aki még nem tapasztalta a gyakorlati részét, hisz még csak most várja agyermekét, hogy amit írtam az komoly, nem irónikus!!! Jaj, már a kedvességet értelmezni sem tudják az emberek, gúnynak gondolják. De megértem, nem túl gyakori.:)
2014. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!